3. november 2011

Keefirismuuti banaani ja maasikatega

DSC_0980

Postitusi nagu see on aeg-ajalt tarvis teha kasvõi iseendalegi meeldetuletuseks, kui head on lihtsad ja igapäevased, ilma retseptis järge vedamata tehtavad asjad.
Smuuti on maitsev võimalus endale ja lastele hommikuti sisse joota tervislik klaasitäis piimatoodet, puuvilju ja marju veel pealekauba.

Meie pere lemmik:

3 dl keefiri
1 banaan
3 sl maasika-toormoosi või mõned külmutatud (suvel värsked) terved maasikad
0,5-1 sl mett

Kõik blenderisse ja minuti pärast on valmis 2 klaasitäit pehmeroosat uduste hommikute äratajat.

Vaata ka kliidega banaanikokteili.

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Tere Mari-Liis!
Mul on üks hoopis postituseväline küsimus. Milline on selline hea haudepott, millega saaks teha nii ahjus kui pliidi peal? Klaasist? Savist? Kaanega? Mul on olemas üks suur ovaalne malmist ahjupott, aga ei kujuta ette, et seal saaks midagi poti põhjas praadida vms pliidi peal teha...
Tänades,
Liisa

Mari-Liis ütles ...

Tere, Liisa! Minu arvates on kõige parem kaanega, seest üle glasuuritud malmpott. Savi, keraamikat ega klaasi ei saa kohe kindlasti pliidile panna ja nendega peab olema üldse kiirete temperatuurimuutustega väga ettevaatlik, võivad katki minna.Malmpoti põhjas saab pliidil väga edukalt liha, köögivilju vms enne hautamist läbi praadida. Mõne muust materjalist ahjupoti puhul on ju mugav teha nii, et pruunistad või kuumutad või mis iganes teha vaja on, enne pottipanekut oma kraami pliidil pannil läbi:)