10. detsember 2011

Kilutrühvlid, kindla peale minekkilutrühvlid

Mingi sügav ja seletamatu tõmme on ikka selle vana hea kilu-rukkileiva-muna koosluse järele.
Hiljuti ühele äärmiselt toredale üritusele suupistelaua preksusid (armas murdekeelne sõna suupiste-ampsude kohta) meisterdades meenusid mulle kilutrühvlid. Ja hiljem, laua ääres, tuligi selgitusi anda ja retsepti jagada just nendesamade üllatajate kohta. Üdini eestlastlikult maitsedes sobivad kilutrühvlid imehästi igale pidulauale. 24. veebruariks peaks need kuulutama lausa kohustuslikuks:)
Olgu see retsept siiagi kirja pandud, tegu ju tõeliselt mõnusate ampsudega. Välimus ja pakendamine võib muidugi täitsa ära petta: väike lapsekäeke tardus "kommi" haarates poolel teel, kui kuulis, et tegu hoopis kilupallikestega.

Väga maitsvad, väga lihtsad teha, kindel hitt!

Tarvis läheb: 
(u 40 tk)

150 g vürtsikilu fileed või kilust tehtud "anšooviseid" õlis
200 g toorjuustu
2 keedetud muna
pundike tilli ja murulauku
veeretamiseks riivleiba

Haki noaga või vajuta kahvliga kilud peeneks. Haki till ja murulauk, peenesta kahvliga keedetud muna. Sega  toorjuustuga ühtlaseks massiks.
Võta peopessa väike portsuke valminud segu, vormi pallike. Veereta pallikesi taldrikule raputatud riivleivas. Hoia serveerimiseni külmas.

Tänud inspiratsiooni eest lähevad Elisele ("Elis köögis") ja Angelica Udeküllile.

6 kommentaari:

Marju ütles ...

OK, need lähevad nüüd küll kohe eesootaval peo isutekitajateks - kiluvõileivad munaga (ja no ütle keegi, kellele need ei meeldiks?!), ainult et veidi moodsamas võtmes.. Väga äge idee ja kena teostus loomulikult ka! :)

Piret ütles ...

Oi, see amps on kulda väärt!

Tuuli ütles ...

Super idee! Just midagi minusugusele nirule magusasõbrale. Iga kell eelistaks neid trühvleid tavapärastele :)

Liina ütles ...

12 points kilutrühvlitele! See on ju iga püha häda, et magus kipub võimutsema ja alati on laua taga keegi, kes neljandat koogitükki ette tõstes ohkab, et küll nüüd kuluks kiluleib ära. Vaat siis annadki need lauale ja muheled.
Ma muidugi oleks lausa nii ulakas, et poetaks kilutrühvleid kenasti kookostrühvlite ja šokolaadi vahele, ülesöödikutele õppetunniks :-P

Ragne ütles ...

Kusjuures minu triumf on suitsukanatrühvlid. Sain paar kuud tagasi ühe päris koka käest isegi kiita (no näed, siiamaani on naeratus nöol:D)

Aga nood kilutrühvlid on ka kimdlasti kiiduväärt ning pisike kiluampsuke peale väikest kooki on ju täiesti teretulnud:)

Liisi ütles ...

Pakkusin kilutrühvleid täna kolleegidele. Esiteks tekitas tutvustus juba üksjagu elevust ja muidugi oli tulemus väga maitsev. Soovitan siiski trühvlid vormida samal päeval, sest järgmisel päevaks imbub riivleivapuru liiga pehmeks. Sellegi poolest aitäh retsepti eest Mari-Liis!