9. mai 2010

Beseekattega rabarbri-maasikapotikesed

Eesti toidublogisid lugedes saab õue vaatamatagi aru, mis aastaaeg on. Rabarber ja karulauk, karulauk ja rabarber. Turul olla nähtud ka juba kevadseeni mürkleid, kurreleid ja julgetele kogritsaid. Kaugel see kodumaine spargelgi on.
Ega ma muidugi praegu ainult rabarbrist ja karulaugust ei toitu. Sellele vaatamata jagaksin üht eriti maitsva rabarbrimagustoidu retsepti, millele komistasin perenaiste lehel, kus jäin taaskord imetlema Elisa kauneid, alati helge meeleoluga toidufotosid. Beseekattega rabarbripotid tundusid väga isuäratavad ja maitsvad nad said, tõepoolest!

Erinevalt algretseptist keetsin kokku rabarbrit ja maasikaid (jah, Hispaania omi. Sel aastal on nad täitsa magusad ja sellise keeduse sees ajavad asja vägagi ära).

Tarvis läheb:
  • 300 g rabarbrit, paarisentimeetristeks juppideks tükeldatuna. Noori rabarbreid ära koori, koor annab kauni värvi.
  • 150 g maasikaid, lõika pikuti neljaks
  • 80 g suhkrut
  • 3 spl Amaretto likööri
Besee:
  • 1 munavalge
  • 3 tl suhkrut
  • mandlilaaste
Sega tükeldatud rabarber ja maasikad suhkru ja Amarettoga.

Keeda vaiksel tulel 10 minutit, niikauakuni rabarber ja maasikad on pehmed, aga mitte veel lagunenud. Sega minimaalselt.
Kurna.
Jaota keedus vormidesse. Mina täitsin kolmveerandi kõrguselt kuus espressotassi.

Besee jaoks vahusta munavalge kergeks vahuks. Jätka vahustamist, lisades suhkur kolme teelusika kaupa, kuni saad tugeva läikiva vahu.
Tõsta munavalgevaht mütsikesena rabarberipotikestele, puista peale mandlilaaste. Küpseta eelkuumutatud ahjus 180 kraadi juures 10 minutit, kuni besee on kaunilt beežikaks värvunud.

Rabarbri-maasikasegu kurnamisel ülejäänud vedelikust sai veega segamisel maitsva morsi.Kahju, et maitseid veel virtuaalselt edastada ei saa, aga ühe rabarbripoti saadan koos palavate emadepäevaõnnitlustega 80 kilomeetrit üle lahe põhja poole oma kallile emale . Ma olen väga õnnelik oma ema üle ja selle üle, et ma olen ise ema, seega tänane päev läheb mulle vägagi korda. Annan ühtlasi teada, et mulle omistati taaskord meie ühiskonna algrakukese poolt Meie Pere Aasta Ema tiitel. Rebimine oli kõva, sest samale aunimetusele esitati kandidaaks ka vanaisa:)


8 kommentaari:

Ragne ütles ...

rabarber on nii tänuväärt asi. Oi ja õnnitlen tiitli puhul!!!

Mari-Liis ütles ...

Tänan, Ragne! Ilmselt õnnestus sul sama tiitel täna saada:)

Eva P. ütles ...

Hästi maitsvad on tõepoolest, olen ka teinud neid :)

Aet ütles ...

Mari-Liis, palju õnne! Sa oled niiii tubli ema!

Marilin ütles ...

Väga maitsvad olid, rabarbri hapukus oli ideaalne. Kirjutasin neist ka oma blogis: www.vanillipipar.blogspot.com

Mari-Liis ütles ...

Marilin, ma lugesin su blogi, aitäh aadressi eest! Mulle tundub, et sa tegid vist hoopis neid korvikesi: http://siitnurgastjasealtnurgast.blogspot.com/2010/05/rabarbri-beseekorvikesed.html
Mul on siin see rabarbri-besee potiekste retsept ja siis veel korvikeste retsept:)
Mõlemad on head, ootan rabarbriuputust! :)

Anonüümne ütles ...

Tere!
Millist amaretto likööri võiks kasutada - kas eesitmaist tavalist või ehtsat Amaretto diSarannot?

Mari-Liis ütles ...

Kui sul on kapis olemas, siis kasuta õiget. Aga ma arvan, et mingit katastroofi ei juhtu ka eestimaist mandlilikööri kasutades, mandliaroomi saab kindlasti sealt ka kätte!