6. aprill 2012

Limoncello kook

limoncello kook/limoncello tart

Praegu, kui ma seda postitust kirjutan, sajab väljas lörtsi. Mitte lihtsalt ei saja, vaid tuiskab! Vastikut valget ja märga ollust. Aga mul on sellest ükskõik! Minu poolest sadagu või ärgu sadagu, olgu päike või pilv, valge või pime - olen ikka täitsa zen, sest mul on kapis Limoncello kooki!
Igal kevadel tabab mind ja olen märganud, et ka teisi eestlasi (vähemalt seda osa meist, kes oma toiduelamusi üles kirjutavad ja pildistavad), suur tsitrusevaimustus. Ka see kook on siin blogis järjestikku juba teine sidrunit sisaldav toit. Põhjuseid varakevadiseks tsitrustelembuseks on kindlasti vähemalt kolm: vajadus C-vitamiini järele, sidrunite-apelsinide-laimide jm päikeseline olemus ja värskete omamaiste marjade-puuviljade olematus.
Nii kui ma seda kooki Proud Italian Cook'i blogis nägin, teadsin, et tehtud tema saab. Võttis küll veidi aega, aga täna, selle lihtsalt kohutavalt ebakevadise ilma puhul küpsetasin ma viimase aja parima, sidrunisärtsaka ja kondenspiimamagusa koogi. Kook on üsna madal, st õhuke. Nii sentimeeter-poolteist tuleb lõpuks koogi kõrguseks. Aga et ta on üsna intensiivse maitsega nii Limoncello kui magususe mõttes, on see kõrgus ja suurus mu meelest just paras.  Pühapäevaks seda ilmselt enam ei jätku, aga minu arust sobib see kook igati ka ülestõusmispühaks.
Amaretti küpsiseid ostsin Viimsi Comarketist, pakikesed seisid sõbralikult Savoiardidega kõrvuti. Paki peal kirjas, et turustaja on Da Vinci Food.  Kui Amaretti küpsiseid siiski kuskilt hankida ei õnnestu, siis Nami-Namis on 2 retsepti nende ise küpsetamiseks, pange otsingusse lihtsalt "amaretti küpsised". Igaljuhul küpsiste mandline, Amaretto likööri maitseline mekk sobib sidrunise täidisega imeliselt hästi ja ma ei soovita teiste küpsistega seda kooki teha.
No ja see Limoncello seal täidises, ohh sa mu meie! Need, kellele meeldib Itaalia kuulsat sidrunilikööri vahest külmkapikülmalt väikesest pokaalist limpsida, teavad, millest ma räägin...:)

limoncello kook/limoncello tart


Limoncello kook


Põhi:
200 g Amaretti küpsiseid
75 g sulatatud võid

Täidis:
2 munakollast
1 purk (400 g) suhkruga kondenspiima
1 sidruni riivitud koor ja väljapressitud mahl
60 ml Limoncellot
lisaks maasikaid või vaarikaid, röstitud mandlilaaste ja värsket münti

Purusta küpsised peeneks puruks ja sega sulavõiga. Kata 23 cm lahtikäiva vormi põhi küpsetuspaberiga. Suru küpsisepuru vormi põhja ja u 1,5 cm ulatuses külgedele. Küpseta 180 kraadi juures 5 minutit.
Täidiseks mikserda kõik ained omavahel. Vala segu põhjale ja aja õrnalt ühtlaselt laiali. Küpseta 180 kraadi juures 15 minutit.

limoncello kook/limoncello tart

Tõsta vorm ahjust ja lase toatemperatuuril jahtuda. Seejärel tõsta külmkappi ja hoia seal enne söömist vähemalt 2 tundi.
Serveerimisel lisa igale lõigule maasikaid või vaarikaid (kook on üsna magus, hapukad marjad tasakaalustavad seda mõnusasti), röstitud mandlilaaste ja värske mündi lehti.

limoncello kook/limoncello tart
limoncello kook/limoncello tart

8 kommentaari:

vernanda ütles ...

ma ei või!!! nüüd ma saan aru küll, mis see retoorika on, millega fbs küsitakse, et "mis see kreemikook on":p

Mari-Liis ütles ...

hahaa, ma mõtlesin jah, et kui see kvalifitseerub Maarjale, siis mul üks tükk oleks veel küll:)

Triin ütles ...

kook läheb kohe ahju ja väikese muudatusega - lisasin täidisele kohupiima, mis pasha tegemisest üle jäi. Igatahes pühendan koogi Maarjale:)

Mari-Liis ütles ...

Väga hea, Triin! Maarja ise vist küll ei teagi, et me siin niimoodi pühendame ja tahame talle tükikesi jagada:)
Aga mis seda kohupiima puudutab, mõtlesin eile ise ka sama võimalust.FB-s oli kahtlusi inimestel, et äkki ikka täidist on vähe, et siis võib ju lisada näiteks karbi toorjuustu. Või kohupiima, nagu sina tegid.
Aga tegelikult ei ole täidist vähe ka ainult kondenspiima kasutades, 23 cm vormi jagub täpipealt ja kõik koogid ei peagi 5 cm kõrgused olema. See oli niisama siis omaette arutlemine nüüd:)

Liina ütles ...

Oh sind, tublikest, limoncello kook ja puha! Ma lahendasin just viis minutit tagasi ära viimase tilga ühest eriti hääst limoncellust, koogi sisse ei raatsi säärast õndsust panna enne kui sa mind veenad, et üks kook võib säärast raiskamist väärt olla :-P
Noid amaretti küpsiseid saab ka hulga kodule lähemalt, da Vinci tarnib neid ka su majatagusele turule. Aga sellegi poolest 5+ Viimsi Marketile, sattusime sinna nädal tagasi ja ostsime hulga omanäolist kraami kokku. Vahvad need ketivälised poekesed, kus sisseostja mingitest etteantud reeglitest ei sõltu!

Mari-Liis ütles ...

Ära muretse, kullake, koogi sisse mitte mahtunud limuntšellu jäi sind teisipäevani ootama:)
Aga see küpsise info on muidugi teretulnud, nüüd ma tean, et saan KÕIKE (v.a nõudepesumasina tabletid) õuepealselt turult.

vernanda ütles ...

jaa, ma tõin maja tagant ära küpsised. nüüd oleks hea kooki teha ka.

Liina ütles ...

Tütarlaps, ma tean, kus te elate, ma olen teil kohe ukse taga limuntšellut nõudmas :-P
No päris kõike veel su maja tagant ei saa, aga ma püüan.