3. august 2015

Muredad sidrunimaitselised kaerahelbeküpsised

oatmeal cookies

Oh jessas küll, kui ammu ma pole küpsiseid teinud. Lihtsaid, muredaid, tee või kohvi kõrvale krõbistatavaid maiuseid. Needki küpsised valmisid vaid tänu sellele, et mul oli muu söögi tegemisest järel poolik tühjakspigistatud sidrun. Ja mida teeb inimene, keda vaevavad süümepiinad iga viimase kui äravisatud toidupalakese pärast? Et sidrunipoolikut täielikult ära kasutada, lülitab ta ahju sisse ja teeb sidrunimaitselisi küpsiseid! No loomulikult ei ole nende küpsisiste tegemise eeldus õnnetu ülejäänud sidrunipoolik - võta aga uus terve sidrun ja riivi koor tainasse! Ja leiuta kasutus mahlale:)
Vaatamata parasjagu suurele suhkrukogusele arvan, et need küpsised on ikka veidikene kasulikud ka (küpsiste kohta vähemalt) lisaks sellele, et maitsevad hästi. Nende sees on kaerahelbed ja täisteranisujahu, suhkur on rafineerimata. Katsetasin siin Billingtonsi uut rafineerimata helepruuni pehmet suhkrut, mis on sellistesse küpsistesse kui loodud. Ta on õrn ja pehmete peenikest teradega, nagu rannaliiv. Kergelt karamellise maitsega. Ma sain selle uue suhkru otse Billingtonsist katsetamiseks ja ausalt öeldes ei teagi, kas ta poes juba müügil ongi. Aga kui märkate, soovitan kindlasti proovida, väga mõnus on, just küpsetistes. Siin küpsistes võib ta asendada ka heleda Muscovadoga. 
Küpsised on hästi muredad ja maitsvad, meeldivad lastele ka ja kuigi pikaks ajaks neid ei jagu. Viimase krõbistasin just praegu hommikukohvi kõrvale seda postitust kirjutades. Et aga nende küpsetamine on täielik käkitegu, võib alati uued ahju lükata. 

Muredad sidrunimaitselised kaerahelbeküpsised

23 tk

50 g toasooja võid
0,5 dl rapsiõli
1,5 dl rafineerimata heledat suhkrut 
1 tl vanilli 
1 dl kaerahelbeid
1,5 dl nisujahu (kasutasin Kaarli talu peene jahvatusega täisteranisujahu)
1 tl küpsetuspulbrit
poole sidruni riivitud koor

Vahusta või, õli ja suhkur kreemjaks. Lisa kõik ülejäänud ained ja sega lusikaga ühtlaseks tainaks. Kata kaks ahjuplaati küpsetuspaberiga. Tõsta kahe teelusika abil (ühega teise pealt tainatörtse maha lükates) plaatidele paari-kolmesentimeetrise vahega pisikesed tainakuhilad. 
Küpseta 150 kraadi juures 20 minutit. Lase küpsistel plaadil jahtuda.

Kommentaare ei ole: