21. august 2012

Mustikad Amaretto kastmega

blueberries with amaretto and sour cream sauce

Kaks aastat on möödas ajast, kui mu Soomes resideeruv sugulane,  kalligraaf Vivian seda retsepti minuga jagas. Kiites, kui lihtne ja maitsev ikka üks mustikamagustoit saab olla. Ja nii üle-eelmisel kui eelmisel suvel, kui mets taas maja kõrval marjadest mustendas, võtsin muudkui hoogu, et homme teen ja homme teen...no nüüd siis lõpuks tegin! 
Ja tõesti: ohh, kui lihtne! Ohh, kui hea! Ehkki esialgu võib tunduda natuke naljakas hapukoort mandlilikööriga segada, on tulemus koos mustikatega lausa täiuslik! 
Lastele seda muidugi pakkuda ei saa, aga neile võib valada peale lihtsalt suhkruga segatud hapukoort ja krõbedaid mandlilaaste peale raputada. Välja näeb ikka samasugune nagu suurte oma, nii et ärge siis pokaale segi ajage:)
Retseptist jagub kahele. 

Mustikad Amaretto kastmega

1 sl mandlilaaste
2 dl hapukoort
0,5 dl suhkrut
0,5 dl Amaretto likööri
2 dl mustikaid

Rösti kuumal kuival pannil mandlilaaste mõni minut, kuni nad saavad veidi värvi. Tõsta jahtuma.
Sega kokku hapukoor, suhkur ja Amaretto. Jaga kreem magustoidupokaalidesse, tõsta peale mustikad. Kõige peale puista mandlilaaste.

blueberries with amaretto and sour cream sauce

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kusjuures väga maitsev...lisasin ka neli biskviitküpsist juurde, kui mandliliköör juba käiku läks. Vana Tallinna kasutamisel lisaks hoopis Kalevi küsised või kamajahu või siis mõlemad :). Igal juhul aitäh!

Pille ütles ...

Väga isuäratav, Mari-Liis. Võtan lähima viispäevaku plaani :)