7. detsember 2013

Kokaraamat...Kokaraamat? Kokaraamat! Siin ta lõpuks on: "MAITSEV". Raamatuloos!

MAITSEV. Mari-Liis Ilover

"Olen alati tahtnud kirjutada raamatut. Et esimeseks saab kokaraamat, poleks osanud naiivseid luuleridasid riimidesse sättiv heledate patsidega tirts ega tirtsust sirgunud maailmavalulisi tekstijuppe sahtlisse kribav köögikauge hilisteismeline ette näha ka oma kõige fantaasiarikkamates mõttelendudes. Aga siin see on!"(Jupike "Maitsva" eessõnast").

Jah, siin ta siis nüüd on. Minu esimene kokaraamat. Kõvad kaaned, 288 lehekülge, 122 retsepti. Suur, mahukas ja raske.
Üsna mitu korda on mult küsitud, et kui kaua ma seda raamatut tegin. Sellele ei saa ühest vastust anda. Kirjastuse poolt tuli ettepanek blogi parimad retseptid kaante vahele panna selle aasta veebruaris. Nii et viimased 10 kuud (eriti intensiivselt suvel, sest käsikiri tuli ära anda septembris) olengi valinud, läbi kokanud, söönud, pildistanud ja viimistlenud toite, mida "Maitsev" sisaldab. 
Teisalt, nagu raamatu alapealkiri ütleb, on tegu toidublogi "Siit nurgast ja sealt nurgast" parimate paladega. Blogi esimene postitus (hapuoblikasupp, mille retsept veidi kohendatult ja loomulikult ümberpildistatult raamatus olemas on) sai tehtud 4 ja pool aastat tagasi. Seega võib täiesti vabalt öelda, et olen seda raamatut enese teadmata kirjutanud 4 ja pool aastat!

sisu1Blogis on praeguseks pea 600 retsepti. Üks raskemaid etappe oligi raamatusse valiku tegemine- mida võtta, mida jätta? Ja siinkohal võivad nüüd küll kõik need, kes on käinud siin lugemas ja kommenteerimas tunda ennast täieõigusliku osalisena raamatu koostamise juures. Sest justnimelt need retseptid, mida statistika järgi on kõige enam vaadatud, jagatud ja kommenteeritud ning ka need, mis on väljaspool blogi oma elu elama hakanud, pääsesid "Maitsvasse". Suur aitäh teile, kulla blogisõbrad.

heeringakaaKindlasti tekib mõnes mõtlevas peas küsimus: milleks kokaraamat, kui kõik need retseptid on internetis olemas? Jah, tuleb tunnistada, et kahtluseuss näris esialgu mindki. Aga arutades seda nii internetist retseptide otsijate, pühendunud kokaraamatute fännide kui nii toidublogide kui kokaraamatute kirjutajatega, sai üsna selgeks, et paber ja ekraan pigem ikkagi täiendavad teineteist kui välistavad. Internet on loomulikult retsepte täis, olen ise ju ka blogiga oma väikese panuse sellesse küllusesse andnud. Samas, kui teed süüa internetist leitud retsepti järgi, tuleb retsept kas välja printida või siis joosta köögist ekraani juurde vaatama, et kui palju seda jahu siis ikka nüüd oli ja millal need porgandid lisada tuleb. Jajah, muidugi on iPadid ja nutitelefonid, aga ikkagi on ekraanilt retsepte söögitegemise kõrval raskem jälgida, kui raamatust. See on siis selline puhtpraktiline aspekt. Eks neid erinevaid plusse ja miinuseid ühe või teise kasuks/kahjuks on teisigi, paljuski on küsimus selles, kuidas ollakse harjunud ja kuidas rohkem meeldib.
"Maitsev" on praktiline kokaraamat ja miski ei teeks mulle suuremat rõõmu, kui et ta leiaks koha köögis, võimalikult lähedal pottidele-pannidele, pliidile ja toiduainetele.  Olen ta selle jaoks kirjutanud. Ehk siis:
"Kokaraamatuid on igat masti. Mõned on lihtsalt retseptide kogumikud, mõned sobivad ka öökapile õhtuseks lugemiselamuseks, kolmandad võiks kunstiteostena lausa raamida.  “Maitsva” õige koht on kohe kindlasti köögis! See raamat ei ole mõeldud riiulis lebamiseks ja vaid haruharva imetlemiseks, vaid igapäevaseks kasutamiseks. See on raamat, millele paar pannilt lipsanud rasvapritset, tilk tomatikastet ja pisike marjaplekk annavad vaid lisaväärtust. Mind teeks õnnelikuks, kui näeksin mõne aja pärast sedasama raamatut kellegi köögis sinna sirgeldatud kasutajapoolsete parandustega, märkmetega, mugandustega. Kõik raamatu retseptid on soovituslikud ja mõeldud inspiratsiooniks, lase loovusel lennata ja katseta julgelt! Kui sulle meeldib aga retsepte täpselt järgida, siis võid olla kindel, et raamatus antud juhiste järgi õnnestub toit kindlasti. Kõik road on korduvalt järgi proovitud ja sööjate poolt heaks kiidetud. Ka kõik raamatu tarbeks üles pildistatud toidud said selleks tarbeks napsatud päris toidulaualt päris sööjate käest, kes need peale pildistamist päriselt ka ära sõid." (Veel üks jupike "Maitsva" eessõnast).

