20. jaanuar 2013

Suhkrustatud ingver

candied ginger

See on nüüd midagi tõeliselt head, laia kasutusega ja vaatamatu korralikule suhkrukogusele ikkagi tervislikkusest pakatavat. Sest ingver väidetavalt:

- turgutab immuunsüsteemi
- aitab pikendada eluiga
- tõstab potentsi
- tervendab hingamisteid
- aitab kaasa vähivastases ravis
- elavdab vereringet ja seeläbi soojendab keha
- aitab merehaiguse vastu ja omab veel mitmeid kasulikke ja tervistavaid omadusi. Igaljuhul, praegune pakaseline ilm ja ligihiiliv gripihirm lausa nõuavad ingverit!

Magusaid ja kergelt teravaid ingverilaaste saab lisada hakitult taignasse nagu sukaadi, katkipudistatult või ribastatult magustoitudele, jäätisele ja kreemidele kaunistuseks. Mõnusad niisamagi näkitsemiseks. Minu jaoks on tükike suhkrustatud ingverit parim komm.
Et ingveril on desinfitseeriv toime, siis sobib tükike suhkrustatud ingverit hästi õhtusöögil käikude vahele maitsemeelte puhastamiseks ehk nagu öeldakse, to cleanse the palate.
Ingveri suhkrustamises pole midagi keerukat, see protsess on lihtsalt veidi aeganõudev (see viimane, kuivatamise osa just), koosnedes neljast etapist:

1. ingveri vees keetmine pehmendamise eesmärgil
2. ingveri suhkrusiirupis keetmine magustamise eesmärgil
3. ingveri suhkruga katmine veel magusamaks ja ilusamaks tegemise eesmärgil
4. ingveri kuivatamine pika säilivuse eesmärgil

Tarvis läheb:

-500 g värsket ingverijuurt
-vett
-suhkrut

1. Koori ingverijuured. Lõika 1 mm paksusteks laastudeks. Mida õhemad, seda parem! Tõsta paksupõhjalisse potti ja lisa niipalju vett, et ingver oleks kaetud. Keeda madalal kuumusel kaane all 20 minutit. Nõruta sõelal. NB! Vedelikku ära jumala eest ära viska, sellest saad maitsva soojendava joogi, lisades sidrunit ja mett.
2. Kaalu keedetud ingver. Vala potti samas koguses suhkrut ja 3-4 sl vett. 
Kuumuta segades, kuni suhkur on lahustunud. Lisa ingverilaastud. Keeda kaaneta umbes 10 minutit, kuni ingver muutub läbipaistvaks ja vedelikukogus on vähenenud poole võrra. Nüüd tõsta kuumust ja lase vulinal keema, samal ajal kogu aeg segades. Keeda, kuni vedelik on muutunud paksuks siirupiks ja seda on järel õige vähe. Selleks kulub umbes 20 minutit.
3. Tõsta ingverilaastud suhkrusiirupist küpsetuspaberile. Nad näevad välja sellised:

ingver

Kuivata jahtunud laastud kergelt köögipaberiga. Raputa laastudele veel suhkrut, sega kergelt läbi.

ingver-2

4. Lao nüüd ingverilaastud ühe kihina ahjurestile ja kuivata lõplikult 10-12 tundi õhurikkas kuivas kohas toatemperatuuril. Selle protsessi kiirendamiseks võib restile laotatud laastud pista 2-ks tunniks ahju 90 kraadi juurde.
Kuivanud suhkrustatud ingver säilib kaanetatud purgis mitu kuud.

ingver-4

Kommentaare ei ole: