28. jaanuar 2015

Talvine salat lehtkapsast

Kui täna juba lehtkapsa lainele sai hüpatud, olgu siis ühe hooga kohe mitu postitust.
Lehtkapsast ei pea sugugi ainult küpsetama või üldse, kuidagi kuumtöötlema, ta on ka toorelt hästi mõnus. Tugevad tumerohelised ja maitsekad lehed teevad silmad ette enamusele teistele salatilistele, mis praegu talvel ikka päris kahvatud ja õnnetukesed kipuvad olema.

winter salad with kale , apples and almonds

Sellise salati tegu ei pea muidugi õigupoolest üldse retsepti järgi käima. Põhimõtteliselt võib lehtkapsale lisaks kaussi tõsta-tükeldada-viilutada-riivida enam-vähem kõiki meelepäraseid köögi-või puuvilju, seni kuni maitsed tunduvad omavahel sobivat. Veidi meelepärast salatikastet, kas siis vinegreti-tüüpi või kreemisemat (mulle tundub, et happeline sidrunimahla või veiniäädikaga tehtud kaste sobib lehtkapsale paremini) ja ongi vitamiinidest kubisev eine valmis.

Et ma selliseid lihtsaid kõikheasegaminikaussi-salateid kunagi retsepti järgi ei tee ega ka kasutatut üles ei kirjuta, pidin selle meelde tuletamiseks, mis siin pildil olevasse salatisse sai, seda päris hoolikalt uurima. Loodetavasti tundsin ikka kõik ära:)

Salatisse läks:

lehtkapsas, varrerootsuta ja väikeste tükkidena
porgand, pikkupidi tõmmatud laastud
valge redis, pikkupidi tõmmatud laastud
nuikapsas, tikkudena
õun, õhukeste viiludena
mandlilaastud, röstitult
kastmeks niristasin oliiviõli ja sidrunimahla, maitsestasin soola ja pipraga

Mõned tähelepanekud lehtkapsasalati puhul:

  • lehtkapsalt tuleks eemaldada lehtede keskel asuvad varrerootsud, sest need võivad hamba all päris kõvad ja kiulised olla. 
  • salatis kasutatav lehtkapsas tuleks lõigata üsna väikesteks tükkideks või ribadeks, nii on nad meeldivamad kui suured lehed (lehtsalatite puhul näiteks, vähemalt mulle tundub nii, on täpselt vastupidi)
  • enne, kui lehtkapsa muude ainetega segan, pigistan talle eraldi kausis veidi sidrunimahla ja sutsukese soola ja masseerin käte vahel läbi. See aitab lehtede "kapsa"maitset mahendada ja lehtkapsale iseloomulikke tugevaid kiude pehmendada, nii et pärast ei peaks hullu moodi närima
  • lehtkapsa tugevat maitset ja eriti veel juhul, kui oled teinud soovitatud hapuka salatikastme, sobivad väga hästi mahendama näiteks juust (parmesan!), mandlid, rosinad, pirnid, õunad
Head krõmpsutamist! 

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Tahaks ka seda salatit teha, aga kust praegusel ajal lehtkapsast saab?☺

Mari-Liis Ilover ütles ...

Tere! Oskan vastata paraku vaid Tallinna kohta. Olen ise viimasel ajal näinud Rimides, Stockmannis ja Biomarketis. Pidavat müügil olema ka Mahemarketis.

Anonüümne ütles ...

Oi, nüüd nägin eelmist postitust, seal ju täitsa plemas. See oli mul kuidagi vahele jäänud, seda juba tavaliselt ei juhtu☺