15. detsember 2014

Väikesed hapukapsapirukad

väikesed hapukapsapirukad
Jah, see valge asjandus pildil on lumi. Kust sain? Ega ei saanudki praegu. Ja ega ma tast tegelikult puudust ka ei tunne. Jah, maal on muidugi romantiline, kui puud hõbehärmas ja teed läikivvalged. Aga linnas, kus ma talvel peamiselt viibin, on lumi üks igavene nuhtlus. Must ja märg pläga, mis segab liikumist ja liiklemist ning kõige tipuks rikub veel jalanõud ka. Nii et minu poolest olgu parem olemata. Ehkki selle talvise pildi peal siin on ta ju täitsa ilus ja haakub ka pildil olevate jõuluhõnguliste hapukapsapirukatega...
Pilt on tegelikult tehtud juba eelmisel talvel. Ühel nende vaid kahe lumise nädala külmadest päevadest, kui oli lund. Muidu oli ju samamoodi nagu praegugi - soe ja lumevaba. Muru oli nii roheline, et sain teha oma piknikuraamatu jaoks suviseid pilte (ok, tõe huvides pean tunnistama, et enamuse tegin siiski ikka suvel, aga paar tükki sai tõepoolest ka täitsa valel aastaajal tehtud, mis aga piltidel sugugi ei kajastu). Ses mõttes olin olematu talvega täitsa rahul, veidi mures aga ka, et ehk ei tule üldse lund ja mis siis raamatusse minevatest talvepiltidest saab? Kui siis lõpuks lumi mõneks päevaks tuli, ei jätnud ma kasutamata võimalust teda koos toiduga pildile püüda. Nii et nüüd saangi siin lehvitada läinudaastase lumise fotoga vaatamata sellele, et praegu vaatab õues vastu must ja märg maa.

Neid pisikesi pirukaid olen teinud ikka täitsa mitu korda ja alati saavad nad liiga kiiresti otsa. Mõnusad suupistealauale, külakostiks või kaasavõtmiseks pikemale autosõidule või muudmoodi väljasõidule. Kui hapukapsast on saanud liiga suur potitäis, siis pirukates saab ülejäägi meeldival viisil ära kasutada. Ma ei kasuta hapukapsa hautamisel palju rasva - vaid mõne supilusikajagu õli - selline kapsas sobib pirukatese hästi. Väga rasvane kapsas ei ole pirukates hea (kui neid just kohe kuumalt ei sööda), sest kellele ikka hangunud rasv meeldiks, eksole. Pirukates võib kasutada ka purgikapsast, õli ja porgandiga variant sobib väga hästi, järgi proovitud.

Väikesed hapukapsapirukad

500 g pärmi-lehttainast
300 g valmis hautatud hapukapsast (vedelikust nõrutatud)
määrimiseks 1 lahtiklopitud muna
u 1 sl köömneid

Rulli sulatatud tainas veidi õhemaks. Lõika u 10 cm läbimõõduga klaasi servaga välja kettad. Tõsta iga ketta ühele poolele supilusikajagu hapukapsast. Tõsta teine poolik peale ja vajuta servad kinni. Tõsta pirukad küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Määri lahtiklopitud munaga. Puista peale köömneid.
Küpseta 220 kraadi juures umbes 10 minutit, kuni pirukad on kuldsed.

Kommentaare ei ole: