24. mai 2012

Spargel ja halloumi

Sa oled just maakodust linna jõudnud, kaasas korvitäis võililleõisi moosi tarbeks, päikesest põlenud põsed (võiks siia lisada ka nina, aga see ei alga p-tähega) ja kimp sõnulseletamatut ilu:

kevadlilled/estonian spring flowers

Su käed on võilillekriimulised (head aega maniküür, tere maniküür!) ja sääsekublalised ja sul on kõht hullult tühi. Sul on kapis Uus-Kongo spargleid, Lõuna-Eesti kitsede piimast tehtud halloumit ja Tuuli keedetud võilillesiirupit.
Sellest kõigest kokku sünnib 5 minutiga midagi tõeliselt head:

spargel ja halloumi/asparagus with halloumi

Sparglid halloumiga 
nautimiseks ühele

oliiviõli
4 sparglivart
1-2 u 7mm paksust viilu halloumit
võilillesiirupit (või vahtrasiirupit või hästi vedelat mett)
soolahelbeid
musta pipart

Kuumuta pannil õli. Tõsta sellesse sparglid ja halloumi. 
Halloumit prae ühelt poolt 1 minut ja teiselt poolt 1 minut.
Sparglite küpsetamiseks läheb minutike rohkem. Keera neid õrnalt küpsemise vahepeal, et nad ei kõrbeks.
Tõsta sparglid ja halloumi taldrikule. Nirista peale veidike võilillesiirupit. Puista peale mõned soolahelbed ja jahvata värsket musta pipart.
Naudi.

4 kommentaari:

Tuuli ütles ...

Ohh, kui armas, et minu võilillemoos nii väärikasse seltskonda sobitus. Aga see kodune kitsehalloumi grillilt on muidugi täiesti minestama panev elamus, seda oleme ise mõnelgi korral kogenud. No ja miks küll ise ei ole taibanud võilillemoosi sinna peale sättida, kuigi purgitäied uue hooaja toodanguga on juba ka kõik ilusti rivis oma hetke ootamas. Enda lemmik on murakamoosine lisand.

Anonüümne ütles ...

No sellest küll keegi söönuks ei saa..loodetavasti sööd ise ikka rohkem?

Mari-Liis ütles ...

Tänud muretsemast, Anonüümne:). Selle toidu juures ongi tore,et saab vastavalt isule ja kõhutühjusele koguseid sättida.tahad niisama midagi head ampsata, tee vähem, hakkab silme ees näljast mustaks minema, prae kasvõi mitu pannitäit!:)

Anonüümne ütles ...

Suurepärane retsept! Toekamaks muutis ja minu meelst sobitus ka maitselt ülimalt hästi prosciutto sink, mida paar viilu lisasime. Aitäh jagamast!
Triin