5. detsember 2011

Taldrikutäis glamuuri ja gurmeed Mack-is: Bling-Bling!

Kes Mack Bar-b-Que's söömas käinud, teab, et tegu on ameerikapärase söögikohaga. Miski, alates suurtest punastest polsterdatud diivanitest, mänguautomaatidest, pikast ja värvilisest baariletist kuni  sõbralike (aga mitte ülevoolavalt, ikka eestipäraselt sõbralike, jumal tänatud) teenindajate ja nende poolt serveeritud hiiglaslike toiduportsjoniteni, ei lase seda hetkekski unustada. Toit ise on ka muidugi ameerikalik: grill, BBQ, Ameerika pitsad, tex-mexi ka sekka. Suppidest on põnev gumbo, Lousianast pärit paks-tummine supp krevettide, bbq liha ja kanaga. On juustuga täidetud jalapenosid, quesadillasid, sandwiche ja burgereid. Jube hea on Pulled Pork Sandwich: saia vahel on BBQ sealiha, mis on n-ö käristatud, st ta on nii pehmeks küpsenud, et ribastub juba iseenesest. Sandwichi juures taldrikul on friikad ja loomulikult ei puudu coleslaw. 

mack bar-b-que
Eelkõige tasuks mu meelest Mackis siiski panustada lihale. Vastupandamatu lihaisu korral on see söögikoht kindla peale minek. Ja kui see lihaisu Macki minnes nii väga vastupandamatu polegi, saab ta selleks menüüd lugedes. Vürtsikad ja veidi kondi küljes kinni põrsaribid, suitsutatud veiseribid, pork belly ehk "Texase peekon",  fillet mignon. Ja need on ainult mõned valikud! Hää liha tagamaid pole Mackis muidugi vaja ei tea kust kaugelt lombi tagant otsida. Peakokk on meie oma Priit Toomits, kelle spetsialiteet ja kirg on olnud juba pikka aega liha, grillimine ja BBQ.  See oli juba aastaid tagasi, kui sain proovida Priidu tehtud tule kohal vardas küpsetatud tervet põrsast ja lammast. Nüüd tagantjärgigi veel neile mõeldes hakkab suu vett jooksma...:)

Macki toidud on lihtsad, ausad ja üleelusuuruste portsjonitena serveeritud. Aga kõike muud kui kaunilt kujundatud ja ega seda ju tegelikult ei oodatagi: taldrikul on lihtsalt kõik see, mida sa süüa tahtsid ja jutul lõpp. Ei mingit gurmaanitsemist, ilutilulilu, täppe ega triipe.

Aga STOPP siinkohal! Vaadake palun järgmist fotot, mille tegi Lauri. See glamuurne üllatuskülaline on Mack's Bling-Bling Platter! Taldrikul saab väikeste valitud palakestena näha ja maitsta läbilõiget Mackis pakutavast. Kauniteks lisanditeks toidumaailmas laineid lööv tapiokk (maniokist tehtud teraline tärklis), rukkililleõied, must sool, kastmetriibud. Bataaditšipsid. Joogiks pokaalides Saku Kuld. Portsjon on kahele ja mõeldud kõiki meeli hõlmavaks nautimiseks.

mack bar-b-que

Kõige lahedam ongi asja juures Blingi lauale saabudes tekkiv vau!-emotsioon, mis tekib kontrastist tavapärase Macki serveerimislaadiga. Mulle nii meeldivad sellised üllatused. Teades, kuhu sa sööma lähed ja mis sind seal ees ootab, oledki valmistunud täpselt selleks ja ei mitte millekski enamaks. Ja siis nagu välk selgest taevast saabub sinu ja su kaaslase ette taldrikutäis puhast toidukunsti. Nii maitsete kui väljapaneku mõttes. On näha ja tunda, et peakokas ja tema kogemuste pagasis on peidus nii mõndagi... Ja kas saab leiutada tabavamat nime:) Tõeline bling-bling, sädelus ja glamuur Macki harjumuspäraste roogade vahele.

Macki Bling-Blingi sööma minnes tuleks teada, et seda saab ainult tööpäeviti kell 15-18. Selleks on kaks põhjust: esiteks soovitakse ärgitada eestlasi pidama nn. social hour'it, tulema tööpäeva teises pooles korraks kontorist välja, jagama toitu, suhtlema, lõõgastuma. Et see aeg pole enam lõuna- ega ka veel mitte õhtusöögi aeg, sobib just selline mitte liiga suur näksitaldrik. Teine põhjus pidi olema Toomitsa sõnul see, et õhtuti ja nädalavahetusel on maja nii täis, et Bling-Blingi kui eripakkumist lihtsalt ei jõuta teha. Ja kiirustades ja ülejala sellist taldrikut juba ei meisterda, eksole.

Bling-Bling Platterit saab Tartu mnt. Mack'is veel selle nädala lõpuni. Nii et kiirustage, kodanikud liha- ja glamuurisõbrad!

mack bar-b-que

Nii Mack Bling-Bling Platter kui paljud teised põnevad pakkumised ilmutavad end Tallinna, Tartu ja Pärnu erinevates söögikohtades Eesti Maitsed Täna projekti raames. Tegu ei ole kindlasti mitte tavapäraste lõunapakkumistega. Osalevad söögikohad on peakoka ja joogispetsialisti koostöös välja töötanud hea toidu sõbrale mõistliku (kohati isegi uskumatult odava) hinnaga taldrikutäie valitud, just sellele söögikohale omaseid maitseid ja valinud sinna juurde sobiva joogi. Need "komplektid" on tõesti erilised ja mõeldud ühel taldrikul edasi andma söögikoha eripära parimal moel. Iga roog on saadaval piiratud aja jooksul ja pakkumised muutuvad pidevalt. Nendega kursis olemiseks on kõige mõistlikum laikida Facebookis lehte Eesti Maitsed Täna.

Loe lisaks Silja lugu Troikas käigust ja nende suupistetaldriku maitsmisest.

Kommentaare ei ole: