20. juuli 2011

Küpsisetort, teate ju küll:)

küpsisetort

Sooja ja suvise lihtsa elu lainetes suplemist jätkates: küpsisetort!
Jah, suuremat sorti pesakonda kantseldades tuleb ette ja mitte harva, et on hädasti tarvis teha kõigi põnnide lemmikut kihiti laotud küpsistest erinevate täidiste ja katete/glasuuridega.
Tegelikult ju suurepärane lahendus puhuks, kui ei taha ahju kuumaks ajada ega ole aega keeruliste ja aeganõudvate koogišedöövritega mässata. No ja maitseb küpsisetort ju mitte ainult põngerjatele, see on tõeline nostalgiakook, mille erinevaid versioone sai juba plikatirtsuna S.Masso rohelisekaanelise "Laste kokaraamatu" ainetel katsetatud.

Hommikul 15 minutiga kokku ladudes ja  päevaks  külmkappi maitsestuma jättes saab õhtu lõpetuseks just paraja magusaampsu.

Sellest kogusest jagub 8-le, kui kõik lepivad ühe tükiga.

Tarvis läheb:

1,5 pakki Selga šokolaadimaitselisi küpsiseid ehk 24 tükki
400 g maitsestamata kohupiima
250 g hapukoort
paar sl suhkrut (võib ka täitsa ilma, küpsised on ju magusad)
100 ml piima küpsiste leotamiseks
marju: maasikaid, vaarikaid, sõstraid, mustikaid jne

Sega omavahel kreemiks kohupiim ja hapukoor, maitsesta soovi korral suhkruga. Lao sobiva suurusega vaagnale küpsised 8-kaupa kihis, kokku tuleb 3 kihti.
Esimesest kihist alustades: kasta iga küpsis üleni taldrikusse valatud piimasse ja aseta vaagnale, kuni 8 tükki on kenasti üksteise kõrval kolmes reas.
Määri peale 1/3 kreemist.
Kreemi peale lao jälle 8 piimasse kastetud küpsist ning määri jälle 1/3 kreemist.
Ja taas küpsisekiht.
Nüüd aseta küpsisetort külmkappi vähemalt 4-5 tunniks settima.
Vahetult enne serveerimist kata viimase kolmandiku kreemiga ja kaunista soovikohaste marjadega.

küpsisetort

1 kommentaar:

Pille ütles ...

Mari-Liis, meil ka küpsisetort menüüs aeg-ajalt. Homseks vaja jälle teha (õepoja sünnipäev) ja otsustasin seda retsepti tuunima hakata: http://www.nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=5396 :) Ni tore teada, et eksperdid on midagi väga sarnast heaks kiitnud! Ma ostsin Kalevi Ekstra teeküpsiseid, loodetavasti sobivad ka..