Blogist pärit retsepte ma raamatukirjutamise ajal eriti ei muutnud, täpsustasin vaid mõnd veidi ja korrastasin teksti. Küll aga said väga paljud retseptid raamatusse uue foto, sest need toidufotod, mis blogi algusaastail postituste juurde tehtud said, ei oleks seda häbi üle elanud, kui nad raamatusse pistnud oleksin:)
Ja nüüd pean paljastama ka ühe saladuse. Päris kõik raamatu retseptid ei olegi veel blogisse jõudnud. Need on aga sellised toidud, mida ma tegelikult teen kogu aeg, lihtsalt kuidagi erinevatel asjaoludel on neist blogimine toppama jäänud. Aga kindlasti tulevad peagi! Näiteks leib. Mõni veel. Nii et ka neile, kes blogi pidevalt jälgivad ja on tuttavad siinsete retseptidega , on raamatusse peidetud mõned toredad üllatused.
leib  
heeringakaaviar

Untitled

Olen suure tänu võlgu raamatu toimetajale Monica Kiigele, kes ohjeldas mu paljusõnalisust, kärpis viierealiseid lohelauseid ning kelle kogenud pilk leidis üles kõik retseptidesse sisse pugenud väikesed apsakad. Suur aitäh kujundaja Anneli Akindele, kes vormis tekstid ja fotod puhta ning selge joonega raamatuks. On suur vedamine, kui saab kujundajaga juba esimesest kohtumisest peale ühte keelt rääkida.
Hele-Mai Alamaale kniks ja tänud kaanefoto eest. Samuti on Hele-Mai tehtud foto, mis on eessõna juures. See pilt sai klõpsitud tegelikult niisama, kui me käisime suve lõpus koos Põlvamaal "Pere ja Kodusse" ühest toredast mahetalunike perest lugu tegemas. See päevalillepõld, mis meile tee ääres avanes, oh sa jeerum! Jooksime oma kaameratega seal ringi ja pildistasime ja ahhetasime. Nii et see pilt ei ole üldse spetsiaalselt raamatu jaoks tehtud ega kuidagimoodi lavastatud ega sätitud, aga väga toreda emotsiooni ja mälestusega seotud.
Ja loomulikult suur aitäh mu armsale perele, kes on mu tegemisi alati toetanud ja olnud mu toitude esimesteks, ausaimateks ja parimateks kriitikuteks. 
Hiiglama suur ja kogu südamest tulev tänu kõigile toidublogi “Siit nurgast ja sealt nurgast" lugejaile, ilma teieta seda raamatut ju ilmselgelt poleks olemas. Kahjuks ei ole võimalik kõigile teile seda blogi põhjal koostatud raamatut kinkida, ehkki olete ta igati ära teeninud. 

Küll aga loosin tänutäheks lugejate vahel välja 3 kokaraamatut "Maitsev"! Loosis osalemiseks anna palun kommentaariumis teada, kuidas oled sina harjunud retsepte otsima. Kas internetist (blogidest, foorumitest, kokandusportaalidest jne) või kokaraamatutest või mõlematpidi. Raamatud loosin välja järgmisel pühapäeval, 15. detsembril, siis on lootust, et nad jõuluks ilusti kohale jõuavad.

kook1


85 kommentaari:

Laura ütles ...

Tavaliselt otsin kõigepealt oma kokaraamatutest ja siis lähen internetti blogidest otsima. Internetist võtan tavaliselt selliseid, mida keegi on ikka läbi ka proovind enne.

Janet Merlin Urba ütles ...

Palju õnne esimese raamatu puhul! Kuna mul kahjuks väga palju kokaraamatuid ei ole, otsin tihti retsepte pinterestist/blogidest ning mitmest sarnasest retseptist inspiratsiooni saades panen kokku kodus kappides olemasoleva. Olen üks neist, kes ei oska täpselt retsepti järgida. Siiski köögikapp igatseb üht mõnusat raamatut, millest inspiratsiooni puudumisel midagi huvitavat ja maitsvat leida.

Anonüümne ütles ...

Soojad õnnesoovid raamatu ilmumise puhul! Igapäevaselt retsepte otsides kasutan nii internetti kui kokaraamatuid. Kui mõnest blogist midagi mõnusat silma jääb, siis varem või hiljem otsin selle retsepti uuesti üles ja proovin ära. Kokaraamatuid aga meeldib mulle sirvida siis, kui rohkem aega on, võttes sinna juurde tassi teed ja maitsva võileiva või magusa ampsu.

Karmen

Anonüümne ütles ...

Palju õnne ilusa raamatu ilmumise puhul. Otsin retsepte internetist ja kokaraamatutest.

Anneli

ilse ütles ...

Palju õnne Mari-Liis ! Mina olen seda blogi siin alates esimesest päevast jälginud ja saanud palju, palju targemaks ! Kuigi mu kodus on terve maast-laeni riiulitäis kokaraamatuid + veel ajakirjad ja väljalõiked juba lapsepõlvest, ostsin siiski kõigepealt netist ideid. Kui on mõni suurem koosviibimine ja tahan eriti särada :P siis lappan ka oma ajakirju ja raamatuid, aga see tähendab siis ka hiljem suurt koristust, et riiul jälle esteetiline välja näeks:) Igaljuhul edu edaspidiseks ja jätka samas vaimus!

Reelika ütles ...

Palju õnne tähtsa sündmuse puhul! Olen sinu blogi tulihingeline fänn!

Retsepte otsin viimasel ajal ainult Internetist. Välja on kujunenud omad lemmik blogid. Kuigi väljalõigatud, üles kirjutatud retsepte ja ka kokaraamatuid on riiulis palju, eelistan Internetiavarusi.
Ilusat jõuluaega ja jään uusi raamatuid ootama

Marit ütles ...

