10. juuli 2011

Toidublogijate dessant Sadama turule ja šokolaadi-rummijäätis

9. juulil toimuski kauaoodatud ja hoolsalt plaanitud toidublogijate dessant Sadama turule. Mereäärse sadamakai pika leti vallutasid blogardid, kes pakkusid omatehtud soolaseid ja magusaid suupisteid, koogikesi ja hoidiseid. Neid viimaseid ma küll ise paraku ei näinud, kuna astusin üles hiljem, aga kuulsin lugusid Tuuli (Ise tehtud. Hästi tehtud) mooside tuulekiirusel letilt kadumisest. Dessantnikeks olid üles rivistunud:

Tuuli Mathisen, Ise tehtud. Hästi tehtud
Kaare Kangro, Koopatibi küpsetab…
Ragne Värk, Kokkama Ragnega
Piret Hanson, Puhas rõõm
Andra Kalda, Andraga kööginurgas
Priit Vahar, Profa toitub
Triin Paaver, Laualamp
Martiina Anni, Tegemisi-toimetusi
Elis Toompuu, Elis köögis
Aet Trisberg, Aet köögis
Liina Karron, Aglio e Olio
ja mina ise ka.

Et letitagune hõivati nii kuis plaan ette nägi alates kella 12-st kolmes vahetuses ja mina sain turule alles kella 14-ks, on ka fotodel näha ainult osasid meist. 
Kui see välja jätta, et lõpuks vajus mere ja sadama peale paks tihe udu, mis lükkas edasi sobivat ilma ootama meie ühise laevasõidu Tallinna lahel, oli kõik super: meeleolu, toit, inimesed, turg ise. Nii trehvamine juba sõbraks saanud blogarditega kui esmakohtumised. 
Suur tänu sulle, Liina, et selle asja korraldada võtsid!

DSC_0286

DSC_0290

DSC_0293

Ülle (Tiramisust ja Fata Morganast) põlle näete, äge ju, kas pole. Lillede ja Ülle vahel on minu letijupp ja  tähelepanelik leiab fotolt mu endagi:)
DSC_0287

Kõik see, mis teiste tehtust minu suhu jõudis, oli ülimaitsev. Järgmisel fotol näiteks on Triinu (laualamp) ahhetamapanev suupistetevalik kuivatatud tomatitest, hapukurgist, kiluvõist, saiast ja moonikrõpsudest. Kõik on ise tehtud! Salvrätikut on minu fotol näha ainult natuke, täpsemalt kirjutab sakuskataldriku autor oma imeasjadest ise siin. Triinu suupistete taga ja allpool oleval fotol on Elise (Elis köögis) kitsejuustu, maasikate ja palsamikreemiga bruschettad, minu lemmikud! Niikaua kui maasikaid veel jätkub, saab neid kindlasti ka minu kodu söögilaual näha.
Kõike ise maitsta ei jõudnud, ehkki oleks väga tahtnud. Vaatamata treenitusele söömise vallas ei mahtunud lihtsalt rohkem. Ja palju oli juba muidugi otsas ka. Koju ostsin kaasa Martiina (Tegemisi-toimetusi) tehtud kahte erinevat müslit ja loomulikult on mõlemad juba ära proovitud ja suurepärasteks tunnistatud, ekstraaplausi saab šokolaadine seemnemüsli (jajah, lugesin ise ka esialgu pakilt, et "seenemüsli":))!

DSC_0301

DSC_0304

Ise ma pakkusin seekord jäätist, suvi ju ikkagi! Oli ka ilus plaan serveerida jäätist omatehtud vahvlitest. Kui 50 krõbedat vahvlit dessandile eelnenud poole öö ajal valmis said, jätsin nad lahtise akna juurde seisma ja hommikut ootama. Hommikul vaatas mulle vastu lössis pehmete vahvlite hunnik, mis õhuniiskusele ei olnud vastu pidanud. Tegijal juhtub ja järgmisel korral olen vahvlite osas targem.
Ega sellepärast muidugi jäätis söömata jäänud, see jõudis magusasõpradeni lihtsalt topsis, ühest portsust jõudsin vahetult enne uue omanikuni jõudmist pilti ka teha:

DSC_0298

Ja muidugi paljuküsitud retsept, siin see on:

Šokolaadi-rummijäätis

400 ml 35%-list koort
300 g magusat kondenspiima
200 g tumedat šokolaadi (kasutasin Kalevi "Bitterit")
1 ampull rummiessentsi
2-3 sl rummi

Haki šokolaad. Pane kõik koostisained jäätisemasinasse ja valmista jäätis.

