16. veebruar 2014

Must kleepuv riis, kookospiim ja mango

must kleepuv riis mango, kookospiima ja seesamiseemnetega

Nendest kolmest pealkirjast mainitust moodustub võrratu magustoit, millel on äratuntavalt unikaalne aasiapärane maitse.
Kleepuv riis ehk sticky rice on Aasias kasutatav eraldi riisisort, mida leidub nii musta kui valget. Lihtsalt must riis muide ei pruugi olla kleepuv riis. Kui on tarvis just kleepuvat musta riisi, tasub pakendilt kindlasti otsida sõna "glutinous", millel pole midagi pistmist gluteeniga (riis on gluteenivaba), vaid tähistabki kleepuvat sorti. Must kleepuv riis on tegelikult koorimata valge, st täisterariis. Seega eriti kiudainerikas ja sisaldab riisi kohta ikka väga arvestatava koguse mineraalaineid ja vitamiine. Musta kleepuva riisi tervislikkuse ja toitainesisalduse kohta saab lugeda lisaks siit. Keedetult või aurutatult muutub riisi värv, mis toorelt ongi must, tumelillaks. Kleepuvat riisi on ka meie kaubandusest saada, mitte küll kõigis poodides. Kindla peale minek on Umami, kelle valikusse must kleepuv riis hiljuti lisandus.
Tänu vähesele töötlemisele ja naturaalsusele on see riis võrreldes rafineeritud valge riisiga oluliselt maitserikkam. Ta on magusa ja pähklise mekiga ja tänu sellele sobib suurepäraselt aasiapäraste dessertide valmistamiseks.  Kui Taist rääkida, siis seal süüakse üldiselt vähe desserte, peamiseks magustoiduks on värsked puuviljad. Vähestest magustoitudest tuntuim aga ongi seesama kleepuv riis mango ja kookospiimaga. Kui olete kutsunud pundi sõpru külla ja otsustanud teha taipäraseid toite, siis just see dessert sobib õhtusöögi lõpetamiseks ideaalselt.
Mangoga on meil nagu on, st müügil ta ju on, aga küpsus on õnnemäng ja oleneb täiesti partiist, mis parasjagu sisse tulnud. Kui küpset mangot poes ei ole, kasuta konservmangosid või näiteks hoopis banaane.

Must kleepuv riis kookoskastme ja mangoga

2,5 dl kleepuvat riisi
500 ml vett
1 mango
1 sl seesamiseemneid
Kaste:
1 purk (400 ml) kookospiima
0,5 tl soola
1 dl suhkrut

Loputa riis jooksva vee all. Leota veega kaetult üleöö. Nõruta ja loputa.
Tõsta riis ja 500 ml vett kastrulisse. Keeda vaiksel tulel, kuni kogu vedelik on riis imendunud ja riisiterad pehmenenud. Lase jahtuda toatemperatuurini.
Kastme valmistamiseks tõsta kõik vajaminevad ained kastrulisse ja kuumuta tugevalt segades, kuni suhkur on sulanud. Ära keeda! Lase jahtuda toatemperatuurini.
Rösti seesamiseemneid 1-2 minutit kuumal kuival pannil.
Koori mango, tükelda viljaliha.
Paku riisi kastmega ülevalatult, koos mangotükkidega. Peale puista röstitud seesamiseemneid.

Retsept ilmus "Pereköögis" jaanuaris 2014

Kommentaare ei ole: