13. jaanuar 2012

Viinalõhe Mooni ainetel

Nädal aega tagasi oli samasugune tuuline ja tatine talveilm nagu täna. Ja nagu ikka meil siin Tallinnas kombeks. Põhja puiesteelt alla mere poole keerates tuli ühe käega hoida tasakaalu libedal teel püstijäämise nimel, teisega kuivatada vaheldumisi tuulepisaraid ja tilkuvat nina.
Mooni uksest sisenedes oli see kõik hetkega unustatud! Ja kuidas see saakski teisiti olla, kui sind tervitavad õdus sööjaid täis tuba, hubane valgus, söögiriistaklõbinaga segatud jutuvada ja loomulikult Mooni perenaise Jana säravad silmad ning siiralt soe külalislahkus. Lisaks ootusärevus teadmisest, et ees ootab suurepärane õhtusöök.
Tol õhtul õnnestus meil Moonis  kamba peale ära maitsta ühekorraga pea terve menüü. Kõik, mis piltidel ja veel palju muudki. Tuuli, tubli tüdruk, oli ettenägelikult kaasa võtnud fotoaparaadi, kollaažis olevad pildid Mooni toitudest on tema tehtud:

Moon

Tervitusjoogiks limpsitud kihisev ingverijook, mis kokku segatud isekeedetud ingverisiirupist ja vahuveinist, lõpetuseks mekitud kodune aroonianaps ja kõik see, mis nende vahele jäi, oli ikka väga-väga hea.
Tegelikult tundub uskumatu, et "Moon" on avatud olnud juba kaks aastat. Aeg on läinud nii kiiresti. Aga  toidusõprade rõõmuks pole kusagilt näha sära vähenemist tegijate silmades ega tüdimust toidutegemisel. Endiselt on tunne, nagu oleksid lahkel pererahval külas, mitte lihtsalt anonüümselt kohvikut külastamas. Ega tegelikult niiväga imestada pole siin midagi, teades, kui hingega Jana Zaštšerinski, Roman Zaštšerinski ja Igor Andrejev Mooni teevad. See nakatab, tõesti.

Nakatab nii, et ka kodus on vaja "mooni teha":) Et meil õnnestus välja peilida natuke vihjeid eelroaks söödud soolatud ja viinas marineeritud lõhe kohta, ei läinud just palju aega, et selle tegemine ise järgi proovida.

graavilõhe viinaga/vodka-cured salmon

Kui tavaliselt kala graavides olen alkoholi kasutanud küll, aga seda lihtsalt veidike sips-sips peale piserdanud, siis siin pole sipsutamisega midagi teha, kala ujub lihtsalt üleni viinas.
Igaks juhuks pean mainima, et tegu ei ole Romani ega Igori retseptiga, vaid jutuhoos kinnipüütud lausekatkendi "marineerub üleni viina sees" minupoolse tõlgendusega, millel võib-olla pole Mooni köögis valmistatud kalaga üldse mingit kokkupuutepunkti. Aga hea ta sai ja läheb kindla peale kordamisele ka.

Tarvis läheb:
viinaga graavilõhe tegemine/salmon resting in vodka:)
1 väga värske lõhefilee
pool liitrit viina
jämedat meresoola

Tõsta kala paraja suurusega anumasse. Paras suurus tähendab siin seda, et kui viin peale valada, kataks see kala üleni. Aga viina veel ei vala, enne sool. Mõnele meeldib magedam (mina!), mõnele soolasem. Lisasin 900 grammisele fileele soola 1,5 supilusikatäit. Patsuta sool tihedasti vastu kala. Tõsta külmkappi ja lase paar tundi seista.
Nüüd kui kala on kerge soolameki juba suhu saanud, vala peale viin.
Kata anum kaanega ja lase külmkapis marineeruda järgmise päevani.
Enne söömist tõsta kala viinast ja patsuta kuivaks. Alkohol on kalale "küpsetanud" valge kooriku. See on väga viinamaitseline, nii et kui tundub liig, eemalda see valge osa.
Aga punane kalaliha seal valge kihi all on nii õrn ja puhas, nagu oleks just jääkülmast selgest allikast püütud.
Lõika hästi õhukesed viilud ja serveeri. Kui kõike kala korraga ära ei jaksa süüa, tõsta tagasi viina sisse ja külmkappi. Järgmisel ja ülejärgmiselgi päeval veel on kala täiesti värske ja õrna maitsega.
Moonis serveeritakse kala kerge rohelise salati, greibi ja rukkileivatšipsidega, mädarõikakastmes.
Mina lisasin lihtsalt hästi peeneks hakitud mugulsibulat ja värsket tilli. Rukkileivaga lihtsalt vastupandamatu.

graavilõhe viinaga/vodka-cured salmon

9 kommentaari:

Tuuli ütles ...

Oehhh! Järgmiste selliste postituste puhul palun eelhoiatust, et ma tühja kõhuga ei satuks arvuti ees olema. See viinalõhe niitis küll jalust ja seda mitte viina pärast :)
Endal pakitseb hingel Mooni kanamaksapasteet. No oli ikka siidine ja mahe!

Juc ütles ...

Oehhh jah! :) Pagan, et ma jälle teiega Moonis ei saanud olla. Aga pole hullu, vähemalt saan siin vesistada :), see esimene suur pilt on ütlemata isuäratav!

Kristel ütles ...

Moon on tõesti mõnus ja vastupidiselt enamustele söögikohtadele läheb minu arust järjest paremaks - kui avamise järel võis veel paari asja üle (nt teenindus) kurta siis viimasel ajal olen küll 100% rahule jäänud.
Ja lõhepilt on tõesti isuäratav. Kindlasti proovin mõnel suvisel nädalavahetusel järele teha.

Marju ütles ...

Jaa, need on emotsioonid, mida ikka ja jälle saab seal Moonis kogeda ja millest kunagi küll ei saa. Uskumatu, kui klaariks viin kala on teinud, lõhemustrid oleks nagu joonistatud.

Anonüümne ütles ...

1 lõhefilee nahaga, ilma kondita
500g meresoola
2 suppilusikat suhkrut
200g viina

pane sool plaadile. raputa suhkru. vala viina.
pane lõhefilee peale.nahk ylesse. kata kilega. hoia kylmkappus.
1,5 kg filee 12 tundi, 2 kg filee 14 tundi, 3 kg filee 18 tundi.

Mooni retsept. roman

Tuuli ütles ...

Oi kui vahva, nüüd tänu Romanile originaal ka olemas ja nagu karta võiski, siis selline mõnusalt lihtne see viinasõber lõhe ongi. Raudselt tuleb ka endal meisterdamisele.

Marju ütles ...

No küll on tore, et te seal Moonis käisite. Nüüd saame kala viinas leotada nii et vähe pole! Meespooled muidugi vangutavad imestunult päid, kuhu ja miks need viinapudelid küll kapist kaovad.

margit ütles ...

Moon kindel lemmik oma headuses. Viinas marineeritud lõhe on oivaline ja haugikook... pikalt võiks jätkata!

loan lending plc ütles ...

Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: (amaah.credit.offer@gmail.com). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.