Palju õnne uue raamatu puhul!
Retsepte otsin enamasti internetist. Erinevaid blogisid jälgin igapäevaselt ja huvitavamaid retsepte salvestan endale kausta ootele!
Vahel otsin ka kokaraamatutest retsepte, aga kuna mul neid on vähe, siis suurema retseptikogu leiab internetist.

rebane ütles ...

oo, palju õnne ka minu poolt! :)

Ma hoian kokandusblogidel üldiselt üht silma kogu aeg peal, nii et kui leian midagi huvitavat, siis salvestan retsepti omale arvutisse kausta nimega KÖÖK, kus on iga peamise tooraine kohta oma word-i fail. Ja siis kui satub kätte imeilus tükk kõrvitsat või millegipärast olen poest koju jõudnud kilo kohupiimaga, otsingi sealt vastava faili välja ning vaatan, kas tuleb inspiratsioon midagi teha. Kui sealt ei leia, siis järgmisena otsin internetiavarustest. Eriti meeldivad just Eesti kokandusblogid, sest tooraine on sama ning ei pea kartma, et kui olen näiteks otsustanud mõnd keerulisemat rooga esimest korda pidulikumal puhul valmistada ning pean retseptist täpselt kinni, et asi ebaõnnestuks.
Kodus olemas olevad kokaraamatud (kahjuks neid väga palju ei ole) olen risti-põiki läbi katsetanud ning seal olevad retseptid on juba peas :)

Ilusat teist adventi!
Kristi

Anonüümne ütles ...

Palju ônne raamatu puhul! Minagi otsin enamasti retsepte ja ideid internetis, mul on môned lemmikblogid (Sinu oma kaasa arvatud), kust leian alati, mida otsin ja vôin kindel olla, et ônnestub.
Kokaraamatuid armastan ma väga ja neid ka tasapisi koguneb, aga enamasti on kasutuses môned lemmikretseptid ja muul ajal loen ôhtul unejutuks :)

Killu
killuk@hotmail.com

Anonüümne ütles ...

Mina surfan uue kokandusinspiratsiooni saamiseks nii interneti kokandusportaalides, kui ka uurin oma lemmikblogid läbi. :) Kui aega rohkem, siis võtan aga raamaturiiulist tassi aurava münditee kõrvale oma lemmikumaid kokaraamatud ning uurin neid. Raamatud mul juba praegu hulgaliselt post-it'eid täis. Need natuke ka teejuhiks, sest näitavad, mida varemalt tähele olen pannud. Ka juba proovitud retseptide juurde kirjutan post-it'ile kommentaari, kuidas maitses või mida võiks järgmine kord natuke teisiti teha. :)

Liis
liisve@gmail.com

Lenku ütles ...

Õnnitlused!
Viimasel ajal pole uusi kokaraamatuid endale ostnud. Küll aga olen leidnud palju huvitavaid blogisid, kust retsepte proovida.
Edu!

Annika ütles ...

Viimasel ajal olen tänulik kokaraamatutele, mis on olemas e-raamatuna, sest need on igal pool kaasas, kui mõnda retsepti otsida või meelde tuletada on vaja. Lisaks leian inspiratsiooni toidublogidest üle maailma, kui kokkamisemõte tuleb. Ja kui kodus mõnulen ning rohkem aega, siis suundun oma kokaraamaturiiuli juurde, mis kohe köögis aukohal :)
Annika
annika.ojedaramos@gmail.com

Grete ütles ...

Palju õnne raamatu puhul :) Mina jälgin kindlalt 3 blogi ja enamjaolt leian ka sealt oma ideed, kuigi on kodus ka paar kokaraamatut ja saab ka vahest neid sirvitud. Ilusat teist adventi!

Teevi ütles ...

Palju õnne esimese raamatu ilmumise puhul! Jään ootama ka järgmisi :)

Mina otsin retsepte eelkõige internetist, sest see on kuidagi kiirem ja mugavam. Mõnikord prindin välja, teinekord loen otse nutitelefonist, kõik oleneb oludest. Samas, vahel on tore võtta kätte raamat ja ammutada sealt inspiratsiooni :)

marike5@hot.ee ütles ...

Oman küll mõningaid nõukaaja kokandus raamatuid, kuid need ajale jalgu jäänud. Sellepärast tulebki otsida retsepte neti avarustest. Olen suur kokandusblogide jälgija, paljud kokandusportaalid on ka "lemmikutes".

Liina ütles ...

Palju õnne ja aitäh imelise raamatu eest! Enamasti eelistan kasutada interneti abi, aga need pühad hetked kokaraamatute seltsis jäävad ka alles!

Hanna-Liis ütles ...

Palju õnne raamatu puhul!
Täiesti oleneb tujust, kust retsepte otsin. Enamasti ilmselt ikka internetist, samas meeldib mulle väga kokaraamatuid osta ja olemasolevaid lehitseda nii et ka neist saab tihti inspiratsiooni.

hlsillar@gmail.com

Aive ütles ...

Palju õnne, raamat tundub olevat väga ilus. Oma tarbeks otsin tersepte nii kokaraamatutest kui internetiblogidest ja ei teagi, kumba peaks eelistama, sest kuigi raamat on käe- ja harjumuspärasem, leiab blogidest väga palju põnevat iga teema kohta.
akaldra@gmail.com

vike ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
vike ütles ...

Palju õnne kirjanikuks saamise puhul :D!
Kui on kiirelt vaja midagi teha, siis on internet kindlalt abiks. Arvuti on mul pea pidevalt lahti ning lapsed on ekraani nii kui nii ära plätserdanud ja seega paar toidupritset ei tee asja hullemaks. Samas ostan tihti ka kokaraamatuid ja toiduajakirju, mis üldjuhul seisavad niisama, kuid vabadel hetkedel lappan ja imetlen neid ning kogun inspiratsiooni. Nii et trükitud teoste vastu ikka ei saa :)

Anneli N.

Mõnus on elu ütles ...