Käsitsi tehes vahusta koor pehmeks vahuks, sega hoolsalt ülejäänud ainetega ja pane karbiga sügavkülma. Sega külmuvat segu tunniajaste vahedega kaks korda, siis jääb tulemus ühtlasem.

Järgmiste kordadeni!

12 kommentaari:

Aniitram ütles ...

Väga mõnus postitus, aitäh müslit kiitmast :) Pildil näen ma ka nii asjalik välja :D
Ja sinu jäätis, millest ma ka ampsu sain, oli imeliselt maitset täis! Super!

Marju ütles ...

Jäätis oli tõesti mõnus, eriti need šokolaaditükid seal sees. Jja tugev rummimekk meenutas kangesti vanasti kooliajal lemmikuks olnud rummikooke..mm :)

Mari-Liis ütles ...

Aniitram, oled jah asjalik. Ühe teise pildi peal olid teistsuguse näoga, aga seda ma ei pannud siia, sest Kaarel oli keel suust väljas:D

Pille ütles ...

Mina vabandan tagantjärele Martiina ees, et müslit ei ostnud, aga olin just suure laari kodus teinud ja kohe üldse ei olnud müsli-isu :O
Aga jäätist oleks küll tahtnud maitsta. Vahvliga või ilma ;)

Ülle ütles ...

Kusjuures see jäätise lõhn oli tappev (ikka heas mõttes:) ) ehk naabrina ei suutnud ma kaua vastu pidada ja peagi maiustasin minagi. Hea jäätis on alati super!

Aga mis mu põllesse puutub, siis selle "toorik" on mõneti luigelaul nüüdseks lõpetatud Kreenholmi tekstiilitööstusele. Sealseid tekstiilesemeid pole ju enam võimalik juurde saada.

Britt ütles ...

Mul on tõeliselt kahju,et täispikkuses dessant nägemata ja maitsmata jäi.Järgmisel korral tulen ja panen laagri püsti kuni ürituse lõpuni.Ja enne seda ei söö kolm päeva.:)

Tuuli ütles ...

Mul on niii kahju, et viimase vahetuse etteastet ei olnud mahti ära oodata ja ise jäätist proovida, aga blogijad on see tore rahvas, kes jagavad retsepte ja kelle pakutavat kraami saab ise kodus järele teha. Rummijäätis on kindlasti hästi mõnus, ma ikka vahel kasutan kookides seda rummiessentsi ja muudab tavalise koogi-keeksi hetkega hullutavaks. Just seesama Marju poolt mainitud vana kooli rummikoogi aroom on midagi, millest tahtejõuga üle ei saa ;)

Andra ütles ...

Ka mina sain jäätist Elise topsikesest mekkida ja tahtis ikka keele alla viia küll:) Väga vahva olemine oli!

Marju ütles ...

Päriselus on blogijad veel toredamad kui nad virtuaalselt paistavad. Ja pildid on lahke käega tehtud, mõnel osutub tõesti peategelaseks hoopis keegi, kes pildipinnast väljaspool.. Ja lahke käega mõõdeti toiduportse, seega juhtus nii, et hindasin oma võimeid KÕIKE proovida ikka väga kõrgelt.Minu titabeebil läksid varbad ka sirgu, kui esimest korda elus šokolaadi maitsta sai ja veel koore-rummiga. Mörises nagu tõeline karupoeg, kes meepoti avastanud. Eks tean siis, mida mul varsti kodus tuleb tihedamalt valmistama hakata.

Koopatibi ütles ...

Ja mina nägin seda titabeebit jäätist söömas ja tormasin kohe Mari-Liisi leti juurde :) Oli tõesti hea jäätis! ... ja mõnus pärastlõuna.

Ragne ütles ...

oi jäätis oli väga hea - palju šokolaadi ja rummimaitset:)

Profa ütles ...

Mina muidugi jäin jäätisest ilma :)