21. veebruar 2015

Kartulikoogikesed seenesalatiga

kartulipliinid seenesalatiga

See pilt on tegelikult tehtud juba suvel, kui kokkasin ja pildistan Eesti Kartuli veebilehe tarvis kartulitoite. Kui mõnd mu toiduprojekti kõrvalt vaadates käivad lapsed kauge kaarega mööda ja väljastavad nii verbaalseid kui kehakeelelisi sõnumeid teemal "midagi normaalset siin majas ju süüa ei anta", siis kartuliteema oli neile küll vägagi meeltmööda. Nii kui midagi valmis sai ja pildistamiseks läks, oldi kohal ja ootel. Ühele pildile sobis kartuliampsu näppav tütar nii hästi, et jätsingi ta sinna käemodelliks.
Sellised kartulikoogikesed on kindlasti väga paljude perede retseptirepertuaaris. Kartuliputru jääb vahest ju ikka üle ja see on vägagi maitsev viis seda ära kasutada. Iseenesest ongi nii kartulikoogid kui ka soolaseenesalat hästi lihtsad ja argisedki, aga maitsevad ju nii hästi! Seepärast ei näe ma ühtki põhjust, miks ei võiks neid vormistada ka vähe pidulikumalgi puhul suupisteteks.
Eile jäi silma Eesti Toiduainetööstuse üleskutse panna vabariigi aastapäeva pidulauale ainult Eesti toitu. No ma ei kujuta küll ausalt öeldes ette, kuidas üldse muudmoodi saakski. Seegi toit on samuti nii eestimaisest toorainest kui vähegi olla saab. Pisikesteks suupisteteks prae väiksemad ja õhemad pätsid ja katteks võib seenesalatile asemel ju tõsta ka muud, näiteks pliinide kombel kalamarja, hapukoort ja sibulat. Ja kui kartulipätse pole plaanis praadida, siis sedasama imelihtsat seenesalatit võib ju pakkuda kasvõi rukkileivaga.
Olgu need retseptid siia kirja pandud kui väike meeldetuletus lihtsatest ja maitsvatest Eesti maitsetest.

Kartulikoogid:
(5 pätsikest. Kui on rohkem kartuliputru, saab lihtsalt koguseid suurendada)

2,5 dl või ja piimaga tehtud kartuliputru
1 muna
veidi soola
praadimiseks või ja õli segu

Klopi muna lahti ja sega kartulipudruga ühtlaseks. Maitsesta vajadusel soolaga. Vormi käte vahel viis pätsikest ja prae need pannil madalal kuumusel või ja õli segus mõlemalt küljelt kuldseks.

Seenesalat:

1 dl leotatud ja hakitud soolaseeni
1 dl hapukoort
(soola)
rohelist sibulat või tilli

Seenesalatiks sega hakitud seened hapukoorega, maitsesta vajadusel soolaga. Paku kartulipliine seenesalatiga, kaunistuseks haki rohelist sibulat või tilli.

Kommentaare ei ole: