6. september 2013

Õunakrõbedik

krõbedik1

Ei saa alustuseks jätta varjamata selleaastast tähtsündmust aias. Minu kaks aastat tagasi istutatud Valge Klaari puukesel oli sel aastal 6 õuna. Kuus! Täpselt niipalju, kui meil pereliikmeid, nii et igaüks sai ühe. Ma saan väga hästi aru, et see ei pruugi teistele tunduda teab mis suur asi ja võib isegi muigama panna, et mis mõttes saab vaimustuda niimoodi mõnest õunapunnist. Aga tegu on esimese õunapuuga üldse, mida ma olen istutanud ja kasvatanud ja need kuus õuna on mulle nagu...noh, nagu lapsed on muidugi ilmselge liialdus, aga väga armsad küll. See tähendab olid, sest nüüdseks on nad loomulikult nahka pistetud.

valge klaar

valge klaar 

Loomulikult ei ole õunasöömine piirdunud nende kuue aardega. Õuna-aasta tundub sel aastal hea olevat ja ubinaid sajab praegu tegelikult ustest ja akendest, sõna otseses mõttes. Kui neid niisama enam süüa ei jaksa, on käes aeg pista midagi mõnusat õuntest ahju. Üks mu suuri lemmikuid õunaajal on krõbedik ehk crumble. Veel ahjusoe magus-hapu krõbedik külma vanillijäätise või -kastmega on klassika, mis maitseb hästi peamiselt kaks korda aastas: kevadel rabarbritega ja nüüd, suve lõpus ja sügisel, õuntega.

Õunakrõbedik

4 keskmist hapukat õuna
150 g suhkrut
1 tl kaneeli

Puru:

100 g nisujahu
100 g võid
100 g kaerahelbeid
100 g demerara või tavalist suhkrut
1 tl jahvatatud ingverit

Tükelda õunad, tõsta ahjuvormi. Sega suhkru ja kaneeliga. Katte jaoks näpi sõrmede vahel või haki noaga kõik ained suureteraliseks puruks. Laota õuntele.
Küpseta 180-kraadises ahjus umbes pool tundi, kuni kate on kuldne ja krõbe ja õunad pehmed.
Paku kõrvale vanillikastet või -jäätist.

krõbedik

valge klaar

7 kommentaari:

Marja Aatonen ütles ...

Mina saan küll sellest vaimustusest aru . sama tunne täitis ka minu selle aasta esimeste oma kartulite puhul. Olen olnud elupõline pealinnvurle ja isegi nüüd, kui palju aastaid olen sealt ära, pole ikkagi mul seda peenravaimu olnud. Selle retsepti aga proovin ära kohe täna! Õunauputus on kohutav!

Anonüümne ütles ...

Meid häiris ingverimaitse seal.

Anonüümne ütles ...

Suhkrut võib vabalt poole vähem panna!

Mari-Liis ütles ...

Esimene anonüümne: ingveri võib ju välja jätta, kui selle mekk ei meeldi.
Teine anonüümne:muidugi võib! Maitse asi-mõnele meeldib magusam, mõnele vähem :)

Anonüümne ütles ...

Kaldun arvama et suhkru kogust tuleb reguleerida õunasordile vastavaks, on ju magusamaid ja hapumaid õunu. Aga selline krõbedik on alati olnud õunahooja saabumise tunnus :)

Mari-Liis ütles ...

Täitsa õige, Anonüümne - õunte hapukus võib ikka päris korralikult varieeruda. Ja üldse, suhkur on ju maitseaine- kellele rohkem, kelle vähem:)

Anonüümne ütles ...

aitäh järjekordse retsepti eest ;) igati tuttav küpsetis, aga just koguste otsingul sattusin täna siia.
Ja kompliment imelise õunapuu-foto puhul!