20. september 2013

Röstitud kikerherned

röstitud kikerherned

Koos meelepäraste maitseainetega ahjust läbi käinud kikerherned on sõltuvusttekitav kausitäis, mille järgi haaravat kätt tuleb korduvalt korrale kutsuda.

Need vürtsid, mis siin retseptis kirjas, on vaid üks võimalik maitsestamisviis. Ja tuleb ka seda öelda, et kogustest ei pea mingil juhul piinliku täpsusega kinni pidama, siin käib asi ikka kohe kindlasti maitse järgi. Ega ma ise ka tegelikult kikerherneid röstides teelusikaga maitseaineid sisse ei mõõda, ikka otse purgist raputades läheb kõik. Maitseainetena võiks käiku minna veel tavaline või suitsumaitseline paprikapulber, küüslaugupulber või küüslaugusool (kasuta kindlasti naturaalset, maitsetugevdajata küüslaugusoola, sellised on täitsa olemas), tšillipulber, ingverpulber või muu soovikohane vürtsisegu. Olen näinud ka soovitusi magusate kikerherneste valmistamiseks, näiteks suhkru ja kaneeliga. Ise pole selliseid proovinud.
Poole tunniga küpsevad kikerherned pähklikõvadusega näksideks. Kui soovid krõbedamaid kikerherneid, rösti 45 minutit. Selle ajaga lähevad nad ka tumedamaks.
Seistes kikerherneste krõbedus mõnevõrra taandub.Seepärast on otstarbekas röstida neid korraga purgikaupa. See kogus kaob laualt kiiresti!

1 purk (400 g) kikerherneid
1 sl oliiviõli
0,5 tl soola
1 tl Garam Masala maitseainesegu
1 tl jahvatatud vürtsköömneid
0,5 tl kurkumit
0,5 tl Cayenne’i pipart

Vala kikerherned purgist sõelale, loputa jooksva vee all. Patsuta õrnalt majapidamispaberi vahel kuivaks. Vala kaussi. Lisa õli, sool ja maitseained, sega läbi. Maitse, kas vürtse on parasjagu.
Laota kikerherned ühe kihina küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Rösti 200 kraadi juures 30-45 minutit. Sega iga 15 minuti järel.

Kommentaare ei ole: