30. juuni 2012

Grillitud portobello seened

grillitud portobellod/grilled portobello mushrooms

Portobellod on grillimiseks justkui loodud. Nende kübarad on tagurpidi pööratult nagu pisikesed kausikesed, mis lausa nõuavad endasse maitsvat täidist. Ehkki portobellosid võib täitsa vabalt grillida ka lihtsalt niisama, ilma täidiseta. Sellisel moel sobivad nad väga hästi näiteks vegetaarse burgeri vahele kotletti asendama. Lihtsalt pintselda portobello kergelt õliga kokku ja grilli mõlemalt poolelt 2-3 minutit.   Siis puista peale väheke soola ja igati mõnus grillseen ongi valmis. Pista burgeri vahele, söö niisama või paku liha kõrvale.
Täidetud portobellod on juba väheke toekam amps, mis mu meelest sobib täitsa iseseisvaks roaks, näiteks grilliõhtu hakatuseks enne lihasemaid suutäisi. Või hoopis nende asemel. Maitsvad on nad nii või teisiti. Mõelge ise, kui seene sees on küpsetatud mozzarellat ja tomatit, maitseks tüümian, küüslauk ja oliiviõli, siis see ju lihtsalt peab hea asi olema:)

Tarvis läheb:

1 pakend (280 g) portobello seeni, seal on tavaliselt 4 seent
125 g mozzarella juustu
1 tomat
1 küüslauguküüs
soola
musta pipart
tüümianioksi
oliiviõli

Puhasta seened pintsliga. Lõika seenejalad ära ja haki need. Musta värvi eoslehekesi seenekübara alt eemaldada pole tarvis. Pudista mozzarella näppude vahel peeneks. Haki tomat väikesteks tükkideks, eemalda liigne vedelik. Sega mozzarella hakitud seenejalgade, purustatud küüslaugu ja tomatitükkidega. Maitsesta täidis soola ja musta pipraga. Jaga võrdselt seenekübaratesse. Tõsta igale täidisele tüümianioksake ja nirista kõige peale veidi oliiviõli. Pintselda seenekübarad grilliga kokkupuutuvalt poolelt õliga. siis ei jää nad kinni.
Tõsta seened grillile ning küpseta, kuni juust on sulanud ja seened küpsenud. Selleks kulub umbes 15 minutit. Kui seened sattusid olema hiiglama suured või on soov neid pakkuda koos muude toitudega suupistelaual, võib serveerides nad sektoriteks lõigata.
Ja see ei ole silmapete, fotol on tõepoolest ühekordsed plastiknõud. Ehk nagu selgitab Wikipedia: Camp is an aesthetic sensibility that regards something as appealing or humorous because of its ridiculousness to the viewer.

Kommentaare ei ole: