8. veebruar 2015

Eriti head ahjus küpsetatud searibid, lihtsal moel

Küpsetatud searibid on puhas mõnutoit. Suvel grillil, talvel ahjus - hea on igatpidi. Valmistamise viise  on muidugi igasuguseid, lihtsalt soola-pipraga maitsestatud ribidest kleepjate ja aasiapärasteni välja. 
Mu seekordsed ribid olid pärit talust ja ei tahtnud nende puhast mekki väga ära peita. Marinaadi sai pandud natuke üht kui teist, mis andsid maitsele veidi vunki juurde, aga ei varjutanud seda. Lõpptulemus oli suurepärane, taldrikud said puhtaks kaabitud ja sõrmed limpsitud. 

pork ribs

Ahjus küpsetatud searibid

1,5-2 kg searibisid (kahe plaadina)
pork ribs2 sl paksu tomatipastat
1 sl valge veini äädikat
(kaks eelmist võib hädaga asendada 2 sl ketšupiga)
2 sl sinepit
1 sl suitsupaprika pulbrit
2 sl tumedat muscovado suhkrut (kui ei ole, siis fariinsuhkur ajab ka asja ära)
soola ja pipart

Kui ribiplaadil on kelme, eemalda see. Lükka lusikavars ribi otsast kelme alla. Tõmba kelme ribi küljest lahti. Võta majapidamispaberiga kelmest kinni ja rebi kelme ribiplaadilt maha.
Maitsesta ribid soola ja pipraga.Tõsta ribid sügavamasse kaussi või plastkarpi. Võid nad muidugi panna kohe ka sellesesamasse ahjuvormi, milles küpsetad.
Sega marinaadi ained kokku. Määri ribidele. Kata anum fooliumiga ja lase ribidel maitsestuda vähemalt 4 tundi. Ideaalne on nii, et paned hommikul hakkama ja õhtul siis küpsetad.
Kui marineerisid ribisid ahjuvormis, võidki selle samamoodi fooliumiga kaetult ahju pista. Kui marineerisid muus anumas, tõsta nüüd ribid ahjuvormi ja kata vorm fooliumiga. Küpseta 150 kraadi juures 2,5 tundi. Tõsta temperatuuri 210-ni. Eemalda foolium. Küpseta veel 15-20 minutit, kuni ribid hakkavad kergelt pealt söestuma.
Lõika ribid kontide vahelt tükkideks ja asu nautima.

pork ribs

2 kommentaari:

Renaata renaata ütles ...

Kas tohiks küsida,
on Sul mingi kindel talu lihatoodete ostmiseks? Meie pere just hetkel otsib kohta (kohti) hea ja turvalise Eestimaise kauba soetamiseks....
Tänan ette!

Mari-Liis Ilover ütles ...

Renaata, sealiha ostan Kopra karjamõisast. Guugeldades leiad kontaktid. Nii nende kui teiste tootjate liha pakub ka maakaup.ee