24. august 2015

Mustikasmuuti kookospiima ja chia seemnetega

blueberry and coconut milk smoothie

Nädalake veel ja ongi suvi läbi. Kalendri järgi muidugi veel mitte.  Aga viimased 20 aastat, kui meil kooliskäivaid lapsi peres, on 1. september tähistanud minu jaoks ikkagi sügise algust. Jah, ehkki päevad on veel kuumad ja päikest täis, merevesi soe, on ta juba õhus. Hommikuti ja õhtuti on kastemärja rohu lõhn teistsugune, külm ja kõduhõnguline. Värvid on koltumas ja õuepealsed kased puistavad juba paar nädalat kollaseid lehti. 
Mets on suve lõpus mu meelest ilusam kui ükskõik mis muul ajal. Pohlad punetavad nagu pärlid lillade laikudena õitseva kanarbiku vahel, sekka leiab ka veel hilisküpseid mustikaid.
Kui sügavkülm ja moosipurgid on mustikaid juba täis laotud, ongi need viimased, heast ja paremast pakatavad põhjamaised imemarjad, kõige õigem suristada smuutiks.

lingonberries

blueberries


Kookospiim ja mustikad sobivad üllatavalt hästi omavahel kokku. Laim ja münt annavad muidu ehk läägevõitule tulemusele särtsu juurde. Mustikad on iseenesest juba täielik hüpersupertoit, aga kui chia seemneid ka veel sekka suristada, saab sest smuutist tõeline tervisepomm.

Mustikasmuuti kookospiima ja chia seemnetega
1 klaasitäis

2 dl mustikaid
2 dl kookospiima
u 15 (pipar)mündilehte, noppisin kahelt oksakeselt
poole laimi mahl
1 tl chia seemneid
1 sl mett (või maitse järgi)

Tõsta kõik ained blenderisse ja valmista jook. Lase 5-10 minutit enne joomist seista, et maitsed sulanduksid.

kanarbik

Kommentaare ei ole: