11. august 2014

Kurgiampsud kodujuustuga

See retsept ilmus tegelikult juba kevadel maikuu Pereköögis, kus teemaks olid suupisted. Aga on igati aja- ja teemakohane ka praeguse kurgiuputuse ajal.
Ei saa siiski märkimata jätta, et kevadine kurk on muidugi täiesti omaette fenomen. Vähemalt minu jaoks küll. Varem ilmusid ju esimesed kurgid (just need pikad kasvuhoonekurgid) poodi alles kevadel ja oh seda õndsust, kui ema esimesi kurgivõileibu valmistas- see tähendas peagi saabuvat koolivaheaega, pikki päikeselisi päevi, uksele koputavat suve.  Ja vaatamata sellele, et tänapäeval on kurk aastaajast sõltumatult kogu aeg poes olemas, lõhnab ja maitseb kevadine võileib, mis koosneb peenleivast, võist, heast keeduvorstist ja värske kurgi viilakast täiesti taevalikult ka praegu, igal kevadel.
Olgu kevadega kuidas on, need värsked lihtsalt valmivad kurgist ja kodujuustust tehtud suupisted on aktuaalsed ka praegu, kesksuvel, kui lisaks poele laiutab kurk nii peenras, kasvuhoones kui turuletil. Tee ampsud valmis võimalikult vahetult enne serveerimist, lahtilõigatud kurk kipub seistes vettima. Sobivad suurepäraselt suvise peo suupisteks.

kurgiampsud kodujuustuga/cucumber bites with cottage cheese

Kurgiampsud kodujuustuga


1 pikk kurk
100 g kodujuustu
hakitud tilli
soola

Lõika kurk 2 cm paksusteks juppideks. Õõnesta teelusika äärega sisu välja, aga mitte lõpuni, vaid jäta “põhi” alla. Sega kodujuust tilliga, maitsesta vähekese soolaga.
Tõsta täidis kurkidesse.
Suupisted võib meisterdada ka lühikestest avamaakurkidest, aga need peaksid olema krõmpsu viljalihaga, kindlasti mitte ülekasvanud. 

Kommentaare ei ole: