15. august 2011

Tomatibruschetta


tomatibruschetta/tomato bruschetta

Igal aastal külastavad meil maal lapsi nende sõbrad, kes jäävad kohe mitmeks päevaks. Eelmisel suvel oli meil teiste hulgas mu tütre sõbranna Tuti. Kui ta ema pärast kodus küsis, et noh, mis sulle siis kõige rohkem meeldis (lootes vastuseks kuulda "meri", "maasikad", "õuemängud", "telgis magamine" jne), kostis üllatusena vastuseks hoopis: "Tomatibruschettad!" Korralik lastetuba, ma ütlen. Selliseid lapsi võõrustada on puhas rõõm!

Tomatibruschettad (bruschetta on itaalia keeles mitmuses bruschetti,aga ma arvan, et bruschettad on eesti keeles öelda ok) on igasuvise tomatiuputuse kohustuslik komponent. Ega õigupoolest muul ajal kui tomatihooaeg neid polegi mõtet teha, sest nii väheste koostisainetega toidu superhea maitse tuleb just praegustest küpsetest kasvuhoonelõhnalistest tomatitest. Tomat+basiilik+küüslauk ja eksimine on välistatud!

6-7 bruschettat:

pool ciabattat
3-4 küpset tomatit
paar küüslauguküünt
basiilikulehti
oliiviõli
meresoola ja värskelt jahvatatud musta pipart

Viiluta ciabatta ja rösti viile kuumas ahjus või grillil mõned minutid, nii et pealispind muutub kuivaks ja krõbedaks. Nii on sai maitsvam, ei ima endasse tomativedelikku ega muutu liiga pehmeks. Samuti on krõbedat saiapinda küüslauguga lihtsam hõõruda.
Hõõru röstitud saiaviile korralikult ja tugevasti pooleks lõigatud küüslauguküüntega.
Haki tomatid väikesteks tükkideks. Pigista tomatimassi kergelt käte vahel või hoia 10 minutit sõelal, et liigne vedelik eralduks. Haki basiilikulehed ja sega nõrutatud või kuivemaks pigistatud tomatitega. Maitsesta segu tilga oliiviõli, soola ja pipraga. Laota saiadele tomati-basiilikukate. Piserda serveerimisel veel kergelt oliiviõliga ja jahvata peale värsket pipart. Taevalik.

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

huvitaval kombel on bruschetta minu tütre lemmikeelroog nii kodus kui ka itaallaste juures...
armas Mari-Liis, olin väga tänulik,kui lapsed minu äraolekul ise bruschettat tegid...

Mari-Liis ütles ...

ohoo, kas lapsed tegid bruschettasid sellest postitusest innustust saades või täitsa omal initsiatiivil? Igaljuhul hästi tublid!

Anonüümne ütles ...

Tegin, väga hea tuli. Kunagi ammu, peale Itaalia reisi sai tehtud aga olin unustanud.Tänan meelde tuletamise eest.
Taimi

Anonüümne ütles ...

Lapsed tegid esialgu täiesti omal algatusel, teist korda Sinu postitusest inspireerituna, Riina