Palju õnne raamatu puhul! Mina otsin nii internetist kui ka kokaraamatutest. Kui internetist otsin, siis tavaliselt unustan ennast blogides ilusaid toidupilte vaatama. Just piltide pärast meeldib mulle rohkem internetist otsida. Aga kokaraamatuid meeldib ka väga sirvida.

Anu ütles ...

Palju õnne, Mari-Liis! Väga ilus ja kasulik raamat! Mina otsin tihti retsepte otsinguga internetist või siis nami-namist, kuid Sinu blogi on olnud ka väga suur abimees vajaliku leidmisel, pluss äratundmisrõõm, nt. ämma seened, mis minu jaoks on memme seened :)
Kui mul on aga toidukriis, ehk et ei oska millestki vaimustuda, on kokaraamatud suureks abiks, ja justnimelt sellised kokaraamatud, millede retseptid ei ole meetripikkused, kus ei ole mõttetult priisatud erinevate koostisosade ja maitseainetega. Selle pärast Sinu retseptid ja toidud mulle meeldivadki, et kõik on lihtne, selge, muidugimõista maitsev, kuid samas ka eriline. "Kindla peale minek", ma ütleks!

Rebekaga ütles ...

Tavaliselt otsin nii internetist kui ka kokaraamatutest. Ja tavliselt muudan oma maitse järgi mõned asjad ära..

rebeka.gabor@hotmail.com

Liisi ütles ...

Otsin retsepte igalt nii blogidest, Toidutare ja Nami-nami lehtedelt, kokaraamatutest, ajakirjadest kui ka lihtsalt pilte vaadates, inspiratsiooni saades...

Merle ütles ...

Mari-Liis, palju õnne esimese kokaraamatu puhul! Poes juba raamatusse sisse piilunud, ILUS! Retsepte otsides vaatan ringi oma lemmik blogidest ja siis kokaraamatutest.

Kertu ütles ...

Õnne kauni raamatu puhul! Kui aega rohkem ning inspiratsiooni vaja, siis sirvin kokaraamatuid. Kui tahan kindlasti teatud koostisosi kasutada, siis otsin retseptiportaalist ja internetiavarustest, blogidest.

Kerlin ütles ...

Minul on au olnud seda raamatut juba lehitseda ja ka kasutada, sest esimesed asjad juba järele proovitud. Tegin just selliseid retsepte (näit Banoffee juustukook), mille olin blogist juba ammu leidnud, aga raamatu kaante vahel tuli see taas meelde ja ära tehtud see saigi. Seega mina loen nii blogisid, kui lappan raamatuid. Aga seda teist siiski rohkem.
Omal on mul raamat juba olemas, aga jõuluvana kingikotti võiks ju neid veel ja veel olla :)

jannza ütles ...

Palju õnne raaamatu puhul!
Mina otsin retsepte nii internetist kui ka kokaraamatutest ja ajakirjadest, kuid kõige rohkem leian ma huvitavaid retsepte blogidest, aga eelistan alati ikkagi raamatut, just täpselt mugavuse pärast! Mõnus on ju raamat köögikapi peale lahti lüüa ja näpuga järge pidada :)

Karolin Nõmm ütles ...

Kõigepealt suurimad õnnesoovid ühe teie blogi fänni poolt! :) Et tuleks ka teine ja kolmas kokaraamat!

Mis retseptidesse puutub, siis kõigepealt vaatan üle oma lemmikblogijad, kelle tegemistel kogu aeg silma peal hoian (sealhulgas ka kindlasti teie supervahva blogi!). Kuna kokaraamatukuhi on muutunud mäekõrguseks, lehitsen need kõik läbi, veel kasutan palju ka nami-nami foorumit ning ka sõpradelt-tuttavatelt-sugulaste abi ja nõu kulub kokkamise käigus ära! :)

Karolin
nommkarolin@gmail.com

Anonüümne ütles ...

Kuigi väga paljud road ja küpsetised tulevad mul inspiratsioonist, s.t ei kasuta retsepte - armastan ma ikkagi, et köögi riiulil on reas imeilusad kokaraamatud. Need kohe kuuluvad köögi juurde. Aeg-ajalt saab need siis kätte vótta ja imeilusaid pilte vaadata ja häid retsepte kasutada. Eelkóige oleks siis järjekord järgmine: raamatud, blogid ning siis muud interneti avarustes olevad retseptid :)
Kristiina
k.vernik@gmail.com

Riina Solomonova ütles ...

Mina olen suur googeldaja. Esimese asjana ronin ikka arvutisse, kui otsin mõnda retsepti. Aga siis tavaliselt jään ka sinna tundideks. Avastan jälle mõne uue blogi ja loen seda nii umbes pool tundi, siis leian selle küljeribalt teisi blogisi, mida veel ei tea ja loen neid...ja nii leian ma lõpptulemusena algse retsepti asemel veel vähemalt 5-6 retsepti, mida siis oma kokaraamatusse ümberkirjutada tahaks.

Ja nii iga kord ....

Viimane aeg, kui on tõesti kiire, siis olen otse nami-nami lehele läinud, et sellist uitamist vältida. Aga kui aega on...siis sukeldun ikka mõnuga toidublogide maailma.

Helika Preemet ütles ...

Tere ja palju õnne esimese raamatu puhul. Ma olen suur kokaraamatute fänn, hoida käes päris raamatut ja ammutada ideid on supper tunne. Kummardus kõikide ees kes raamatuid kirjutavad. Retsepte otsingi tavaliselt esimeses järjekorras raamatukapi ääres lapates ja alles siis internetist. Tavaliselt valin ühe põhi tooraine järgi 2-3 retsepti ja siis otsustan mida teen. Esimene kord uut retsepti tehes teen täpselt, järgmised korrad on juba omaloomingulisem. Lemmik retseptide kohal on kleepsud järjehoidjateks, et järgmine kord kiirelt leida.

Rallu ütles ...

Olen su blogi juba ammusest ajast jälginud :) Palju õnne raamatu ilmumise puhul!
Retsepte otsin ja kasutan mõlemat pidi - nii kokaraamatutest kui ka internetist. Mõlemal puhul on omad lemmikud välja kujunenud, kuid internetist leiab alati rohkem erinevaid variatsioone. Samas on kokaraamatuid nii mõnus sirvida ja käes hoida. Kui valida, siis kindlasti valiks kokaraamatu. Retsepte valin siis tulenevalt isust ja vajadusest :)
Muidu edu ka edaspidiseks!

Rahel
nietrocken@gmail.com

triin ütles ...

Palju õnne!
Mina otsin ka netist ja võrdlen mitmeid retsepte, enne kui midagi päris uut teen, aga raamatu eelis on see, et see on konkreetse inimese retsept ja pigem nagu soovitus. Ja usaldusväärne soovitus on väga palju väärt tohutu neti-mere täie retseptide kõrval. Sinu raamatu ostaks küll, sest sinu retseptid on kindla peale minek.

Anonüümne ütles ...

Oleneb mida ma otsin, kui eesmärgiks leida retsept ajatutest eesti toitudest, siis eelistan kokaraamatuid. Muidu otsin retsepte internetist. Esimesena eelistan blogisid ja eriti hinnas need blogid kus kommenteerijaid on palju. Kommenteerijad on kõige paremaks indiaatoriks, kas roog hea või mitte.

Grete T.

Kokkamas95 ütles ...

Palju õnne!
Retsepte otsin nii kokaraamatutest kui ka internetist. Tavaliselt esialgu sirvin kokaraamatud läbi ja kui midagi sobivat ei leia siis otsin blogidest.

Liisi S ütles ...

Palju õnne unistuse täitumise puhul :). Mina otsin retsepte tavaliselt toidublogidest, otsin googlist. Tavaliselt ma retsepti sõna-sõnalt ei järgi, vaid teen väikseid mdatusi vastavalt sellele mis mul kappides leidub ja et toit ei sisaldaks gluteeni.

Liisibeth

Silja ütles ...

Palju õnne ka minu poolt, Sinu blogi on üks minu lemmikuid! Retsepte vaatan enamasti netist nii erinevatest portaalidest kui blogidest. Kokaraamatuid lappan tihti aga ajaviiteks ja inspiratsiooni kogumiseks.

Birgit ütles ...

Üks ilus ja uus kokaraamat on ilmunud. Kui loosos ei vea, siis tuleb jõuluvanale kirjutada.
Mina otsin retsepte ka enamasti internetist aga väga meeldib ka ilusaid kokaraamatuid sirvida.

Birgit T

Mariann ütles ...

Mina otsin retsepte nii internetist kui kodus olevatest kokaraamatutest. Aga kokaraamatuid on ilus ka niisama sirvida :)

Mariann

Kaja ütles ...

Palju õnne! Minust on saanud suur kokkaja just tänu sellistele blogidele. Raamatuid on kodus olnud küll, aga saatuslikuks sai blogidesse kirjutavate inimeste kaasahaarav kirjeldus ja innustus. Vot siis mõtled, et tahaks ka. Siit blogist leidsin ma esimese Pavlova retsepti, mis nüüdseks juba tükk aega ilutseb mu küpsetamisvihikus number ühe all! Edu!

Kristiina Mänd ütles ...

Palju õnne minu polt ka!
Kui kiiresti retsepti vaja või kui tahan kasutada mingit konkreetset toiduainet, otsin näiteks nami-nami retseptikogust või ingliskeelsetelt veebilehtedelt. Blogisid on lihtsalt mõnus lugeda ja sageli saan neist julgust proovida asju, mida olen varem liiga keeruliseks pidanud. Ma ei ole kunagi olnud eriline sõber pärmitaignaga, aga selle blogi järgi hakkasin kunagi küpsetama focacciat ja nüüd on see meie peres hitt.
Kokaraamatuid sirvin ja loen mina ka pigem inspiratsiooniks ja silmaringi laiendamiseks, aga laon neile ikka järjehoidjaid ka vahele ja kui rohkem aega, võtan mõne retsepti ette.
Kristiina

Melwood ütles ...

Tere! Tavaliselt valin retsepte ikka raamatutest ja ajakirjadest, kuid kui netis jääb milelelgi silm peale, siis teen ka e-retseptide järgi süüa või küpstetan. E-retseptid, mis hästi õnnestunud või mitu korda kasutatud, kirjutan ümber märkmikusse, mille ema mulle kinkis. Seal on kõik väärtuslikud retseptid, mida pole raamatutes. Palju õnne raamatu ilmumise puhul.

Liisu ütles ...

Palju õnne raamatu puhul :)!

Mul käib see asi mõlemat pidi, meeldivad nii raamatud kui ka blogid ja muu internet. Aga kui internetist otsin mingi retsepti, siis üldiselt prindin ta ikkagi välja. Mul ühed sellised kaaned, kuhu vahele kõik kogutud on. Retsepte ongi kogunenud juba nii palju, et varsti peab hakkama mingit süsteemi välja mõtlema.

Kai ütles ...

Kõigepealt Palju-palju õnne toreda raamatu valmimise puhul! Kuna ka minu kireks on kõik, mis seotud köögi ja söögiga ning kogun kokaraamatuid, siis esmalt sirvin inspiratsiooni saamiseks neid. Tihti külastan ka Eesti toidublogijate lehekülgi ning Good Food jms. Lisaks on kodus olemas üks kastitäis retseptide väljalõiked alates aastast 1992 ning hunnik paberiservale kirjutatud retsepte, mis mõnd telesaadet (enamasti BBC jooksnud Ready, Steady, Cook) vaadates meeldima on hakanud.
Rohkelt inspiratsiooni uuteks hõrgutisteks!

Mall ütles ...

Palju õnne raamatu puhul! Kuna olen viimased paar aastat nomaadi elu elanud, otsin ma retsepte tavaliselt internetiavarustest. Välja on kujunenud ka viis-kuus blogi, mida ma aktiivselt jälgin - Sinu oma on üks neist :)

Epp ütles ...

Palju õnne! Praeguseks olen mina jõudnud selleni, et uusi mõtteid söögitegemisel otsin ikka oma lemmikblogidest.
Samas on mul korralik kogu ka raamatuid, kust kasutan oma väljakujunenud lemmikretsepte.

liivi ütles ...

Juhuu raamat!

Ma ütleks et otsin mõlematpidi - köögiriiulil on paar kokaraamatut, mida kasutan, mõned väljaprinditud (ja kapsaks-kasutatud) retseptilõiked siit-sealt avarast internetist, mõned retseptid ootavad katsetamist feedlys bookmarksides ja mõnikord kui otsin mingit konkreetset sööki või tahaks kasutada mingit spetsiifilist toorainet siis gogeldan ja valin kõige lihtsamana tunduva retsepti :)

Ilona ütles ...

Palju õnne raamatu puhul!

Kõige rohkem kasutan internetti - nami-nami ja erinevaid blogisid.

mercredi ütles ...

Palju õnne esimese raamatu ilmumise puhul, Mari-Liis! Olen Sinu blogi suur austaja ja leidnud siit aastate jooksul palju maitsvaid retsepte.
Internet ja kokaraamatud muidugi täiendavad teineteist, aga kindlasti ei hakka esimene teist kunagi päriselt asendama. Näiteks meie maakodus polegi netiühendust ja head kokaraamatud on seal asendamatud.

Erru ütles ...

Palju õnne raamatu puhul!
Mina vist otsin viimasel ajal retsepte eelkõige internetist. On mõned blogid, mida tean ja mille sisu usaldan (üks esimene ongi just Sinu blogi) ning esimesena otsin ideid alati nendest. Kui sealt mingil põhjusel ei leia, siis pöördun enamasti sõber Google poole. Raamatud on kodus hetkel kahjuks unarusse jäänud, sest tihtipeale on seda vajalikku ideed vaja just väljaspool kodu otsida :)

Brita ütles ...

Mina otsin viimasel ajal retsepte enamasti internetist, mul on välja kujunenud kindlad lehed, mida jälgin ja kust alati midagi head leian.
Kodus on küll ka kokaraamatuid, mida ostan siis, kui nad ilusad välja näevad ja retseptid ei sisalda ülepea keerulisi komponente :)
Sirvin ka ajakirju ja lõikan välja retsepte, mis huvitavad tunduvad.

Marika ütles ...

Mina otsin viimasel ajal retsepte rohkem internetist, aga seda eelkõige seetõttu, et kolimine on poole peal ja raamatud kastidesse ära pakitud. Retseptid, mida ma kohe järgi proovida ei jõua, aga mis tunduvad ahvatlevad, pinnin Pinteresti ning sealt saan iga kell kohe kõik head retseptid korraga kätte :)

Kätlin ütles ...

Olen harjunud retsepte otsima mõlemat pidi, küll aga olen suur kokaraamatute fänn ja võiks lausa öelda, et kogun neid :)

Anonüümne ütles ...

Otsin nii internetist kui ka raamatutest. Raamatuid on kogunenud ikka väga palju aga nii tore on neid vahel sirvida ja inspiratsiooni ammutada.

Triin

Teele ütles ...

Retsepti otsin internetist, sest tihti on olemas mingi ähmane soov ja kellegi blogi või foorumeid lugedes see soov tavaliselt süveneb ning saab mingi kuju. Kokaraamatuid on mul ka ja neid ma loen, et oh seda toitu võiks teha ja seda ka, aga kui tegemiseks läheb, siis kunagi ei mäleta ühtegi head asja enam. Aga Sinu blogi oli üks kõige esimene toidublogi, mida hakkasin lugema ja nüüd nende järgi vaid süüa teengi.
Teele

Kadri-Ann Freiberg ütles ...

Otsin enamasti internetist. Lähen Google Images ja seal kus isuäratavaim pilt on ka parim retsept :))

Anonüümne ütles ...

Palju õnne, imeilus raamat, sai juba kaupluses lehitsetud. Kaunid säravad pildid ja hea, aus tekst.
Ise vaatan retsepte nii blogidest kui toiduportaalidest ja ka kokaraamatutest, aga see on siiski nö lehitsemine, nii silmadega kui mõtteline. Sest kõik sõltub toorainest ja oma tehtud toidu retseptid sünnivad ikka oma peas.

Pille

Anne-Mai ütles ...

Ükski kokaraamat ei ole liiast :)

Minule meeldib eelkõige otsida raamatust, kus on kindlasti ka pilt juures. Mis parata, ettekujutlus toidust tundub juba poole kõhutäiena. Raamat on praktiline, see on jääv - isegi siis kui elekter on läinud. Samuti ei saa raamat tänapäeva moodsate vahendite vastu, kui käed on ikka märjad, taignased vms, siis ekraani puutuma ei lähe, kuid raamatule lisab see vaid vürtsi juurde.

Head küpsetamist!

Anne-Mai

Marilin ütles ...

