15. veebruar 2011

Toidublogide TOP 2010. Vaata paremale, otsi märki! ---»»»»»»»»»»»

Ropka: "Jaa, sa lubasid. Seesamune, et sa ütlesid... et Ropka, sul on viimane aasta käia ümber Halli Kivi, siis saadan sind pensionile, panen sulle märgi rinda ja ütlen: puhka nüüd, Ropka! Kvaaks!"

Perenaine.ee koostab Eesti toidublogide TOP-i juba teist aastat. Kui 2009. a. kokkuvõte (vaata-aga- vaata, kes kõige lõpus algajana välja toodud on! :)) oli kokku pandud puhtalt subjektiivsetel alustel ja ainult Perenaiste endi isiklikust maitsest lähtuvalt, siis 2010. a. TOP-i koostamiseks oli kaasatud hindajaid ka väljastpoolt. Blogisid hindasid Pille Petersoo (Nami-Nami vedaja ja peakokk), Indrek Pärli (endine Toidutare peatoimetaja), Triin Raestik (Naistelehe kokanduskülgede toimetaja) ning Perenaine.ee-st Eva Palu, Elisa Koor ja Marit Soobik. Hindamise aluseks oli 5 kriteeriumi: retseptide kvaliteet, blogi põhjalikkus, fotode kvaliteet, neutraalsus (blogi mittekommertslikkus) ja aktiivsus.

Toidublogide TOP-i avaldamisest sain aimu, kui reede, 11. veebruari hommikul anonüümne blogilugeja mulle mandlisaiade postituse all suurte tähtedega PALJU ÕNNE soovis. Esialgu küll arvasin, et ta ajab midagi sassi, blogi saab ju alles mais 2-aastaseks:) Siis oma igahommikust  blogiruli  lugedes nägin Perenaine.ee postitust pealkirjaga "Toidublogide TOP" ja süda hakkas kõvemini põksuma. TOP-i lugemise lõpetanud, tagus ta elevusest, üllatusest ja rõõmust saadud tunnustuse üle ikka päris korralikult! Ei jäänud ära ka mulle nii omane meeleliigutuspisar.

Kirjutangi selle postituse alles nüüd sellepärast, et varem oleks liiga emotsionaalseks kätte läinud. Nüüdseks on rahu maa peal tagasi ja ma ei tunne justkui Oscariga pärjatu (ehkki, tegelikult, see ongi ju minu "Oscar"!) meeleheitlikku vajadust tänada oma vanemaid, lapsi ja Vabariigi Valitsust mulle süllesadanud tunnustuse eest. Aga ikkagi, suur tänu kõigile, kes toidublogisid kirjutavad, loevad ja üldse, leiavad, et sellel tegevusel mingisugunegi mõte on. Eraldi tänud Perenaine.ee-le, kes TOP-i koostas ja tõmbas sellega toidublogindusele tavapärasest suuremat tähelepanu, aidates sellega kaasa meie tegevuse populariseerimisele ja mainele.
Et kogu TOP-is figureeriv seltskond - kas siis esimese kümne hulgas, eraldi kategooriates väljatoodud või ekstra tähelepanu osaliseks saanud blogid kuuluvad ka minu lemmikute hulka (oh, neid on ju veel: Profa köögipool, harilik pliiats, Kätrini kokkamispäevik, da vahta residence, Toidutegu, Elust siin ja seal, Silja, Food & Paris jpt) toon nad siingi ära. Eriti tore on mu meelest see, et kõik blogid on erilised ja millegi neile ainuomase poolest silmapaistvad ja meeldejäävad. Nii see ju peabki olema, ainult üheülbalistest blogidest koosnev nimekiri oleks lihtsalt igav. Eesti toidublogide TOP-i moodustavad:

Kui sain kätte parima toidublogi märgi, meenus mulle millegipärast just seesama algusesse kirjutatud Ropka ja Kivinõia vestlus. Et saad aga uhke märgi rinda ja...

Aga ei, pensionile ma ei lähe! Isegi (loorberitele) puhkama ei jää. Siin jätkub kõik nii kui enne, innustust tuli ainult juurde.
Aga mis seal salata, Elina Sildre tehtud märki "Parim toidublogi 2010" blogisse üles riputada oli ikka paganama uhke tunne!

Kokkamist, pildistamist ja blogimist jätka!

23 kommentaari:

Krentu ütles ...

Palju õnne! Ma ise väga kokandusblogisid ei loe, miskipärat on mul readeris rohkem käsitööblogisid :) Vahel olen ikka vaadanud, aga tundub, et haaravat kokandusblogi pole sugugi kerge teha ja lihtsalt retseptide üles riputamisega lugeja südameid ei võida. Aga Sinu blogi, mille ma nüüd päriselt avastasin alles hiljuti, on tõesti kui pärl teiste seas. Mulle väga meeldis see filmike, kus sa Pavlovakesi teed ja kogu blogil on selline hea aura. Ning need toidud, mida sa teed - neid ma sööks kõiki! Muidu ma olen üsna pirts :) ja sellist kooki, kus palju põhja, vähe täidist ja vähe võid, ei söö:))
Nii et minu meelest on Perenaise žürii väga-väga head tööd teinud ja sinu blogi on selle medali auga välja teeninud!
Aitäh Sulle!

köögivõlur ütles ...

