18. oktoober 2015

Šokolaadikreem (kookospiim+datlid+kakao)

šokolaadikreem (kookospiim. datlid, kakao)

Täpselt nii lihtne see ongi: kookospiim+datlid+kakao. Tegelikult ongi kõik selle kreemja ja suussulava (jajah, ma tean väga hästi, et ei ole hea toon seda äraleierdatud sõna toidust kirjutades kasutada, aga no mis teha, kui toit päriselt ongi suussulav!) koostisosad juba pealkirjas ära märgitud ja postituses ei jää üle suurt muud kirja panna, kui valmistuskäik.
See on täiesti naturaalsetest taimsetest koostisainetest magustoit, mis maitseb suurepäraselt, tänu kookosele veidi troopiliselt. Ja magusalt! Aga ilma lisatud suhkruta, magusust on andmas vaid datlid. Kõige paremad on köögiviljaosakonnas müüdavad karbis datlid. Rimis on kindlasti, teiste poodide osas ei tea pead anda. Need on pehmed ja värsked. Kui selliseid ei õnnestu hankida, sobivad magustamiseks ka kuivatatud puuviljade juures asuvad datlid, neid võiks aga enne kasutamist veidi aega vees leotada.
Kookospiimast saab võluda mõnusa paksu kreemi, kui purki külmas hoida. Kui tahad õhtul maiustada, pista purk hommikul külma. Või siis teistpidi. Külmas olnud kreemile tuleb siis lisada vaid datlid, kreemiks suristada ja lõpuks segada hulka kakao. Tänulikud on nii sööjate maitsemeel, figuur kui tervis.

Šokolaadikreem kookospiimast, datlitest ja kakaost
neli portsjonit

1 purk kookospiima
18 datlit
4-5 sl mõru kakaopulbrit

Aseta kinnine kookospiimapurk vähemalt 12 tunniks külmkappi. Seejärel ava purk ja tõsta lusikaga tahkunud kookospiim kaussi. Purgi põhja eraldunud vedelikku pole kreemi juures tarvis, nii et see eemalda. 
Selline näeb kookospiim peale külmkapis seismist välja:

külmas seisnud kookospiim ja datlid

Kui datlitel on kivid, eemalda need. Lisa datlid kookospiimale ja surista saumikseriga kreemiks. Kui imepisikesed datlitükikesed ei sega, jäta järgmine samm vahele ja lihtsalt lisa kakao.
Soovi korral aga hõõru saadud kreem läbi tiheda sõela, nii saad siidja kreemi:

šokolaadikreem (kookospiim. datlid, kakao) - läbi sõela!

Lisa kookose-datlikreemile (maitse seda kindlasti, ta on isegi ilma kakaota väga hea!) kakao ja sega ühtlaseks. Lisa esialgu 4 sl kakaod ja maitse kreemi. Kui soovid šokolaadisemat maitset, lisa veel kakaod. Jaga kreem magustoidunõudesse (pokaalid, ramekinid, kohvitassid või mis iganes meeldib), lisa soovi korral hapukaid marju ning asu nautima.

šokolaadikreem (kookospiim. datlid, kakao)

Retsept pärit sellest blogist.

4 kommentaari:

Eneli Kaarna ütles ...

Jeerum, seda vohmiks terve kausitäie korraga sisse, nii hea! Mis sa arvad, kas ta kaks päeva külmkapis ka seisab ja on siis sama hea või peaks pigem kohe ära sööma?

Mari-Liis Ilover ütles ...

Tšau, Eneli! No on jah hea tõesti, täitsa nõus. Aga mis kapis hoidmist puudutab, siis jään vastuse võlgu - pole kunagi õnnestunud seda teha, kuna lihtsalt ei jää midagi järgi. Kui proovid, anna teada.

Eneli Kaarna ütles ...

Tuli reedel ära teha ja pühapäeval isadepäeval süüa. Tegin koogile põhja riisijahust, gheest, munakollasest ja meest ning peale panin topeltkoguses seda sama šokolaadikreemi. Pärast veel peale natuke röstitud kakaoubade puru ja värskeid vaarikaid. Imehea tuli ja paaripäevane seismine ei muutnud tõenäoliselt midagi. Kreem oli külmkapis muutunud piisavalt tahkeks, et teda noaga koogilõiguna lõigata.

Mari-Liis Ilover ütles ...

Oo, kui hästi see kõik kõlab, Eneli!