29. jaanuar 2011

Krõbeda kaneelikattega mustikamuffinid

mustikamuffinid/blueberry muffins

See on siin blogis nüüd teine muffiniretsept. Õieti kolmas, aga kaks esimest on kõrvitsast, nii et need võib ühte patta panna. Mitte et ma muffineid ei küpsetaks, ikka tuleb ette, lastele meeldivad ju. Aga ühedki peale kõrvitsa omade pole nii head tundunud, et neist blogida. No ei ole mul seda muffinisoolikat.
Aga need muffinid olid tõesti maitsvad. Algretsept , millest üksühele jäi minu retseptis ainult krõbe katteosa, väidab lausa, et to die for:) Ma nii fataalne vast ei oleks, aga ühed mõnusamatest, mis ma kunagi maitsnud olen. Tavalise suurusega muffinivormid ääreni täites sain 10 suure koheva mütsiga muffinit. Soovitan kindlasti proovida!

Tarvis läheb:

200 g nisujahu
100 g suhkrut
noaotsaga soola
1 tl küpsetuspulbrit
2 muna
100 ml rapsiõli
100 ml piima

150 g mustikaid. Praegusel ajal ikka külmutatud ja sulatatud, väljasulanud vesi vala ära.

Kate:

70 g suhkrut
30 g nisujahu
1 tl kaneeli
35 g võid

Soojenda ahi 200 kraadini. Vooderda muffinivorm pabervormidega. Sega omavahel kuivad ained: jahu, suhkur, sool ja küpsetuspulber. Klopi munad lahti, lisa õli ja piim. Sega õrnalt kuivainetega. Liigselt segades ei kerki muffinid hästi. Lõpuks sega ettevaatlikult taina sisse mustikad. Täida muffinivormid ääreni.

Katte tegemiseks lõika või väikesteks kuubikutest. Sega omavahel suhkur, jahu ja kaneel. Tõsta peale võitükid ja mudi kõik sõrmede vahel peenikeseks puruks. Pudista kate muffinitele. Küpseta 20-25 minutit.

Ja saidki head, kohe väga!
Mulle tundub, et veel ekstra mõnusad oleksid needsamad muffinid rabarbriga: hapud rabarbritükid ja kaneeline magus krõbe kate...Ega varem teada ei saa, kui esimesed varred pead maast välja pistavad, siis proovin kindlasti järele.

mustikamuffinid/blueberry muffins


Edit 31. jaanuar 2011: rabarbriga proovitud! Leidsin sügavkülmast karbikese rabarbritükkidega ja panin mustikate asemel tainasse. Super!

6 kommentaari:

Et endal meelest ei läheks... ütles ...

väga mõnusad muffinid tulid ka minul hiljuti ahjust välja. tegin rabarberiga katset ja tõesti on need väga head, rabarber andis hapukat maitset, mis selle kaneelise kattega väga hästi sobib. aitäh retsepti eest.

Mari-Liis ütles ...

Ootan ka juba kevadet, et uuesti rabarbriga teha. Sügavkülmavarud selleks korraks otsas.

Anonüümne ütles ...

Küll on tore, kui retseptis jagatakse ka vihjeid või hoiatusi! (nt mitte liigselt tainast segada). Lõpuks ometi tulevad ka minul muffinid hästi välja :) Aitäh!!

Mari-Liis ütles ...

Tore, et sul muffinitegu õnnestus! Liigne segamine ei ole hea jah, see viib õhu välja muffinid ei taha enam kerkida.
Nüüd oleks aeg needsamad muffinid rabarbriga ette võtta. Mul peagi plaanis!

Sirliiz ütles ...

Tegin neid muffineid nüüd juba teist päeva järjest rabarberiga ja tõesti, need on parimad mida söönud olen :)

Mari-Liis ütles ...

Sirliiz, rõõm kuulda, et oled lemmikud rabarbrimuffinid leidnud! Krõbe kate teeb tavalise muffiniga imet:)