20. mai 2011

Laupäev, 21. mai: päev hea toidu sõpradele!

Homseks lubatakse sooja ja päikeselist kevadilma. Samuti lubatakse mitmeid toredaid toiduüritusi. Harva, kui neid ühel päeval nii palju on.

Kõigepealt, Sadama turul on kell 11-15 Oma Maitse leivapäev kõigile, kes armastavad head musta leiba. Ja kes seda siis ei armastaks:)
Koduküpsetajad osalevad oma pätsidega lemmkleiva valimisel, letid panevad üles leivamüüjad, osta saab ka jahu, juuretist, leivavorme ja astjaid.

Edasi: NOPi Kevadisele Gurmeeturule kl 11-16 NOP-i hoovis Köleri 1. NOP teatab, et karulaugud on korjatud, rabarber valmis ning spargel nopitakse varavalges. Need ja paljud teised hooajalised saadused jõuavad homme nii letile kui potti. Valmistatakse vaid selleks päevaks mõeldud hõrgutisi, rahvusköökidest tulevad endid näitama itaalia ja jaapani kokad, pakutakse varsti turule tulevat head eesti tofut ning muud head kraami. Lastele on näomaalingud ning kindlasti tuleb peatuda käsitsitehtud jäätise ja sorbeti laua juures!

Viimsi Taluturg on avatud kell 10-14 Viimsi Vabaõhumuuseumis. Müüakse kodumaiseid puu- ja köögivilju, aia- ja metsamarju, mett ja meesaadusi, liha- ja kalatooteid, kodumune, küpsetisi ja talukaupa. Samuti aiataimi ja käsitööd.

Tartus avatakse ainult üheks päevaks toidublogijate pop-up kohvik Blogi 2! Lõuna-Eesti toidublogijad pakuvad maitsvaid omatehtud küpsetisi alates kell 12 Tartus Tasku keskuse esimese korruse aatriumis. Kohvik on lahti nii kaua kui kaupa jätkub (max 16-ni), aga Tallinna kogemus näitas, et letid tühjenesid vägukiirusel:).

See pole nüüd küll otseselt toiduüritus, aga ikkagi, kes otsib uusi taimi oma ilu- või tarbeada, siis iga-aastane Türi Lillelaat toimub ka sel nädalavahetusel. 


Mul on kahju, et ise kõigile neile üritustele ei jõua. Aga päev Tartus tõotab tulla täis maitsvat toitu ja toredaid kohtumisi: päeval blogikohvik ja õhtul Tammuri talu!

Kommentaare ei ole: