29. detsember 2013

Heeringas kahel moel

herring

Ehkki mulle üldse meeldi teha ja ma ei tee ka mingeid kokkuvõtvaid tagasivaateid möödunud aastale ega anda uusaastalubadusi (ehkki seda ühte, traditsioonilist, et hakkan lõpuks trennis käima, ei ole ma seekordki unustanud), tahaks välja tuua  eelmisest aastast ühe highlight'i. Meie perre lisandus juulikuus uus neljajalgne liige, Minni. Toidublogisse puutub see nii palju, et alates sellest ajast on peaaegu kõigi toidupildistamiskordade fotode hulgas mitu sellist, millel väike hall aksessuaar. Nii kui töötegemiseks läheb, on tema klõpsti kohal "aitamas". Selliseid pilte on nii palju, et Minni suhtes oleks ebaõiglane üht sellist aasta lõpul siia mitte üles riputada. Heeringaretseptid ilmusid tegelikult juba detsembri Pereköögis, aga sealsete retseptide juurde läks kassita foto (et sellist teha, pidin ta lihtsalt korraks teise tuppa kinni panema, kust ta peagi valjuhäälse kaeblemise peale vabastada tuli), sest loomade toidulaual käimisse võidakse suhtuda mitutmoodi. Ehkki, kui päris aus olla, pole siin tegelikult üldse tegu lauaga, see on valgeks värvitud vineerplaat, mis on põrandal, sest seal on parem pealt pildistada:) Tegelikult sobib Minni siia pildile igati hästi, sest kala ja kass kuuluvad ju kokku, vaatamata sellele, et enamik (linna)kasse ei oska kala isegi unes näha.

Toidust ka. Soomes ja Rootsis on purkipistetud ise maitsestatud heeringas pidulaua lahutamatu osa. Siin kaks erinevat maitsestamisviisi ja soovitan kindlasti järele proovida mõlemad. Esimene on marineeritud, magus-hapu heeringas ja teine mahedas sinepikastmes. Mõlemad väga-väga mõnusad ja valmistamine on nii lihtne, et imelik kohe, kuidas nii väikese vaevaga saab lauale midagi sedavõrd head. Heeringasõpradele maitsevad sedamoodi purkipistetud kalad niikuinii, aga ka varasemad heeringapõlgurid võivad seda hakata nägema täiesti uue pilguga. Söö ise või tõsta purki ja vii külakostiks. Sobib suurepäraselt uusaastalauale. Heeringaks tuleks kindlasti võtta maitsestamata ja marineerimata kala, lihtsalt soolaheeringas (näiteks pakis müüdav Vici Traditsiooniline).


Marineeritud heeringas punase sibulaga
240 g soolaheeringa fileed
Marinaad:
2 dl vett
1 sl äädikat
0,5 dl suhkrut
1 loorberileht
10 musta pipra tera
2 punast sibulat
0,5 dl hakitud murulauku
0,5 dl hakitud tilli
Vala potti vesi, äädikas, suhkur, loorberileht, ja pipraterad. Lase korraks keema, jahuta. Lisa jahtunud marinaadile murulauk ja till. Lõika sibulad pooleks, poolikud omakorda õhukesteks poolrõngasteks. Viiluta heeringafileed. Lao vaheldumisi sibulaga purki. Vala peale marinaad. Kaaneta ja lase ööpäev maitsestuda. 
Heeringas sinepikastmes
240 g soolaheeringa fileed
2 dl hapukoort
3 sl sinepit
0,5 dl hakitud tilli
Viiluta heeringafilee. Sega omavahel hapukoor, sinep ja till. Sega heeringatükkidega. Lase külmkapis ööpäev maitsestuda.

8 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Tere!
Lihast tõesti isu täis.Kas sinepiheeringa sees on meie kange sinep või põhjanaabrite magus sinep?

Kadri Sinijärv ütles ...

Minul sama küsimus! Milline sinep on parim? Või oleneb kõik maitseelistustest? :)

Mari-Liis ütles ...

Mulle meeldib heeringa kastmeks kasutada meie oma Põltsamaa Felixi Special Inglise sinepit, klaaspurgis müüakse. Seal sees olevad sinepiterad jäävad pehme heeringa kõrval ja kreemja kastme sees nii mõnusalt krõmpsuvad. Ja kangus on tal selline keskmine. Aga põhimõtteliselt võib sinepi täitsa maitse järgi valida- kellele magusam, kellele kangem.

Maarja ütles ...

Tere,

ja mina soovitan kasutada lahtiselt müüdavaid terveid heeringaid. Nendel säilinud oluliselt rohkem kala ehedat maitset, pakendatud on vist liialt töödeldud. Puhastamine on küll veidi tülikas, aga selle teeb tasa maitsevahe. Ja olen uurinud pakendatud fileede koostist ning üllatusega leidnud, et osad neist sisaldavad maitsetugevdajat!

Anonüümne ütles ...

Igaks juhuks küsiks üle - kas suhkru kogus on õige? Tekib kiusatus arvata, et äkki on 0,5 sl mõeldud?

Mari-Liis Ilover ütles ...

Tere! Ikka 0,5 dl - nagu kirjas - ongi õige! Soolane kala magusas marinaadis, nii hea! Mõnusat kokkamist.

loan lending plc ütles ...

Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: (amaah.credit.offer@gmail.com). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.

Anonüümne ütles ...

Kui tahate teada kui hea kala on heeringas tegelikult siis külastage näiteks Jaapanit kus värskelt püütud heeringas on pandud vaid tundideks marinaadi! Maitse vahe meie pakiheeringaga on kolossaalne!