28. märts 2014

Kookospallid, võrratud gluteeni- ja laktoosivabad maiused

kookospallid

See, kuidas nii vähestest ainetest valmivad maiustused, mis kaovad kausist justkui võluväel (vähemalt meie peres), võib tunduda puhta maagiana.  Tegelikult on muidugi võlukunstist asi kaugel. Ime loomiseks läheb tarvis vaid nelja koostisosa, suts aega nende kokkusegamiseks, tainast pallikeste veeretamiseks ning küpsetamiseks ja magic ongi laual. Kogu ettevõtmine on täiesti sobiv, tegelikult lausa ideaalne, viia läbi koos lastega. 
Kookospallid on mõnusad niisamagi. Aga ekstranüansi andmiseks - isetehtud Bounty-maitseliste kommide meisterdamiseks - võib küpsetatud ja jahutatud pallikesi veeretada veel sulašokolaadis.

Kookospallid
30 tk. 

50 g kookosõli
2 muna
85 g suhkrut
200 g kookoshelbeid

Sulata* tahkunud kookosõli ja jahuta.
Vispelda munad suhkruga. Sega kõik ained omavahel, lase tainal 15-20 minutit toatemperatuuril seista. Vormi käte vahel tainast pallikesed.  Tõsta need küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Küpseta 175 kraadises ahjus 12-15 minutit, kuni pallid saavad veidi värvi.
Lase enne söömist jahtuda.

*Kui tahkunud kujul kookosõli on purgis või potsikus, saab selle hõlpsalt sulatada pliidil kastrulis või mikrolaineahjus. Kui kookosõli on pudelis, tõsta pudel potti kuuma vette, sulades saab valgest tahkunud kookosrasvast läbipaistev kookosõli.


Retsept ilmus gluteeni- ja laktoosivabadele toitudele pühendatud Pereköögis (november 2013)

Kommentaare ei ole: