15. juuli 2014

Jäätisekokteil ploomimahlaga

jäätisekokteil ploomimahlaga

See on nüüd puhas nostalgiapostitus. Lapsena olin kõik suved Pärnus. Mu vanaema kodu oli Kuninga tänaval Koidula pargi vastas. Igal hommikul panime killavoori rannalinade, liivamänguasjade, ujumisrõngaste ja turult varahommikul toodud värske söögipoolisega kokku ja läksime mööda Supelust perega terveks päevaks randa. 4-5 paiku tulime sama teed tagasi. Pikast päikeselisest rannapäevast rammestunud, liivaste varbavahede ja mereveest pulstunud juustega lapsed viidi turgutuseks tee peale jäävasse kohvikusse "Kaseke", mille parimate palade hulka kuulus hullult mürisevas masinas valmiv jäätisekokteil ploomimahlaga. See jook maitseb minu jaoks siiani nagu lapsepõlv, nagu suvi, nagu puhkus, nagu Pärnu, nagu pärastlõunane unine päike, nagu kohvik "Kaseke".

Kokteili, mis väikesele sasiste heledate patsidega tüdrukule 30 aastat tagasi tundus lausa võlunektarina, on kodus valmistada imelihtne:
pane blenderisse võrdses koguses vanilliplombiiri ja ploominektarit (näiteks mõlemat pool liitrit) ja surista vahuseks jahutavaks joogiks. Joo kohe.

Täpselt sama õhkamapanevalt kui tollal mulle, tundub ploomimahlaga jäätisekokteil mõjuvat nüüd mu suvekriimulistele ja pidevas "tahaks midagi head"-konditsioonis lastele.

jäätisekokteil ploomimahlaga

2 kommentaari:

retseptiriiul ütles ...

Imehea! :)

Mari-Liis Ilover ütles ...

Nõustun sajaprotsendiliselt :)