9. detsember 2010

Ploomid šokolaadis

ploomid šokolaadis/plums in chocolate

Üks ütlemata lihtne moodus meisterdada ise maiustusi. Kui šokolaadi sulatamise juures abistada, saavad lapsedki hakkama. Nende kommide kohta võib vist isegi tervislik öelda, no nii tervislik kui üks komm muidugi olla saab. Aga midagi kahjulikku ma ühe mandli, ühe ploomi ja tükikese tumeda šokolaadi kombinatsioonis ka ei näe.

Kasutada tuleks kvaliteetseid pehmeid kuivatatud puuvilju. Kui ploomid on väga kõvad, leota pool tundi leiges vees, loputa ja kuivata nad enne kommitegu.

šokolaad, ploomid, mandlid/chocolate, plums, almonds

Retsepti on lausa naljakas kirja panna, sest kogu tegevus mahub ühte lausejuppi: ploomi sisse tuleb pista mandel ja seejärel ploom sulašokolaadis glasuurida. Aga no las ta siis olla pealegi.

Tarvis läheb:

100 g tumedat šokolaadi (kasutasin "Bitterit")
100 g kuivatatud musti ploome ( u 20 tk)
25 g kooritud või koorimata mandleid (u 20 tk)

Kõigepealt sulata šokolaad. Üks väheseid asju, milleks ma mikrolaineahju kasutan, on šokolaadi sulatamine. Lülitan sisse kõige väiksema võimsuse ja siis 30 sekundi kaupa sulatan kausis tükkideks murtud šokolaadi, iga "piip-piip-piip" järel võtan kausi välja ja segan hoolikalt šokolaadi läbi. Oleneb kogusest, aga 100 g puhul läks 3x30 sekundit täielikuks sulatamiseks.

sulatatud šokolaad/melted chocolate

Pista iga kuivatatud ploomi sisse terve mandel. Kui tahad krõbedamat mandlit, siis rösti neid enne kuumal kuival pannil umbes 5 minutit, jälgi, et kõrbema ei läheks. Enne ploomi sisse panemist tuleb sel juhul mandlid kindlasti jahutada.


ploomid šokolaadis/plums in chocolate

Glasuuri täidetud ploomid sulašokolaadis, tõsta küpsetuspaberile.
Lase pool tundi külmkapis hanguda.

Täpselt samuti võib meisterdada kuivatatud aprikoose valges šokolaadis, mis on ka alloleval fotol näha.
Sellised maiustused sobivad suurepäraselt pidulauale. Ja muidugi pühadeajal kingikarpi panemiseks või lihtsalt külakostiks.

ploomid ja virsikud šokolaadis/plums and peaches in chocolate

6 kommentaari:

L ütles ...

Esinen oma tavapärase parendusettepanekuga: ploome leotada võiks ju alkoholis. Lastele küll mitte, ilmselt.

Mari-Liis ütles ...

L, su ettepanekud on tõepoolest parendavad ja alati siin oodatud. Ma proovin kindlasti niimoodi teha. Tuleb ainult vaadata jah, et vähemasti V jaole ei saa siis neile:)

Aet ütles ...

Mulle ka maitsevad ploomid šokolaadis; hakkasin neid tegema ühtede poe-kommide järgi. Pole küll mandlit kunagi ploomi sisse pannud. Ja alkoholis leotamine on ka hea mõte. Panen nüüd ploomid likku, õhtul saab kommi :)

L ütles ...

Kusjuures, Karamelles (see Kalevi "firmakauplus" politseimaja väravas, millel tegelikult ei ole Kaleviga peale esinduslepingu midagi tegemist ja kus käsitöökommid on täiesti kohapealsed) hoitakse ploome ja aprikoose nädal aega vastavalt Vanas Tallinnas ja viinas.

Juc ütles ...

Oi, see on midagi minule. Peab kindlasti järgi tegema. Kõige toredam, et saan need kõik ise ära süüa, sest ülejäänud pere ei armasta kuivatatud ploome :). Mäletan, et ema ostis kunagi ülimaitsvaid ploome šokolaadis poest, mingid Poola omad olid. Kõik teised poevariandid pole mulle meele järele olnud. Aga need siin on metsikult isuäratavad!!!

Mari-Liis ütles ...

Juc, see peakski olema poolapärane maiustus, mulle on taolisi ka Venemaalt toodud.