16. august 2015

Marjajää pulgad

marjajää pulgad

Sel aastal on meil kodus erilises soosingus isetehtud jäätisepulgad. Mahlad, limonaadid, jogurt, marjasegud - kõik on erinevates maitsevariatsioonides läbi katsetatud ja ära ka söödud. Jäätiste tegemiseks kasutavad lapsed Ikeast ostetud plastmassvorme,  olen sarnaseid näinud meilgi poodides müügil. Vahelduseks ajahambast näritud puidule, veidi mõralistele vanadele portselantaldrikutele ja oksüdeerunud lusikatele-kahvlitele, mis muidu nii minu kui paljude teiste toidublogijate fotodel tavaliselt figureerivad, ongi siis seekord pildil hoopis plastmass ja papptaldrik :) Külmutamiseks saab kasutada ka ühekordseid plastmasstopse, mis tuleb jäätiseseguga täita, pulk sisse torgata ja sügavkülma!
Puhastest suvemarjadest tehtud marjajää on hea näide selle kohta, kui lihtsalt, vähestest ainetest ja puhtalt, st rafineerimata lisaaineteta, saab teha maitsva maiuse. Marjajääd teevad ka lapsed ise suure rõõmuga, anna vaid koostisained kätte ja las toimetavad!
Siin toodud marjad on vaid üks näide maitsekombinatsioonist. Kui maasikaid enam pole, saab need asendada muude marjadega, näiteks sõstardega. Ka vaid vaarikatest ja mustikatest kahepeale saab väga maitsva marjajää. Põhimõtteliselt on tegu lihtsalt sügavkülmutatud toormoosiga, millele lisatud sidrunimahl aitab ta marjade maitset esile tuua ja elavdada. Et marjadel on omadus külmumisprotsessis hapumaks minna, võiks sügavkülma minev segu olla pigem magus. Mulle endale maitsevad väga marjapulgad meega. Aga kui sööjate hulgas on meepõlgureid, võib vabalt pulgad magusamaks teha ka vahtrasiirupi või suhkruga.

Marjajää pulgad
6-8 tk, oleneb vormide suurusest

2,5 dl maasikaid
2,5 dl vaarikaid
2,5 dl mustikaid
5-6 sl soovikohast magustajat: mett, vahtrasiirupit või suhkrut
2 sl sidrunimahla

Haki maasikad väiksemaks. Tõsta kõik marjad, magusaine ja sidrunimahl kaussi. Vajuta kahvliga või tambi pudrunuiaga katki, nii et saad justkui toormoosi, kus sees on ka mõned marjatükid. Maitse ja vajadusel lisa magustajat. Kui kasutad suhkrut, lase segul enne külmutamist seista pool tundi, et suhkur sulaks.
Täida pulgajäätisevormid seguga. Lase sügavkülmas jäätuda.
Võta pulgad 10-15 minutit enne söömist sügavkülmast välja, et nad veidi pehmeneksid.

Retsept ilmus ka juulikuises "Pereköögis" alapealkirjaga "Laste suvised lemmiktoidud".

2 kommentaari:

Epp ütles ...

Hah, lugesin oma blogrollist pealkirja "Maarjajää pulgad" ja mõtlesin, et huvitav-huvitav... :)

Suur aitäh Sulle aegade jooksul kogu selle toiduinspiratsiooni eest!

Epp

Mari-Liis Ilover ütles ...

Oh, see ongi ju suurim rõõm, Epp! Mul on väga hea meel, no ikka VÄGA hea meel selle üle, kui siit blogist söögitegemiseks inspiratsiooni on saadud. Aga mis maarjajääd puudutab, siis ega ma liiga täpselt ei teadnudki, mis see on. Guugeldades aga saab teadagi targemaks! Maarjajää on Vikipeedia andmetel alumiiniumkaaliumsulfaatdodekahüdraat ehk kaaliumalumiiniumsulfaatdodekahüdraat ehk alumiiniumkaaliummaarjas - no tõesti kenad nimed ja kui vahvad pulgad sellest veel saaks! :D :D :D