20. juuli 2011

Värske kartul kodujuustuga, sarjast suve parimaid maitseid


Blogis polegi ammu ühtegi toiduretsepti olnud. Tundub kuidagi imelik ja liiga tavaline kirjutada sibula ja võiga praetud kukeseentest, kurgi-tilli-hapukooresalatist, värskest kartulist või ja soolahelvestega, pruuni võiga lillkapsast ja magustoiduks kausitäiest maasikatest või jääkülmadest arbuusilõikudest. Aga kõike seda ja muud värsket kraami on võimalus süüa ainult suvel ja sellest võimalusest olengi võtnud viimast!
Värske kartul külma kodujuustukastmega on ka üks tavaline, aga nii mõnus toit, mis maitseb sellisena ainult praegu, kui kartul on veel magus, õrn ja pisike ja kodujuustu sisse saab hakkida värskeid maitset täis ürte. Isegi tavalise lehtsalatiga toimib fenomen, et just peenralt nopituna maitseb ta nagu imeasi. Ülejäänud aasta lehtsalati ostud võin küll vist ühe käe sõrmedel üle lugeda, kui sedagi. Ja siis läheb ta ka ainult dekooriks, mitte suhupistmiseks:)
Ärge nüüd arvake, et ma teid täitsa totudeks pean ja õpetan sellist iseenesestmõistetavat toitu tegema. Üldse ei õpetagi, aga leian, et sellised lihtsad suvetoidud tahavad lihtsalt mõnikord meeldetuletamist ja muidugi jäädvustamist, et talvel heldimusega meenutada:)

Kodujuustukaste:

300 g maitsestamata kodujuustu
250-300 g hapukoort
hakitud maitserohelist: tilli, sibulavarsi. murulauku, peterselli, koriandrit jne
soola maitse järgi

Sega kõik omavahel. Vala just keedetud kuumadele värsketele kartulitele. Mmmm....

karikakrad/daisies

1 kommentaar:

Juc ütles ...

Minu meelest ka kahtlemata üks parimaid suvetoite. Kusjuures mul on ka igal suvel sama mure olnud, et ei hakka ju praetud kukeseentest ja värskest hapukurgist kirjutama! Võibolla suvel ei peakski nii palju kirjutama :)