10. veebruar 2015

Mascarpone-kama trühvlid

mascarpone-kama trühvlid

Veebruar on pidude ja tähtpäevade kuu. Vastlapäev, sõbrapäev, vabariigi aastapäev. Meie peres kahel lapsel sünnipäevad ka veel! Põhjust maiustamiseks igatahes jagub.
Need kreemja sisuga trühvlid on tehtud tegelikult ühe siinse varasema postituse ainetel, lisasin seekord täidisesse veel valget šokolaadi ja marjadeks on kodumaised külmkuivatatud pohlad ja mustikad. Külmkuivatatud metsamarjadele ei ole lisatud suhkrut ja nad jäävad trühvlites hästi mõnusad hapukad. Külmkuivatamisel on säilinud kõik marjade kasulikud omadused. Kui külmkuivatatud marju ei õnnestu hankida, võib kasutada tavalisi kuivatatud jõhvikaid. Haki need enne lisamist veidi peenemaks, et trühvlites oleksid väiksemad tükid. 
Kasutasin trühvlites Esko talu mascarponet, mille konsistents ei ole taotluslikult päris kreemjas, vaid pigem selline veidi kohupiimane. Mitmes muus kohas kasutamiseks on ta ka niimoodi ka väga hea, aga et trühvlite sisu oleks siidine, saumikserdasin mascarpone koos šokolaadiga läbi. Kui kasutada kreemise ja ühtlase konsistentsiga mascarponet, võib selle sammu vahele jätta.
Katteks võib kasutada erinevaid variante, mis aga endale sobivaim tundub. Minu lemmik on ikka õhuke krõmpsuv šokolaadikate, see on pehme kreemja sisuga toredasti kontrastis. Aga ka kakao ja kama-kaneeli-suhkruseguga kaetud kommid on igati head.
Kamamaitse ei ole siin kommides selline, mis kõigest üle käiks. Pigem jääb ta tagasihoidlikuks taustalauljaks, kelleta siiski ei kõlaks muusika nii kaunilt, kui võiks. Ühtlasi aitab kama trühvlisisu siduda ja ühtlasemaks muuta.
Trühvleid tuleks toorjuustust sisu arvesse võttes hoida külmkapis ja säilitamisel lähtuda mascarpone säilivusajast. Karta aga muidugi on, et nad saavad enne otsa...


Mascarpone-kamatrühvlid
mascarpone-kama trühvlidu 23 tk.

200 g valget šokolaadi
250 g mascarponet
30 g külmkuivatatud pohlasid või mustikaid või mõlemaid pooleks (võib asendada tavaliste kuivatatud jõhvikatega, haki need veidi peenemaks)
3 sl kama
1 sl Vana Tallinna likööri (soovi korral)

Katmiseks variandid:

- 150 g tumedat šokolaadi (vesivannil sulatatult)
- kakaopulbrit
- võrdses koguses kama, kaneeli ja toor-roosuhkrut
Sulata valge šokolaad vesivannil*. Lase veidi jahtuda. Sega hulka mascarpone. Mikserda saumikseriga täiesti ühtlaseks kreemiks. See mikserdamine on hädavajalik siis, kui mascarpone on veidi tükiline, aga ei tee halba muidu ka.
Lisa külmkuivatatud marjad, kama ja liköör, kui viimast kasutad. Jäta mõned marjad kaunistuseks. Sega läbi ja lase massil tund aega külmkapis taheneda.
Vormi seejärel klassikalise trühvlikommi suurused pallid ja tõsta need suurele taldrikule asetatud fooliumile. Lase külmkapis veel pool tundi taheneda.
Oma soovi kohaselt kasta trühvlid kas tumedasse šokolaadi või veereta neid kas kakaos või kama-kaneeli-suhkru segus. Kaunista kuivatatud marjadega. Hoia komme külmkapis.

mascarpone-kama trühvlid


*Võta kuiv ja puhas kuumakindel kauss ja tükelda sinna šokolaad nii peeneks kui võimalik. Kuumuta kastrulis vett auramiseni. Tõsta kastrulile šokolaaditükkidega kauss. Jälgi, et kausi põhi ei puutuks veega kokku, šokolaadi sulatab ainult kuum aur! Sega šokolaadi sulamise ajal spaatli või lusikaga. Kohe kui šokolaad on sulanud, tõsta kauss kuuma auru kohalt ära.

Postitus valmis koostöös Maakaubaga. Maakaup toob linnarahvale Eesti talunike ja väiketootjate kasvatatud ja valmistatud toiduaineid. Läbi retseptide, kus neid tooteid kasutan, on mulgi loodetavasti võimalus anda oma väike panus nende tublide ja ettevõtlike inimeste tegevuse edendamisse ja ühtlasi propageerida puhta kodumaise toidukraami kasutamist.


Kommentaare ei ole: