8. jaanuar 2012

Šokolaadi fudge, vol 2

Tahkub või ei tahku, selles on küsimus! Viimasel ajal oleme arutlenud siin selle aastataguse killerkommi postituse juures just sellesama asja üle.

Ega muud moodust vastust teada saada pole, kui võtta kätte ja asi uuesti läbi teha.

Tegin komme kahel moel:

1. esimese portsu nii kui mu retsept ette nägi:  purk magusat kondenspiima (400 g), 200 g šokolaadi, soola, pähkleid ja sorts brändit. Üleöö karbis külmkapis, siis tükkideks ja selline on tulemus:

chocolate fudge

2. ja siin purk kondenspiima (400 g) ja 400 g šokolaadi, muidu kõik sama:

chocolate fudge

Nii et tahkub ja on lõigatav mõlemal moel. Vähema šokolaadiga on lihtsalt pehmemad ja veits heledamad. 
Tänase pühapäevahommikuse võrdleva degusteerimise tulemusel pean ütlema, et mulle meeldib esimene, pehmem fudge rohkem. Selline kreemjas mõnusalt suus sulav dekadents. Teine on ka muidugi hea, aga no ikka väga-väga-väga šokolaadine. Igaühele oma:)

Retsept ka veelkord kirja:

200-400 g tumedat šokolaadi, kogusest sõltub tulemuse pehmus/kõvadus ja šokolaadisus.Kasutasin Bitterit
400 g (1 purk) magusat kondenspiima
noaotsaga soola
u 30 g hakitud pähkleid
1 sl brändit (ei ole kohustuslik)

Vala kondenspiim potti ja pane pliidile madalale kuumusele soojenema. Tükelda kondenspiima sisse šokolaad. Lisa sool (ära seda unusta, oluline!) ja alkohol, kui seda kasutad. Kuumuta madalal kuumusel aeg-ajalt segades, kuni šokolaad on sulanud. Ära keema lase. Sega hulka jämedalt hakitud pähklid.

Vala segu küpsetuspaberiga vooderdatud karpi. Hoia üleöö külmkapis. Kui on kiire, pista paariks tunniks sügavkülma.  Enne söömist lõika tükkideks.

chocolate fudge

3 kommentaari:

k6rsik ütles ...

Proovisin järgi ja millegipärast tabas mind sama saatus, mis varasema postituse kommentaatoreid - ei tahkunud. Kasutasin 200 g Laima tumedat 70% šokolaadi (100 g mandlitega, 100 g tavalist) ja purk magusat kondenspiima (375 g). Lootsin, et kui veidi väiksem kondenspiimakogus, et siis tahkub kindlasti. Tuhkagi. Ei tahtnud naistepäevahommikul tühjade kätega ka jääda, seega võtsin ühekordsed latekskindad (ülioluline!), tumeda kakaopulbri (99% Fazer) ja veeretasin trühvliteks. Läks üsna vaevaliselt, sest mass oli väga kleepuv, aga lõpptulemus on tõeliselt maitsev ja mitte üleliia magus (eriti heaks tegi brändi ja pisikeste mandlitükkidega šokolaad). Kommid jäid muidugi üsna pehmed, seega tasub (enne serveerimist) külmikus hoida.
Ilmselt õnnestunuks see mass paremini trühvliks veeretada kui oleks kasutanud 350-400 g šokolaadi (selliseid retsepte leidub ka internetis). Seega ei jäta ma jonni ja katsetan sama retsepti teinekord veel (rohkem (teist marki) šokolaadi) ja kui jääb endiselt liiga pehme, veeretan imemaitsvateks trühvliteks (kuigi siis pigem suuri pähklitükke väldiks). Tänud inspiratsiooni eest ja kaunist naistepäeva! :)

Mari-Liis ütles ...

jaa, k6rsikukene, need ongi pehmed kommid ja neid tulebki hoida külmkapis! 375 ja 400 g vahe pole kondenspiima puhul üldse tähtis, see 25 g ei muuda tegelikult midagi. Aga proovi järgmine kord 400 g šokolaadiga, vaata, ma kirjutasin ka sellest! Mul tahkus muidugi mõlemal moel. Millegipärast tundub mulle, et inimesed määratlevad tahkumist erinevalt:) Fudge on hästi pehme mass, mis siiski külmkapist võetult annab lõigata.
Igaljuhul on mul väga hea meel, et kommid maitsesid! Kena naistepäeva sullegi!

k6rsik ütles ...

Ma soovisingi pehmeid komme (muidu oleks eelneva info põhjal kohe 400 g šokolaadi pannud) ja öö otsa oli mass klaaskarbiga ka tavakülmikus aga hommikul noaga lõigata ei saanud (välisel vaatlusel tundus küll tahke). Pigem jäi mass selline hästi veniv ja noa küljest lahti ei tulnud (struktuurilt midagi paksuks keedetud kondenspiima sarnast). Sinu pildi pealt on näha hoopis teine struktuur. Kes teab, kas asi on külmikus (mul külmik natuke vana ja väsinud ja elab aeg-ajalt temperatuuride osas "oma elu"), šokolaadis, konkreetses kondenspiimas (kasutasin piimarasvapõhist aga mitte klassikalist sini-valgekirjut), massi kuumutamisajas (mul sulasid šokolaaditükid üsna kiiresti kondenspiima sisse ja nii kui tükid kadunud, võtsin ka tulelt. Keema ei lasnud) või brändis (kodus oli Belõi Aist):D Olgu, see viimane oli pigem nali :) Aga komm on tõesti igal kujul hea.