Kui aus olla siis ega ma väga retsepte otsima ei pea kuna veedan niikuinii üleliia palju aega toidublogides. Bookmarkides on blogidest varutud retseptide kogu üüratu ja mõttes mõlgub ka alati retsept, või kaks, järgmiseks poeskäiguks. Kui aga peaks tekkima isu just millegi järgi, mida ma veel arvutisse salvestanud pole, siis on kohe googel lahti või siis mõni toidublogi, mida regulaarselt külastan. Siine on kindlasti üks neist :) Aga õigus on sul kindlasti, arvutit retsepti pärast potide-pannide vahele mahutada ei ole tore, mina kirjutan kõik paberile ümber. Parem ikka kui soust klavituuri vahel!

Palju õnne raamatu valmis saamise puhul, kui see on sama hea ja ilus kui blogi, siis on nad poelettidelt varsti kadunud!

sesamy ütles ...

Palju õnne !
Ma tean, mis tunne see on, kui oma raamat ilmub (olgu siis minu puhul kasvõi laulik) :)
Minu retseptid valmivad enamasti peas; asi lihtsalt selles, et miksin kokku käepäraseid asju. Toidublogisid loen mõnuga, vaimne kõhutäis on väga maitsev.
Kokaraamat on mul ka. tegelikult mitu, aga parim on see sinine- triibuline "back to basics" asi, mille vanematekodust ära ajasin... hindamatuks muudavad selle ema-isa (ja mu enda lapsekäekirjaga) tehtud märkmed servakestel...

Anonüümne ütles ...

Palju õnne raamatu valmimise puhul!
Ja kuna tahaks seda piltidel nii ahvatlevat raamatut endalegi, siis- Igapäevaselt tegelen köögis improviseerimisega, aga kui aega on, siis proovin ka huvitavaid retsepte. Enamasti otsin ikka kokaraamatutest, kui sealt ei leia, siis internetist. Aga kuna arvutit vaadata on üsna ebamugav kokkamise ajal ja arvuti saab siis mustaks ka :D, siis kui retsept jääb internetist repertuaari, kirjutan selle omale kaustikusse välja. Paber on ikka paber! :)

Doris

Tsikk ütles ...

Mina otsin enamasti retsepte internetist. Mul on paar blogi (n2iteks sinu oma :)), mida ma regulaarselt j2lgin ja nendest salvestan endale retsepte, et tulevikus proovida. Nii et kui tuleb isu keeta/kypsetada, siis sirvin salvestatud retsepte ja valin sealt midagi.

Andra ütles ...

Õnnesoovid minugi poolt! :) Ülevaade tundub isuäratav ja pildid pilkupüüdvad. Tubli oled!

Liisu ütles ...

Õnnitlused raamatu ilmumise puhul! Retsepte otsin nii raamatutest kui ka internetist. Viimase abi kasutan rohkem siis, kui kiire või kui mäletan kellegi blogist väärt retsepti.

Kärt ütles ...

Palju õnne! Raamat ilmus just õigel ajal, saab heale sõbrale kingikotti pista:)
Olen ka pigem blogide jälgija. Telefon köögikapile ja kokkama. Aga on mõned raamatud mis kohe tahavad koju tulla, need raamatud kus on mitu sellist retsepti mida peab tegema! Ja mine tea, mis internetiga võib juhtuda... Vana hea raamat, ilusad pildid ei kao kuhugi!
Jään põnevusega loosimist ootama, sest Sinu raamat peaks minu kodus küll olema:D

Katrian ütles ...

Õnnitlused raamatu puhul! Mina otsin inspiratsiooni ja retsepte kokaraamatutest, lemmiktoidublogidest ja nami-nami portaalist.

Heneli ütles ...

Väga armas raamat, palju õnne! Mina armastan väga kokaraamatuid. Kasutan ka palju internetti, tutvun, ja siis soetan endale lemmikretseptikogumiku. Loen ka palju blogisid ja minu lemmikud on Mari-Liis, Tuuli ja Ragne. Edu Teile kõigile ja palju uusi kokaraamatuid veel ja veel!

Anneli ütles ...

Väga ilus ja ihaldusväärne raamat. Palju õnne.
Aga ise otsin ka eisimese hooga kokaraamatutest, Oma Maitse ajakirjadest või toidublogidest. Kui neist hetkel miskit ei imponeeri, siis tulevad toiduportaalid ja iseenda ideepahvakud.

Ingrid ütles ...

Eks neid kokaraamatuid ole juba kogunenud aastatega omajagu, kuid lõpuks kujuneb ikkagi üksikutest lemmikutest retseptidest baas. Toidublogijad on küll üha originaalsemad ja kättesaadavamad, ent paberkandjal retseptiraamatusse on hea märkusi teha.
Esteetiline pool muutub samuti järjest peenemaks - pildi kvaliteet ja lavastus annavad väga palju juurde. Mul on 1 kokaraamat, "Culinaria Italy", mis on pigem kulinaarne reisikiri. Seal on Itaalia iga regiooni spetsialiteedi illustreeritud ajalugu, pildid inimestest, maastikest, toiduainetest - ühesõnaga seiklus! Seda meeldib mulle sihipäratult sirvida, hea kui mõni sobiv retsept näpu alla jääb.

Igal juhul imetlen köögihaldjaid ja õnnitlen kokaraamatu puhul!
P.S. Just eile vajasin siinse blogi retseptiregistrit :)

Tiina ütles ...

Palju-palju õnne uue värske ilmakodaniku puhul!

Oma kõige "tavalisemad" retseptid olen spetsiaalsesse retseptifaili salvestanud, et ikka ilma netiühenduseta ka kättesaadavad oleksid, aga üldiselt käin mööda internetti taga otsimas. Igapäevasest toidublogide (hindamatu allikas!) lugemisest on veebilehitsejasse muidugi paras ports "Tuleb proovida!" järjehoidjaid tekkinud, üritan sealt ka järgemööda retsepte ära kustutada... :)

hexely [at] gmail [punkt] com

Monika ütles ...

