16. november 2011

Gruusia köögi retseptid

Gruusia köögi ürdid ja vürtsid/georgian herbs and spices
Gruusia ürdid ja maitseained. Vasakult ülalt: petersell, münt, till, ahtalehine peiulill, koriander, koriandriseemned ja jahvatatud koriander, barbariss, estragon, kuivatatud aed-piparrohi, lambalääts. 

Sellist nalja pole küll varem olnud, et siia blogisse ilmub ühekorraga 9 järjestikust postitust. Küll ma nuputasin, kuidas seda asja paremini ja lugejale mugavamalt korraldada, aga no ei mõelnudki midagi paremat välja. See postitus siin on aga lihtsalt kõiki neid viimaseid gruusia köögi teemalisi postitusi kokkuvõttev kirjatükikene.

Ei teagi, kas on see mingi geneetiline omapära või lihtsalt maitse-eelistustega seotud, aga gruusia köögi maitsed on minu jaoks lihtsalt vastupandamatud. Uhmris üheskoos purustatud küüslauk, koriander ja Kreeka pähklid... ainuüksi see lõhn ajab hulluks.
Gruusia toitude ise tegemisega puutusin esimest korda põhjalikumalt kokku poolteist aastat tagasi Toiduakadeemias toimunud Nami-Nami Gruusia õhtul. Seal läbiproovitud toite olen hiljem kodus mitmeid kordi järele teinud ja isu ei rauge:)

Alustades köögitoimetajana ajakirjas "Tiiu", valisin esimese numbri rahvusköögi rubriigi staariks loomulikult oma suure lemmiku Gruusia. Seda lugu koostada, peenralt ürte valida (oli augustikuu), süüa teha, pildistada oli tõeline rõõm! See Gruusia teema oli ka üldse kõige esimene lugu, mida ma köögitoimetajana ajakirja tegin, nii et minu jaoks suure tähendusega.

Loomulikult ei hakka ma siin Tiius ilmunud loost kopipeisti tegema, aga retseptid panen küll kirja!
Kui on soov teha lauale midagi gruusiapärast või kasvõi katta terve suupistelaud, selline nagu alloleval pildil, valige lihtsalt kõrvalt teemadest "köök: gruusia" ja kõik retseptid on järjest teie ees.
Või klikake siinsamas järgmise foto all olevatele linkidele.

Gruusia road/Georgian food

Hatšapuri ehk mõnus pirukas Suluguni juustuga
Tkemali, kaste hapudest ploomidest
Pommuhautis ehk adžapsandali
Gruusia lihapallid ehk abhazura
Azelila ehk munasalat Kreeka pähklitega
Peedisalat küüslaugu ja Kreeka pähklitega ehk charklis mhali
Oad ürtidega ehk lobio mtsvanilit
Pähkli-meemaiustus ehk gozinaki
Kõik retseptid peale tkemali on pärit Nami-Nami koolituselt.

5 kommentaari:

Eva P. ütles ...

Kiidan Sinu fotosid ja jään uut ajakirja numbrit ootama, huvitavad köögileheküljed on Sul!

Tuuli ütles ...

Muljetavaldav, sisukas, kaunis ja hariv. Kordan juba ennast, aga see kokandusrubriik kahes esimeses ajakirjas oli ikka tase omaette! Jõudu ja jaksu kõigiks järgmisteks numbriteks!

Juc ütles ...

Vägev! Gruusia toidud on alati kindla peale minek. Võtsin siit kohe täna õhtuks koju kaasa pommuhautise retsepti! :) Jõudu Sulle köögirubriigiga.

Mari-Liis ütles ...

Tänan poolehoiu eest! samas pean kurbusega teatama, et rahvusköögi rubriik saigi jätkuda vaid 3 kuud. Midagi pole teha, sihtrühma huvid on ajakirja tegemisel nr.1. Asemele tulevad küll teised toredad rubriigid, aga jah, india, vene, hiina, araabia....jne. kööke, mis juba plaani võetud, Tiiusse enam paraku ei jõua.

Juc ütles ...

Njah, eksootilised road vist ei ole tõesti kahjuks teema massidele. Mina aga tegin eile kohe suure hurraaga Su Gruusia pommuhautise järgi ja see maitses kõigile väga. Nii et suur aitäh, mina olen alati rahvusköökide retseptide üle ütlemata tänulik!