4. juuni 2011

Rabarbri-mascarponejäätis

rabarbri-mascarpone jäätis/rhubarb and mascarpone ice cream

Lõpuks on lastel kool läbi ja oleme end mõnusasti maal sisse seadnud. Ilm näitab ennast ka juba täitsa suvise poole pealt. Aastatagust jäätisemasina ostu ei ole ma hetkeks ka kahetsenud, ta on meil ikka väga sageli käigus ja suvel täiesti asendamatu. Seekordne jäätis on rabarbrist ja mascarponest. Kreemjas mascarpone asendab suurepäraselt tavapärast munakollastest tehtud jäätisepõhja. See, et tegu on ikkagi juustuga, annab jäätisele eriti mõnusa touch'i. Krõbe rukkileiva puru sobib selle jäätise peale nagu valatult.
Jäätise värvis pole küll paraku rabarbrit aimata, maitses aga täiesti korralikult.
Kõige parem on see jäätis veidi pehmena, seega võta karp sügavkülmast vähemalt pool tundi enne serveerimist välja sulama.

rabarbri-mascarpone jäätis karamelliseeritud rukkileivapuruga/rhubarb and mascarpone ice cream with caramelized rye bread crumble on top

Tarvis läheb:

Rabarbrisiirupiks:

250 g puhastatud ja tükeldatud rabarbrit (u 5 keskmist vart)
200 g suhkrut
200 ml vett

Lisaks:

500 g mascarponet
400 ml 35%-list koort
2 sl Grand Marnier'd või Cointreau'd
1 dl suhkrut

Pane potti rabarbritükid, suhkur ja vesi. Keeda 7-10 minutit. Püreesta. Jahuta täielikult, veel parem, kui on aega öö läbi külmkapis hoida.

Jäätisemasinaga:
Pane jäätisemasinasse mascarpone, koor (ei ole vaja vahustada), alkohol, suhkur ja rabarbrisiirup. Lase masinal jäätis valmis keerutada.

Jäätisemasinata:
Võta mascarpone varem külmkapist välja, et ta oleks toasoe. Vahusta koor suhkruga. Sega rabarbrisiirup mascarpone ja alkoholiga hoolikalt hästi ühtlaseks. Lõpuks sega hulka vahukoor. Pane segu karpi ja pista sügavkülma. Sega või vahusta iga poole-kolmveerand tunni tagant 3 korda. Seejärel lase lõplikult külmuda.


Karamelliseeritud rukkileiva puru:

3 viilu musta rukkileiba
2 sl demerara suhkrut
2 sl võid

Riivi leib. Kuumuta pannil või. Pane pannile leib ja suhkur. Kuumuta vahepeal segades, kuni suhkur veidi sulab (demerara ei sulagi täielikult) ja leib on krõbe. Selleks kulub umbes 10 minutit. Vala puru köögipaberile. Seal puru jahtub, kõveneb ja samas eraldub paberisse liigne rasv.

Kui jäätis on valmis, tõmba serveerimiseks jäätisekulbiga sellest pallid ja raputa peale rukkileiva puru.


rabarbri-mascarponejäätis/rhubarb and mascarpone ice cream

Ja maasikad lubavad ka juba varsti-varsti magusaid punaseid marju nii peenras...

strawberry flowers in the garden

...kui metsas.

wild strawberries in the forest

6 kommentaari:

Britt ütles ...

No seda peab küll proovima, väga põnev! Rannahooajaga saavad seekord ilmselt kehvad lood olema. :)

Mari-Liis ütles ...

Ei ole midagi, Britt. Peale jäätise söömist teed paar kiiremat ringi ümber maja ja võid süümekateta jälle rannahooaega oodata:)

Udupea ütles ...

Tundub lihtsalt suurepärane....

Mari-Liis ütles ...

Udupea, proovi ära, siis saad teada, kas tunne oli õige:)

Anonüümne ütles ...

Mis alkohoolne jook sobiks Grand Marnier või Cointreau asemel?

Mari-Liis ütles ...

No nüüdseks on vist Sul küll jäätis juba tehtud:), aga ikkagi: tegelikult võid kasutada kasvõi viina! Seda võiks lisada veidi vähem kui likööri, nii 1 sl jagu. Cointreau või Grand Marnier sobivad oma apelsinise meki poolest rabarberiga hästi kokku. Aga kui neid pole, siis selleks, et lihtsalt jäätise struktuuri paremaks teha, võib kasutada iga kanget alkoholi.