Palju õnne! Retsepte otsin enamasti internetist, kokaraamatud on rohkem lugemiseks ja kaunite fotode imetlemiseks:)

Tiina ütles ...

Mul on paarsada kokaraamatut, aga enamasti teen ikka www.nami-nami.ee lahti ja vaatan, mis sealt leiab. Netiretseptid olen kirjutanud pisikeste märkmepaberite peale ja need on mul pesulõksuga kokku pandud, sealt siis lehitsen õiget retsepti.

Ave ütles ...

Minu kokaraamatute riiul on aastatega paisunud küllalt pikaks ja kuna sõbrad mu kokkamishobiga kursis on, siis leian tihipeale nii jõulupakist kui sünnipäevakingituste hulgas uus kokaraamatuid. Esimese hooga vaatan läbi oma raamaturiiuli ja sealt leiab alati mõni vana hea retsepti või siis midagi uut, mida veel katsetada pole saanud.
Kokandusblogidest on mul kujunenud välja oma kümmekond lemmikut, kelle tegemisi nädalas korra piilumas käin.

Anne Vaik ütles ...

Palju õnne väga ilusa raamatu puhul! Käisin juba seda poes nuusutamas ka - väga armas nägi välja!
Retsepte armastan otsida kokaraamatutest - mul on neid päris mitu, aga jälle kui mõni eriti kaunis ilmub, siis tahaks seda osta! :)
Harvem otsin retsepte internetist, kuigi sealt on neid pisut kergem leida. Mulle lihtsalt väga meeldib kokaraamatuid lapata ja tihti on juba silme ees, kus raamatus mingi otsitav retsept on.
Anne

Külli ütles ...

Kokaraamatuid on mul vähe, seetõttu leian oma vajaminevad retseptid internetist ja enamasti just eesti keelsetest toidublogidest.

Anonüümne ütles ...

õnnitlused minugi poolt. mina leian kõik oma retseptid internetist, et siis kodus järgi proovida. aga mul on ka paar kokaraamatut...

Koopatibi ütles ...

Palju õnne, Mari-Liis! Väga ilus raamat on! Ma otsiksin hea meelega raamatutest retsepte, aga ei jõua ju kõiki häid kokaraamatuid endale soetada :) Nii tulebki appi internet Pille kokandusportaali ja parimate toidublogidega.

Merle Aland ütles ...

Tere.Palju õnne suure tõõ kordasaatmise puhul. Mina isiklikult olen suur kokaraamatute sõber. Raamatut, ja veel ilusat kokaraamatut sirvides ning toitu valmistades on minumeelest ka toit rohkem väärt, kui kiiruga netist leitud retsept ja toit . Muidugi on ka erandeid :) Toredaid blogisid on ju hulga, ja blogitajad suure armastuse ja hoolega kõik teistele kättesaadavaks ja nähtavaks teinud.Edu edaspidiseks :)

Anonüümne ütles ...

Õnnesoovid! Retsepte otsin eelkõige internetist - kas konkreetsetest blogidest, mida regulaarselt jälgin või lihtsalt googeldades. Kasutan ka kokaraamatuid ja ajakirju. Oma kindlad lemmikud on kodus olemas.
PS Sellest päevalillepõllust olen suve jooksul mitu korda mööda sõitnud, imetlenud ja loomulikult ka pildistanud :).
Kristin

Kristel ütles ...

Palju õnne raamatu ilmumise puhul! Nüüd siis on suur osa minu lemmikretseptidest saanud kenade kaante vahele:)
Retsepte otsin nii internetist kui ka raamatutest ja ajakirjadest, tõenäoliselt internetist veidi rohkem, sest otsingumootoritesse saab oma soove täpsemini kirja panna.

Erko Kurvits ütles ...

Kõigepealt püüan internetiavarustest vajaliku retsepti leida ja tavaliselt olen ka leidnud aga vahepeal võtan lihtsalt mõne huvipakkuvama retseptiraamatu kätte ja otsin sealt midagi :)

Mari-Liis ütles ...

Tänud kõigile, kes jagasid oma retseptide allikate saladusi. Ja muidugi suur aitäh kõigile õnnesoovijatele!
Raamatute loosimisel olid abiks kolm väikest fortuunat kes pidid ütlema suvalised numbrid 1-st 82-ni.
Valter ütles 1. Raamat läheb esimesele kommenteerijale, LAURA.
Robert ütles 16. Raamat läheb kuueteistkümnendale kommenteerijale, LIINA.
Saskia ütles 53. Raamat läheb viiekümne kolmandale kommenteerijale, KÄTLIN.
Laura, Liina ja Kätlin, palun saatke oma postiaadressid meilile mariliis.ilover@gmail.com, et saaksin raamatud teele panna.

Liina ütles ...

Palju õnne, Mari-Liis, uue ilusa raamatu puhul! Sirvisin seda eile poes - väga-väga ilusad pildid ja hea valik retsepte! Minu imestuseks ka mitmeid, mida ma blogis silmanud pole. Ja raamatu eelis interneti-retseptide ees on ju kasutusmugavus, just nagu raamatus ütled, et mida plekilisem ja kulunum, seda parem tunnustus autorile :) (tahvelarvutite ja telefonide pliidiserval hoidmine võib üsna kulukaks osutuda :)).

Mari-Liis ütles ...

Aitäh, Liina, õnnesoovide ja heade sõnade eest! Jah, nagu ma siin postituseski kirjutasin, ei ole mõned resteptid veel blogisse jõudnud, aga kindlasti on nad mu lemmikud kõik ja peagi siingi ka kõik olemas:) Head vana ärasaatmist ja uue vastuvõtmist! :)