21. aprill 2013

Šoti munad

 šoti munad

Päikesest õhetav nägu, riisumisest rakkus käed, mitte just daamiliku välimusega küünealused, lõkkelõhnalised juuksed ja lapsed, kes tuleks koos riietega vanni pista ja niiiiii mõnus rammestus ja rahulolu õues veedetud nädalavahetusest ja aias müttamisest. Ilmselt ei ole ma ainuke eestlane, kelle pühapäev saab õhtusse selliste tunnetega.
Peale hullu rassimist nõuab organism tugevat toitu! Šoti munad ehk Scotch Eggs on täielik proteiinipomm, mis aitab taastada jõuvarusid.
Tegu on tüüpilise Briti pubitoiduga, mis seiab sageli koha piknikukorvis. Toekas amps maitseb hästi nii soojalt kui külmalt ja on eriti meelepärane khm-khm... meesperele.
Kui traditsiooniliselt  tehakse Šoti mune rohkes õlis frititult, no ikka väga rohkes õlis, siis minu munad on korduvalt õnnestunud ka lihtsalt pannil praadides. Kalorite hulgas ilmselt märkimisväärset kokkuhoidu pole, aga vähemalt õli jääb raiskamata.

Šoti munad

400 g väherasvast seahakkliha (või siga ja veis pooleks või natuke lammast ka lisaks, ühesõnaga lemmiksegu)
2 sl nisujahu
soola
pipart
5 keedetud muna
0,5 dl rapsiõli
Paneering:
1 muna
1 dl riivsaia

Sega hakkliha nisujahuga, maitsesta soola ja pipraga. Jaga mass viieks võrdseks osaks. Vajuta need laual lapikuteks ketasteks. Aseta iga hakklihaketta keskele muna. Mätsi hakkliha ümber muna. Patsuta käte vahel ühtlaseks, nii et muna oleks ühtlaselt hakklihaga kaetud.
Lää ühele taldrikule lahti muna, teisele vala riivsai. Veereta palle kõigepealt munas ja seejärel hästi kergelt riivsaias.
Prae palle keskmisel kuumusel õlis. Keera sagedasti, et kõik küljed läbi küpseksid ja hakkliha tooreks ei jääks. Kokku kulub praadimiseks umbes 10 minutit. Tõsta majapidamispaberile nõrguma ja tahenema. Enne söömist lõika keskelt pooleks.

3 kommentaari:

In. ütles ...

Muna oli enne hakkliha sisse panekut keedetud ja koored kooritud?

Mari-Liis ütles ...

Just nii

In. ütles ...

Nii äkki läksite ära "Lusika" juhtimisest.
Kahju, olen fänn.