14. juuni 2010

Kookosehõnguline vaniljejäätis

vaniljejäätis/vanilla ice-cream

Termomeeter köögiaknal ei tee minu unelmate suvega üldse koostööd ja näitab ööpäevaringselt kümmet (pluss-miinus viis kraadi) soojakraadi. Ja ta ei ole katki.

Omatehtud jäätis maitseb siiski hea iga ilmaga. See versioon siin koosneb vahukoorest, kookospiimast, suhkrust ja vanillikaunast. Kookospiim annab üsna õrna, aga väga mõnusa maitsenüansi. Jäätise võib valmistada nii masinaga kui ilma.

Tarvis läheb:

5 dl 35 %-list koort - kes on võimeline koorest-kreemist maitset ohverdama (mitte mina!) ja soovib iga hinna eest figuurisõbralikumat jäätist, asendab poole koorest piimaga
2,5 dl kookospiima
1,5 dl suhkrut
0,5 vanillikauna

Poolita vanillikaun, kraabi seemned välja. Kuumuta koor koos suhkru ning vanillikauna ja -seemnetega keemiseni. Tõsta tulelt ja lase 2 tundi seista. Selle ajaga peaks koor jahtuma. Eemalda vanillikaun. Sega hulka kookospiim.
Valmista jäätisemasinaga jäätis.
Ilma jäätisemasinata tehes vala segu kaanega karpi ja tõsta sügavkülma. Sega kahvliga või mikserda külmuvat segu hoolsalt iga tunni aja tagant. Lase lõplikult külmuda.

Selline jäätis on suurepärane lihtsalt niisama maiustamiseks, marjadega söömiseks ja hapuka rabarbrikoogi või -crumble’i kõrvale. Ja grillitud ananassi juures on ta lausa asendamatu.

Esimeste lausete tõestuseks:


9 kommentaari:

Liina ütles ...

Mmm, tundub maitsev! Selliste ilmade lohutuseks ongi hea jäätist süüa :)

Neve ütles ...

Väga ahvatlev! Ma just eile mõtlesin et peaks kapis seisvast kookospiimast jäätist tegema, sa jõudsid ette :D

Aet ütles ...

Mulle meeldib see kommentaar 35%-lise koore juures :)
Ja jäätis on ka kindlasti maitsev.

Piret ütles ...

Pilt on nii ilus, et hakka või ekraani limpsima:)

Riina ütles ...

Suur tänu Mari-Liis!

Meie pere vaieldamatu lemmikjäätis!

Mari-Liis ütles ...

hihii, Piret, kujutan sind ette seda tegemas:D
Riina, nii tore, et teile ka meeldib.

Tuuli ütles ...

Väga ahvatlev! Pilt toob tõepoolest kogu jäätise olemuse talumatult kutsuvalt välja. Kookos-koor-vanilje külmutatud kujul peaks niru suve frustratsiooni vist leevendama küll :)

Anonüümne ütles ...

Valmistasin antud retsepti järgi väga maitsva jäätisesegu, aga kahjuks sain väga kristallilise lõpptulemuse. Algaja jäätisevalmistajana küsiksin, et kui hoogsalt seda külmuvat segu segama peab? Sel korral segasin käsitsi vispliga natuke rohkem kui tunni tagant ja ikka korralikult läbi. Juba poole peal oli selge, et päris kreemjas jäätis siit ei tule, sest päris ruttu hakkasid kristallid tekkima. Kas kookospiima väiksem rasvaprotsent (vesisus) võiks lõppulemuses mingit rolli mängida?

Mari-Liis ütles ...

Vabanda, et mu vastus tuleb nii hilja, suveaeg:) Usun, et segasid täitsa parasjagu. Eks tegelikult ongi nii, et käsitsi ja masinaga päris sama tulemust ei saa. Käsitsi tegemisel tuleb paratamatult arvestada sellega, et ei tule ühtlaselt kreemjas. Aga maitsev oli ju ikkagi, onju! Kondenspiima baasil jäätised tulevad käsitsi tehes kõige kreemjamad, muud jäävad tahes tahtmata natuke kristallilised.