8. august 2013

Brownie mustade sõstardega

brownie with blackcurrants

Mustad sõstrad ja tume šokolaad on paarike, kelle kokkukuuluvuses pole mingit põhjust kahelda. Tummises ja niiskes brownies mõjuvad need tugevamaitselised hapukas-mõrkjad vitamiinipommid eriti särtsakalt. Seega, pikema jututa, sest jooksen kohe siit arvuti tagant oma kaht viimast põõsast tühjendama (mustasõstraliköör ootab hakkamapanemist), siin on mustasõstra-brownie retsept! Ega sellise kuumaga nagu praegu väga ahjukuumuses toimetada ei taha, aga brownie tegemine käib nii kergelt ja kiiresti, et ei saa arugi, kui juba valmis. Pista tükid külmkappi ja saad mitu päeva maiustada, seistes muutub kook aina paremaks. 

Brownie mustade sõstardega

blackcurrants 200 g tumedat 70%-lise sisaldusega šokolaadi
150 g võid
2 muna
200 g suhkrut
0,5 tl soola
150 g nisujahu
100-150 g musti sõstraid

Sulata paksu põhjaga kastrulis madalal kuumusel üheskoos või- ja šokolaaditükid. Tõsta pliidilt, lase hetk jahtuda. Klopi munad suhkru ja soolasutsuga lahti, sega vispli abil šokolaadiseguga. Lõpuks lisa jahu, sega ühtlaseks. Kata neljakandiline umbes 23x34 vorm küpsetuspaberiga. Võid vormi põhja eelnevalt õliga kokku pintseldada, siis ei liigu küpsetuspaber paigast ja lihtsam on tainast laiali määrida. Vala tainas vormi. Aja spaatliga ühtlaseks. Puista peale mustad sõstrad, Vajuta osad neist kergelt tainasse.
Küpseta 180 kraadi juures 25 minutit. Lase jahtuda, lõika tükkideks, sõelu peale tuhksuhkrut.

brownie with blackcurrants

11 kommentaari:

Liisi ütles ...

Aitäh väga toreda retsepti eest, Mari-Liis!

Kogemata olin poest küll kaasa haaranud piimašokolaadi, aga brownie sai sellegipoolest väga maitsev ja ohtralt kiidusõnu!

Mari-Liis ütles ...

Liisi, ausalt öeldes olen ma seda ise ka oma laste nõudmisel paar korda piimašoksiga teinud. Neile on tume liiga kange. Mustsõstrad ju ka selliswd tugevamaitselised...Nii et täitsa maitse asi, mis šokolaadi kasutada! Aga ma jällegi tegin ükspäev Sinu juurest kurgisalatit natuke ülekasvanud kurkidest. Nii hea!

Helen ütles ...

Ohh, isutab! Ei tea, kas külmutatud sõstardaga saaks ka teha?

Mari-Liis ütles ...

Ikka saab külmunud marjadega teha! Head küpsetamist:)

Helen ütles ...

Lõpuks jõudsin tegemiseni ka! Väga maitsev oli, ning lisapunktid retsepti kiiruse ja lihtsuse eest! Kolmelapselise pere emana on see nüanss, mida kõrgelt hindan :)

Mari-Liis ütles ...

Oh, Helen, ma saan täpselt aru, millest sa räägid kiirust ja lihtsust mainides:) Teinekord võid teiste marjadega ka proovida, vaarikad või pohlad peaksid samuti väga hästi sobima!

Helen ütles ...

Ma linkisin külalistele ka seda retsepti. Pagan, see oli ikka nii hea, et vist täiuslik. Ohtlik... Aitäh!

Raili ütles ...

Aitäh lihtsa, kuid väga hea retsepti eest. Mulle väga meelidvad sinu retseptid,mis üldjuhul 100% õnnestuvad- st on hästi kirja pandud, et eksida pole eriti võimalik. Siiski mõned asjad tahaks enda jaoks üle küsida. Antud retsp on kirjas, et klopi munad suhkruga lahti- st tähendab neid pole otseselt vaja vahustada tugevaks vahuks? Piisav vispliga lahti kloppimisest? Mul tekkib muna ettevalmistuse alati mingi kiiksuga prolbeem.. osad koogid tahavad tugevat vahtu, teised mitte. Kas on olemas mingi rusikareegel selle kohta? Samuti oleksin väga tänulik, kui mingite uuemate toorainete puhul märgiksid täpse nimetuse või, kust seda hangid... ala kookospiim, õli. Tooraine kvaliteedist sõltub ilmselt suuresti maitsetulemus ja siis oleks hea teada, milliseid just sina oled saanud kasutada. Aitäh :) Täna võtan ahjust välja igaljuhul shokolaadibrownie :)

Mari-Liis ütles ...

Tere, Raili! Olen jah püüdnud võimalikult selgelt kirjutada, et kõik oleks "puust ja punaseks" ka neile, kes köögis alles esimesi suppe keedavad ja esimesi kooke küpsetavad.
Mis mune puudutab, siis klopi lahti tähendab tõepoolest seda, et vahustada pole vaja. Piisab tugevast segamisest kahvli või vispliga. Kui on tarvis vahustada, siis harilikul nii ongi kirjutatud. Et siis kas pehmeks vahuks või tugevaks vahuks. Katsun edaspidi märkida spetsiifilisemate ainete juurde, mida täpselt kasutasin, sul on igati õigus et sellest võib kokkajale abi olla. Loodan, et kook maitses! ;)

Mari-Liis Ilover ütles ...

Külmutatud mustadest sõstardest koogi tegemiseks soovitan need enne üles sulatada ja eraldunud vedelik ära valada- sellest võib näiteks morsi teha :) Nii ei lähe kook vesiseks.

Kairito ütles ...

Poole võrra vähem jahu ja ilma lisatud suhkruga tuli hää kook ja tunduvalt tervislikum😊. Proovige!