19. november 2010

Keeks, õuntega

õuntega keeks/loaf with apples on top

Tahaks õudselt küpsetada, aga täpselt ei tea ka, mida. Igaljuhul midagi lihtsat, kiiret ja et soojalt ka süüa saaks. Pärmi ei ole, võid on pool pakki, hapukoort ka veidi.  Küpsetuspulber on otsas, see-eest on kapis sooda ja see ju peaks koos hapukoorega kergitavalt mõjuma küll. Kolm õuna ootavad ka puuviljakausis oma saatust.
Niimoodi sündis õunakattega keeks. Maitses väga hästi nii soojalt kui külmalt. Kellel on ja meeldib, võib veel rosinaid ka sisse panna.

3 muna
1,5 dl suhkrut
100 g võid
1 dl hapukoort
200 g nisujahu
1 tl soodat

Katteks:
3 keskmise suurusega õuna
2 sl kaneelisuhkrut või 1,5 spl suhkrut ja 0,5 sl kaneeli


õuntega keeks/loaf with apples on top


Vahusta munad suhkruga. Sega omavahel jahutatud sulavõi, hapukoor, jahu ja sooda. Lisa ettevaatlikult, aga hoolsalt segades munavaht. Vala tainas võitatud keeksivormi.
Eemalda õuntelt südamik ja koori. Viiluta. Lao õunatükid keeksile, aga mitte väga tihedasti, et küpsev tainas saaks õunatükkide vahelt välja kerkida. Raputa üle kaneelisuhkruga.
Küpseta 180 kraadi juures 40-45 minutit. Kontrolli küpsust vanal heal puutiku meetodil: lükka puutikk (hambaork sobib hästi, ainult ettevaatust: koogi sisse uppumise oht!) keeksi sisse. Kui välja tõmmates on tikk puhas, on keeks valmis.
Lase 15-20 minutit (või rohkem, kui kohe sööma ei taha hakata) vormis jahtuda-taheneda ja siis kummuta välja. Raputa peale tuhksuhkrut.


õuntega keeks/loaf with apples on top

Kommentaare ei ole: