23. veebruar 2011

Punase kapsa salat jõhvikatega

red cabbage and cranberry salad/punase kapsa ja jõhvika salat

Vaikselt hakkab juba kiskuma sinnapoole, et ma ei taha varsti oma haudepotte enam näha. Pajaroad ja kaua haudunud lihatükid on olnud selle talve üleelamiseks absoluutselt asendamatud. Aga midagi pole teha, pikemad ja eredat päikest täis päevad teevad ka isud juba teistsuguseks.
See salat on muidugi tooraine mõttes täiesti talvine: kapsas ja jõhvikad. Eriliseks ja maitsvaks teeb need lihtsad komponendid palsamiveiniäädikast ja oliivõlist meega tembitud kaste. Kastme magususse ja tummisusse sobivad imeliselt jõhvikad, mis praksuvad suus nagu mõrkjashapud värsked vitamiinipommid.
Eriti maitsev on salat siis, kui kapsas saab üleöö külmkapis pehmeneda ja maitsestuda, st siis parim tegemisele järgmisel päeval. Aga ega kohe süües ka midagi viga pole.

red cabbage/punane kapsas

Tarvis läheb:

pool keskmisest punasest kapsast
paar peotäit jõhvikaid (külmutatud või vesihoidisest)

Kastmeks:

2 sl palsamiäädikat (balsamico). Sobib nii tavaline palsamiäädikas kui see paksem kreem ((Balsamic Cream)
2 sl oliiviõli
1 sl mett
0,25 tl soola
0,25 tl musta pipart

Haki kapsas peeneks. Sega jõhvikatega (võivad olla veel külmunud, kapsa ja kastmega segades sulavad nad üsna kiiresti). Sega eraldi kausikeses omavahel hoolikalt kõik kastme koostisained, kuni saad ühtlase kreemja kastme. Vala kaste salatile ja sega õrnalt, aga hoolsalt. Kaste peab olema kindlasti väga ühtlaselt salatisse jaotunud, siis on maitsev!
Mina ei ole eriti suur sooja söögi kõrvale külma toorsalati sööja, seega krõmpsutan seda niisama, eraldi toiduks. Kusjuures üllataval kombel on see vägagi toitev, st kõht saab täis. Mis on vist hea? Arvestades lähenevat suve...:)

red cabbage/punane kapsas

5 kommentaari:

Piret ütles ...

Hissand, kui ilus!!!! Mul hakkab ka kiskuma rohkem salati poole, vaatamata külmale. Punase kapsaga on hea kevadet ligi meelitada:)

Voisula ütles ...

Head Vabariigi aastapäeva! Sul on väga ilus pilt kapsapea läbilôikest. Vahest olen mina ka jäänud puu- ja juurvilju imetlema, sest need on nii ilusad.

Pille ütles ...

See läbilõikefoto on väga šeff!!!

Voisula ütles ...

Soome toidublogisse Omenaminttu on bloginimekirja lisatud sinu toidublogi link. Praegu esitletakse seal mh. Tallinna Vanalinna tänavalühtreid. Omenaminttu on minu meelest üks esteetilisemad soome toidu- ja fotograafiaalaseid blogisid, seal on alati kôik retseptid väga ônnestunult valitud ning need on oskuslikult ühendatud hooaja looduspiltidega. Omenaminttu on Soomes autasustatud blogi, see on saanud SRE:n (Soome toidukultuuri arendusprogrammi) augustikuu 2010 autasu. Soomes antakse iga kuu parima toidublogi auhinda välja.

Mari-Liis ütles ...

Jaa, Voisula, olen omenaminttuga juba suhelnudki:) Tal on tõesti imeline blogi. Tänud sulle, et vahendasid Eesti toidublogindust oma blogi kaudu põhjanaabritele:)