12. veebruar 2013

Pisikesed brownie-koogid

segamini

Vastlapäev õnnelikult seljatatud ja linaõnn tänu kõigi nõuete ja traditsioonide hoolikale järgimisele (eriti ohtra kuklite manustamise osas) kindlustatud, pole meie peres lähima nädala tähtpäevad veel kaugeltki lõppenud. On ära vaja pidada kahe poisi, vanima ja noorima, sünnipäevad ja nende vahel on veel ju sõbrapäev, millest mina ei oska küll suurt miskit arvata, aga lastele on see tähtis. Ühesõnaga, enne järgmist esmaspäeva ahi puhkust ei saa!
Mul on hea meel selle üle, et aeg on sealmaal, et ma ei pea kõiki neid selle küpsetamisrohke nädala kooke ja koogikesi üksi valmis tegema, vaid mul on köögis asendamatu abiline Saskia. Nende pisi-brownie'de meisterdamises on ta eriline meister.
Selliseid koogikesi on ideaalne küpsetada Lékué punases silikoonvormis. Kokasaadet tehes puutusin ma Lékué silikoonvormide ja-nõudega kokku päris palju, sest Home Decor (poed on Tallinnas Rocca ja Ülemiste keskustes) oli siis ja on ka edasi saate hea koostööpartner. Ja kui teletööd tehes tuli õnneks küll üliharva, aga paratamatult siiski teinekord  ette ka selliste so-so asjade reklaamimist, siis Lékué vidinad olid alati lahe üllatus. Olen neist nii mõnedki nüüdseks omagi kööki soetanud ja julgen soovitada kõigile. Näiteks seesama brownie-koogikeste vorm. Vormis saab küpsetada pisikesi, just paraja ampsu suuruseid koogikesi, mida siis hiljem oma äranägemise kohaselt kaunistada.
Kenasti karpi pakendatult on sellised koogid hästi armas ja personaalne sõbrapäeva kink mu meelest. Või lihtsalt maitsev ja ilus koogiamps ükskõik millisel tähistamist väärival päeval.


DSC_1836Tarvis läheb:

(24 tk)

Taigen:
200 g tumedat šokolaadi
175 g võid
200 g suhkrut
100 g nisujahu
3 muna

Kreem: 
30 g šokolaadi
2 sl 35%-list koort

Kaunistuseks:
mandlilaaste, erinevaid strösseleid, kuivatatud jõhvikaid, Fazeri kommipuru(Marianne Crush, Wiener Nougat Crush), kookoshelbeid, tuhksuhkrut 

1. Sulata paksupõhjalises kastrulis või vesivannil tükeldatud šokolaad ja või. Tõsta pliidilt, lisa suhkur. Sega hoolsalt läbi. Puista sisse jahu, segu. Lisa ükshaaval munad, iga lisamise järel segades.
2. Tõsta taigen kahe teelusika abil vormi, täites süvised 2/3 ulatuses. Küpseta 180 kraadi juures 20 minutit.
3. Tõsta vorm ahjust, lase 5 minutit jahtuda, pööra tagurpidi ja kergelt vormi põhjale vajutades kummuta koogid välja. Lase täielikult jahtuda.
4. Kaunistamiseks keera kõik koogid tagurpidi, siledamat poolt on mugavam dekoreerida.
5. Kreemiks sulata šokolaad koos koorega. Lase jahtuda. 
6. Määri igale koogikesele veidi kreemi ja sellele säti soovikohaseid kaunistusi.
Minimalistid võivad vabalt piirduda lihtsalt tuhksuhkruga.

Recently Updated8
summeetria
DSC_1935

Et koogitüki suurusest aimu anda, sättisin ta espresso-tassi kõrvale, kas pole mitte nupsik:)

tass

2 kommentaari:

Sandra ütles ...

Saskia ikka super kihvt nagu ta ema ja see vorm tundub tõesti väga asjalik :)

Pille ütles ...

Sul on ilmselgelt produktiivsem ja veidi profim abiline köögis :)
Aga too Lekue-vormi kasutamine minikoogikeste küpsetamiseks tundub tore mõte. Jätan meelde!