1. august 2009

Sõrnikud

sõrnikud/curd cheese pancakes
Nädalavahetuse hommikuti on pannkoogi-küpsetamine justkui sisse programmeeritud.  Seda ei suuda peletada ka kuum suveilm.
Mõnusaks alternatiiviks tavapärastele pannkookidele on slaavi päritolu sõrnikud e. kohupiima-pannkoogid.   Traditsiooniliselt paneeritakse sõrnikud enne praadimist jahus või riivsaias või mannas, mina seda ei tee, kuna mulle üldse ei meeldi paneeringud. Laiali nad ei lagune ja küpsevad ilusti mõnusaks kuldseks ka paneeringuta. Kel aga soovi, võib vabalt paneerida.
Minu sõrnikud valmivad nii:

Tainas

400 g kohupiima (5%-line tavaline teraline kohupiim või rasvasem, aga kindlasti mitte kohupiimakreem)
3 muna
2 dl nisujahu
1 tl soodat
4 sl suhkrut
1 tl soola

Klopi munad lahti ja sega kohupiimaga. Lisa jahu+sooda, suhkur ja sool. Lase tainal pool tundi seista. Küpseta mitte väga kuumal pannil (kipuvad kergelt liiga kuumas kõrbema) õlis või võis (eriti maitsev!) kuldpruuniks-paar minutit ühelt ja paar teiselt poolt.
Söö marjade, moosi või hapukoorega.

12 kommentaari:

Piret ütles ...

Aitähh Mari- Liis,mul just oli plaanis sõrnikuid küpsetada, kuna tekkis nõudmine, kohe proovin järgi.

Anonymous ütles ...

Väga armas, mulle ei sobi paneeringud ka üldse mitte, proovime lihtsalt järele!
Riina

Maarja ütles ...

need sõrnikud võiks nüüd mu hommikusöögilauale tekkida.

Kristiina ütles ...

Mulle meeldivad ka sõrnikud väga. Eriti meeldisid mulle vanaema tehtud sõrnikud, mis olid alati nii õhulised, seest kohupiimased ja hästi maitsvad, eriti hapukoorega. Minul aga ei õnnestu need kunagi nii. Tegin üle pika aja jälle ja tulemuseks olid nätsked plönnid. Panin kolm muna 400g kohupiima kohta, jahu panin tunde järgi, et tainas ei tuleks liiga vedel aga võibolla see saigi saatuslikuks? Igatahes laps, kes on ka alati armastanud minu sõõrikuid, ei tahnud neid aga lohutas mind, et proovime homme uuesti ja ta aitab mind :) (poiss, 11 a) Eks siis peab veel proovima ja kasutan seekord ka siis küpsetuspulbrit nagu siin rertseptis antud. Proovin seni, kuni välja tulevad :)

Mari-Liis ütles ...

Aga Kristiina, proovi selle retsepti järgi teha! Olen korduvalt nii sõrnikuid küpsetanud ja alati superhead:)

t ütles ...

Niiiii niiii maitsvad! Minu esimesed sõrnikud ja no ülimaitsvad :)

Mari-Liis Ilover ütles ...

t- väga suur rõõm seda kuulda!

Anonüümne ütles ...

Superhead tulid :)

Mari-Liis Ilover ütles ...

Rõõm kuulda - sõrnikud ongi vastupandamatud! :)

Anonüümne ütles ...

Ka minu sõrnikud said sinu retsepti abil esimest korda elus tehtud. Lihtsad, klassikalised ja lapsepõlvemaitselised. Laps sõi ka hea meelega ja soovis järgmine kord juba parendatud versiooni õunatükkide ja nt poole sidruni mahlaga. Mida arvad sellisest ettepanekust? Kas õnnestub?

Mari-Liis Ilover ütles ...

Kindlasti tasub proovimist! Ehk võiks veidi sidrunikoort ka sisse riivida.

Kerli ütles ...

Tere, tahaksin sõrnikuid lastega teha, seetõttu tahtsin küsida, palju sellest kogusest saab? Mulle on tähtis, et kõigile jätkuks :)