21. märts 2011

Tunnustus: The Gorgeous Blogger


Just sellise uhke aumärgi saan nüüd siia üles riputada! Kuidas ma saaksin kogu oma edevuse juures mitte olla ülirõõmus, et saan oma blogi kaunistada sõnumiga "The Gorgeous Blogger". Suur aitäh selle eest Tuulile, kelle blogist sai omakorda tänu Soomes resideeruvale Voisulale alguse selle tunnustuse ringlemine ka Eesti blogides. Nagu ma olen aru saanud, on tunnustuse algse väljaandjaga segased lood, see tähendab ei olegi täpselt teada, kellest tunnustuse jagamine alguse sai. Samuti ei ole tunnustus mitte ainult toidu-, vaid ka kõiksugustel teemadel kirjutatavates blogides jagamiseks (jah, aeg-ajalt tuleb endale tõesti meelde tuletada, et blogimaailm ei piirdu vaid toiduteemadega:))
Tunnustuse saamisega kaasneb kohustus esiteks vastata 5-le küsimusele oma blogi kohta ja teiseks, huhh, see on juba raskem, jagada tunnustus viiele blogile edasi.

Siin on kõigepealt vastused küsimustele:

1. Millal alustasid oma blogiga?
Esimese postituse kirjutasin 28. mail 2009. aastal. Seega saab blogi peagi kaheaastaseks. Algab jonniiga.

2. Millest kirjutad oma blogis ja mida kõike see käsitleb?
Ma kirjutan toidublogi ja sellega ongi teemadering piiritletud: kogu siinne jutt keerleb toiduteemade ümber.

3. Mis teeb sinu blogist erilise võrreldes teistega?
Hmm...teiste toidublogidega võrreldes ta ei olegi vast nii hirmus eriline, vähemasti ei oska ma ise seda niimoodi vaadata. Panen palju rõhku esteetilisele poolele. Ja ehkki mul on väga hea meel, et seda on märgatud ja mitu korda blogi ilusaks nimetatud, loodan väga, et sisu ei jää välise kesta alla varju. Väike hirm on, et ehk kipub jääma mulje, nagu maskeeriksin sisemist tühjust välise säraga. Nii see ei ole:)
Teiseks, vaatamata sellele, et paljud toidud sünnivad köögis kala puhastades, juurikaid kapist valides ja pliidi taga maitseid sobitades, st "töö käigus", hoian õhupuhastaja peal väikest kaalu, paberit ja pliiatsit, et kogused üles märkida. Katsun olla usaldusväärne retseptides, ka väiksema toidutegemise kogemusega inimestel peaks ikkagi kodus järele tehes kõik õnnestuma.  Tänan alati inspiratsiooniallikaid viitamise näol. Ja veel: püüan kirjutada kirjavigadeta.

4. Millest sai alguse sinu blogimine?
Blogis saan ühendada oma kolm harrastust ja kirge: toidutegemine, pildistamine ja kirjutamine. Tänu võimaluse avastamisele neid kolme ühendada ja eneseväljendusvahendina ka avalikuks lugemiseks üles riputada sai alguse minu blogimine.

5. Mida tahad muuta oma blogis?
Rahutu hinge viga, aga nii nagu kodus mööbli ümbertõstmisega, tahan ma ka siin kogu aeg midagi muuta! Kõige enam sooviksin luua blogile eristuva ja omanäolise kujunduse, mis on täitsa minu nägu. Tehnilise poole pealt ei ole ma selleks üksinda paraku võimeline. Aga võib-olla kunagi see siiski õnnestub.

Ja nüüd annan tunnustuse edasi. Ma ei näe üldse mingit probleemi selles, kui mõni blogi saab tunnustuse mitmelt jagajalt. Eesti blogimaailm on piisavalt väike, et pidada seda täiesti loomulikuks. Et ei see tunnustus ega blogimaailm piirdu ainult toidublogidega, otsustasin laiendada tunnustuse jagamisel teemaderingi. Kõik mu regulaarselt loetavad eestikeelsed lemmiktoidublogid on siin paremal kirjas niikuinii ja kõigile neile annaksin suurima rõõmuga "The Gorgeous Blogger" tunnustuse. Samas oleks kummaline, kui toidublogid üldse nimekirjast välja jääksid.

