23. mai 2012

Kartulisalat hapuoblikatega

Käisin eile Kesktrul kevadseeni otsimas. Neid polnud. Nii väga tahaks, kust küll saab? Ehk on veel vara lihtsalt. Küll aga müüsid pea kõik tädikesed oblikaid. Neid mul osta pole tarvis, jagub omalgi nii palju, nii et mine seisa või ise ka leti taha:) Ilusaid pisikesi ja puhtaid lehepunte on praegu kogu meie looduslik heinamaa täis.
Oblikatest saab suppi ja salatit ja hiljuti ma proovisin teha prantsusepärast oblikakastet kala juurde, mis oli tõesti väga mõnus kooslus. Retsept peagi.
Siin aga eelmisel nädalavahetusel Arteriski ilmunud hapuoblikatega kartulisalat. 

kartulisalat hapuoblikatega/potato and sorrel salad

Inspireeritud Saksa kartulisalatist. Klassikaline versioon koosneb keedetud kartulitest, hapukurgist ja sibulast, kastmeks vinegrett. Mahedale kartulile saab ka oblikatest väga hästi hapuka särtsu juurde. Kartul peaks kastmega segamise ajal olema veel mitte just tulikuum, aga ikka veel soojapoolne, siis imab ta paremini maitseid sisse.

Kartulisalat hapuoblikatega

•    35 g (suur peotäis) hapuoblikaid
•    2 sl vett
•    3 sl oliiviõli
•    1 sl valge veini äädikat
•    veidi meresoola, musta pipart
•    noaotsaga suhkrut
•    4 keskmist kartulit
•    1 punane sibul

Kõigepealt keeda koorega kartulid. Jäta ootele. Kuumuta väiksemal pannil vesi keema, lisa oblikad. Blanšeeri neid 1–2 minutit, kuni oblikad närbuvad ja värv muutub pruunikaks. Jahuta. Vajuta oblikad peo vahel palliks kokku, nii eemaldub neist ka üleliigne vesi. Haki noaga peeneks.

Klopi oliiviõli, valge veini äädikas ning sool, pipar ja suhkur omavahel vinegretiks. Lisa peeneks hakitud oblikad ja sega läbi.

Koori veel soojad kartulid ja viiluta. Viiluta ka sibul. Tõsta kartul ja sibul kaussi, lisa kaste ja sega ettevaatlikult läbi. Lase enne söömist külmkapis vähemalt pool tundi jahtuda ja maitsestuda. Serveerimisel puista salatile veidi soolahelbeid.

hapuoblikas/sorrel

1 kommentaar:

Piret ütles ...

Mulle meeldib sarnast salatit teha karulaugu ja kapparitega, aga jah oblikas on ka hea mõte, läheb käiku.