5. aprill 2012

Sidrunisorbett

sidrunisorbett/lemon sorbet

Sidrunisorbett on imeline kooslus hapust ja magusast. Suurepärane kerge magustoit. Samuti sobib värskenduseks suurejoonelisema õhtusöögi käikude vahele, näiteks enne pearooga.
Et ma pole kunagi milliliitrites mõõtnud sidrunimahla, mis sorbeti sisse läheb, tuleks märkida, et sidrunid, mida kasutan, on sellised keskmise suurusega ja annavad ka täitsa keskmiselt mahla välja. Aga see suhkru (200 g) ja sidrunimahla (pressitud 3-st sidrunist) vahekord on toiminud kenasti. Ehkki tavaliselt ei ole ma sidrunisorbettides sidrunikoort kohanud, on need väikesed kollased täpikesed nii värvis, maitses kui struktuuris toredad.

2,5 dl vett
200 g suhkrut
3 sidrunit (kolme mahl ja ühe riivitud koor)
1 munavalge*
1 sl viina (ei ole kohustuslik)

Kõigepealt tee siirup: tõsta potti vesi ja suhkur ning kuumuta keemiseni. Selle ajaga peaks kogu suhkur sulanud olema, sega kuumutamise ajal ka paar korda. Lase jahtuda.
Pressi sidrunitest mahl ja riivi ühelt koor. Ainult kollane osa, eks, sest valge on kibe. Sega sidrunimahl ja -koor ning viin, kui seda kasutad,  jahtunud siirupiga.
Vahusta munavalge pehmeks vahuks. Lisa pool sellest sorbetisegule. Ülejäänud pool...no ma tõesti ei tea, mis sellega teha, vist läheb kõige kaduva teed, aga terve munavalge on ka liig.
Vala kogu kupatus jäätisemasinasse ja valmista sorbett.
Käsitsi saab ka. Sel juhul tuleb esiteks kogu segu enne sügavkülma tõstmist hästi hoolsalt läbi vispeldada, et oleks kindlasti ühtlane. Seejärel tõsta poole või kolmveerand tunni tagant sügavkülmast sorbetikarp välja ja sega kahvli või vispliga jäätuv segu läbi. Niimoodi kolm korda. Seejärel lase lõplikult külmuda.

sidrunisorbett/lemon sorbet
sidrunisorbett/lemon sorbet

*Sorbeti võib teha ka munavalgeta. Mulle lihtsalt meeldib see väike suts kreemisust, mis tast tuleb. 

3 kommentaari:

Evelyn ütles ...

Sõltuvust tekitav kerge magushapu jäätis. Soovitan seda kindlasti proovida! Väga väga maitsev!

Anonüümne ütles ...

Ühel korral proovisin ühe teise retsepti järgi ning jäätisesse jäid vesised jäätükid (jäätisemasinaga). Kas selle retsepti puhul neid ei tule ning kuidas neid vältida?

Mari-Liis ütles ...

Tere! Jäätisemasinaga ei peaks tgelikult küll jäätükke jääma, sest ta ju segab ja külmutab samaaegselt. Siin retseptis aitab munavalge ka kogu asja kreemisemaks teha. Ütleme nii, et selliseid krõmpsuvaid jäätükke küll selles sidrunisorbetis pole kunagi olnud. Proovi järgi! :)