Palju õnne, Mari-Liis väärika tiitli puhul!

Elis ütles ...

Palju õnne Mari-Liis! Oled selle tiitli oma mitmekülgsete, põhjalike ja siiraste postitustega väga ausalt välja teeninud! Jätka samas vaimus! :)

ilsu ütles ...

Seda postitust ma ootasin ka juba mitu päeva, et kuhu saaks õnnesoovid ja minu tänud lisada:)
Ma täpselt ei tea mida Sa teed teistmoodi või omamoodi aga Sinu blogi on ka minu lemmik:) Peale väga heade ja põhjalike retseptide õhkub siit positiivsust ja sõbralikust:)
Aitäh Sulle ja postita ikka veel tihedamini;)

Uku ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Anonüümne ütles ...

Palju õnne Mari-Liis! Kui keegi oleks minu käest küsinud, siis ma oleks ka Sinu blogi nr 1 hääletanud :) Nii ilusad pildid, toredad ja sisukad postitused ning mõnusad retseptid. Ootan huviga aina lisa :)Anu

Tuuli ütles ...

Veelkord õnnesoovid ja (kipun ennast juba kordama) pjedestaali kõrgeima astme blogi puhul tuleb igati auväärse žürii hinnanguga nõustuda. Ilus, huvitav, põhjalik, inspireeriv jne jne. Hetkel siis Eesti toidubloginduse mõõtkavas etalon :)

Mari-Liis ütles ...

Suur aitäh, olen väga rõõmus teie sooje õnnitlusi lugedes.

Kairit ütles ...

Palju õnne, oled seda tiitlit väärt, nii vahva blogi sul ju!!!

Ragne ütles ...

Minupoolsed õnnitlused ka!! Igati tiitlit väärt. pikk-pikk pai ja edu blogimisel:)

Mari-Liis ütles ...

Kairit ja Ragne ,aitäh!:) Teile mõlemale ka palju indu oma toredate blogide kirjutamisel :)

Piret ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Piret ütles ...

Hea Mari-Liis, palju õnne ka minu poolt. Kõik peab paika, mis eelpool öeldud, see siin on minu lemmikblogi ka:)

robert.rohtmets ütles ...

Piret, puhas rõõm on seda kuulda:)Aitäh.

Mari-Liis ütles ...

Robert, sa oled jälle mu arvutis käinud!
Piretile kirjutasin ikka mina vastuse :D

Voisula ütles ...

Veelkord ônnitlus ilusa tiitli puhul! Kajastan ka oma blogis aasta 2010 Eesti parimate toidublogide TOP 10 nimekirja. Soome toidubloggajat vôivat käia vaatamas, mida Eestis tehakse.

esteetilise ideaali otsingud ütles ...

Palju õnne, oled tiitlit väärt! Mõtlesin tulla Solarise koogiüritusel ütlema, et Sul on väga hea blogi, lihtne retseptiotsing, mõnusad söögid ja eriti tahtsin kiita pilte! Super!

ootan alati uusi postitusi!
Erika

Mari-Liis ütles ...

esteetilise ideaali otsingud, hea nimi sul:) Kas sa siis käisid Solarise kohvikus? Oleksid võinud tulla küll juttu rääkima, oleks väga tore olnud kohtuda.
Voisula, vaatasin su postitust. See, et sa Eesti blogidest ka Soome toidublogide publikule kirjutad,on väga tänuväärne!
Jaksu teile mõlemale oma soomekeelsete blogide kirjutamisel ja suur aitäh õnnesoovide eest ka muidugi!

Voisula ütles ...

Suur tänu. Eesti toidublogide TOP 10 huvitas soome lugejaid väga palju. Eile oli minu tagasihoidlikus blogis rekordiliselt käijaid. Jôulukuu tippkülastuspäev ületati. Tore kui môlemate maade toidubloggaajat tulevat teineteisele interneti kaudu tuttavamaks. Olen meediast lugenud, et Eesti ja Soome restoranide kokad käivad kokkamas naabrimaa restoranides. Toidublogide kaudu vôib minna külla naabrimaa kodukööki. Kultuurivahetus eri kanalite kaudu on alati teretulnud, minu meelest. Sellepärast a. 2010 Eesti toidublogide TOP 10:t tutvustasin.

esteetilise ideaali otsingud ütles ...

Muidugi käisin Solarises, aga kui mina peale kino kohale jõudsin, polnud enam koogipurugi, lõhnast rääkimata...:(....ehk kunagi teine kord, siis tulen kindlasti isiklikult kiitma! :)
Jaksu Mari-Liis!

Erika

ilse ütles ...

Palju Õnne tiitli katsmise puhul ! Jätka samas vaimus:)

Mari-Liis ütles ...

Aitäh, Ilse! Sa olid tõeline rõõmusõnumi kuulutaja siin blogis eile hommikul! Sry, et mu vastus nii kaua aega võttis, mõtlesin natuke vahepeal...:)

ilse ütles ...

No mina mõtlesin ka.. natuke hiljem, sest hommikul vara polnud veel kõige teravam pliiats;) Tegelikult on kõik hästi ja järgmisel aastal teeme ise TOP-i:P Igaüks oma :)
Sinu ilus ja aus blogi on aga ka minu arvates kindlasti tunnustust väärt !