Niisiis, "The Gorgeous Blogger" tunnustus läheb minu poolt teele teile:

Puhas rõõm. Pireti blogi vastab 100%-liselt oma nimele ja rohkem mul midagi lisada polegi.
Profa köögipool. Oleks seksistlik, kui tunnustaksin Profat ainult selle eest, et ta on meie kanakarjas e. "koogiküpsetajad", nagu ta ise on nimetanud:) ühena vähestest Eesti meestoidublogijatest vastu pidanud. Tunnustan hoopis blogi kui ausate ja "päris" toitude põhjatut allikat, kust muuhulgas leiab suveköögi ehitamise lühikursuse ja muusikasoovitusi. Kõik selle blogi toidud on proovimist väärt.
Mõtelda on mõnus. Krentu kirjutab kodust, lastest, toidust, käsitööst, elust. Imelise auraga blogi, mille külastamise järel oled parem inimene.
Elust siin ja seal. Maarja on tunduvalt staažikam blogija kui mina. Enne kui julgesin midagi seal iitsatada, olin lugenud juba tükk aega. Raske on sõnadesse panna, mis mind võlub, aga ilmselt on see elulisus, ausus ja mulle isiklikult lähedased teemad, millest Maarja kirjutab.
Nami-Nami aed. Kristjani ja Pille aiablogi. Loomulikult kerge kulinaarse kallakuga: detailsed ülevaated nende kasvuhoone tomatisortidest, kanade tegemistest ja aias kasvavatest seentest, aga ka ilutaimedest ja võrkkiigest:) Väga ilusad fotod. Kui vähegi pesakonna ja muude tegemiste kõrvalt aega jääb, katsun kevadel ka aiablogiga alustada, kuhu teha ülestähendusi ja jagada muljeid, kogemusi ja pilte oma 3in1 (tarbe-, ilu-, loodus-) aiakesest ja selles kasvavatest taimedest. Kõige suurem probleem on hetkel, mida panna uue blogi nimeks...:)

Nüüd on see tehtud, tunnustus tänuga vastu võetud ja rõõmuga edasi jagatud! Mõneks ajaks lahkun Eestist, et värske ja puhanuna ning Itaalia köögist läbiimbununa taas tagasi olla. Küll need lumeriismed ka ükskord sulavad ja naadileht ning rabarbrivars maa seest jälle nina välja pistavad! Kevadeootus on ilus aeg.

5 kommentaari:

Angelika ütles ...

Palju õnne! Mulle meeldibki su retseptide täpsus :)

Köögikata ütles ...

Palju õnne ja head reisi! Ootan huviga reisile järgnevaid postitusi ja muidugi Su aiablogi.

Pille ütles ...

Oi, aitäh, Mari-Liis. Ma tegelikult ei teadnudki, et keegi me aiablogi ka jälgib - see on selline õnnetu ja tihti unarusse jäetud blogi olnud. Tuleb aktiivsemalt ka seal kirjutama hakata :)

Mari-Liis ütles ...

Aitäh, Angelika ja Köögikata! Ja see aiablogi asi...ei tea, kas ikka tuleb, see sõltub, kas on üldse millestki kirjutada (tead ju küll, Köögikata, kui algusjärgus mul kõik on) ja vbl hoopis hakkan siiasamasse aiast ka kirjutama nagu siiani, küll harva, olen teinud. Eks paistab:)

Mari-Liis ütles ...

Pille, pole teie aiablogil häda midagi, mulle meeldib!:) Selge ju, et põhiline postitamine sellel teemal käib suvel, mida meil on niiii vähe:(