10. mai 2014

Toorjuustu-kondenspiimapirukas rabarberite ja maasikatega

rabarbripirukas maasikatega

Koogita ei lähe homne emadepäev kohe mitte. See lihtne koogike, tegelikult pigem magus lahtine pirukas, ei paista silma uhkete kaunistuste ega peene vormiga, küll aga on temasse lisaks kõigele maitsvale sisse pandud korralik kogus armastust ja kodusoojust. See loeb, kõige enam.
Kreemja täidisega rabarberipirukat, millele värskust ja värvi andmas mahlased magusad maasikad, on nii lihtne valmistada, et sellega saavad  väikese juhendamise abil hakkama isegi lapsed. Mis saakski olla keerulist vormi lehttainaga vooderdamises, toorjuustu ja kondenspiima kokkusegamises ja rabarbri tükeldamises. Tulemus paitab nii silma, hinge kui maitsemeelt.

Toorjuustu-kondenspiimakook rabarberite ja maasikatega

400 g pärmi-lehttainast (kõige parem on võiga tehtud, õnneks on sellised juba jupp aega müügil)
400 g maitsestamata toorjuustu
1 purk (400 g) suhkruga kondenspiima
5-6 rabarberivart
1 tl kardemoni (soovi korral, sobib rabarberiga suurepäraselt)
6 maasikat
kaunistuseks mündi- või melissilehti

Rulli sulanud tainas õhemaks ja vooderda sellega võitatud 26 cm pirukavormi põhi ja ääred. Kasutasin selleks tavalist laineliste servadega pirukavormi.  Tükelda rabarberid ja puista need põhjale. Sega toasoe toorjuust  ja kondenspiim ühtlaseks kreemiks. Lisa kardemon, kui seda kasutad. Vala kreem rabarberitele.
Küpseta kooki 180-kraadises ahjus 30 minutit. Täidis peaks olema enam-vähem tahkeks küpsenud, aga võib liigutades keskelt veidi võdiseda- seistes ta taheneb.  Lase toatemperatuuril vormis täielikult jahtuda.
Otse pirukavormist pakkudes võid nüüd koogi ära kaunistada ja maiustama asuda.
Kui soovid aga kooki koogialusel serveerida, aseta küpsetusvormile suur taldrik ja kummuta kook sellele pahupidi (eelnevalt aita äärtel noaga serva küljest lahti tulla). Võta koogialus, aseta tagurpidi koogile ja pööra kook õigetpidi.
Kaunista enne söömist soovikohaselt lõigatud maasikate ja mündi- või melissilehtedega.
Kook õnnestub ka lahtikäivas 23-24 cm koogivormis, muretainapõhjal. Muretaina võib osta poest või kasuta seda retsepti.  Vajuta muretainas koogivormi põhja ja äärtele, muus osas toimi nagu siinses retseptis kirjas.

Retsept ilmus 10. mai 2014 Arteris.

Kommentaare ei ole: