13. detsember 2015

Kohevad Ameerika pannkoogid

Ameerika pannkoogid

Justnagu ilmas veel vähe pannkoogiretsepte oleks, panustan omalt poolt veel ühega. Et blogi sai 7 aastat tagasi loodud mõttega talletada retsepte, mis meil kodus sagedasti kasutusel, ei ole mingitki võimalust neidsamu kohevaid ameerikapäraseid pannukaid jätta lisamata.
Igal pühapäeval teeme pannkooke, kord nii- kord naasuguseid. Need "ameeriklased" satuvad ka üsna sagedasti pikkade pühapäevahommikute kaaslasteks. Minu kiiks pannkooke küpsetades on, et kui muidu teen süüa üsna retseptivabalt, siis pannkookide puhul jälgin alati retsepti. Õhukesi pannkooke küpsetades võtan näiteks alati lahti selle parimate ülepannkookide postituse. Aru ei saa, kuidas need ometi pähe veel kulunud pole, aga no näed...
Ameerikapärased pannkoogid on paksemad, kohevamad ja tainasemad, kui tavalised "lusikapannkoogid". Lisaks on neis tunda vaniljet ja pisut soodat. Väga head vahtrasiirupiga ülevalatult, lisaks mõned (praegu muidugi sügavkülmast pärit) mustikad.
Tainast kokku segades tuleks jälgida, et ta saaks selline paksupoolne. Piim ja jahu peaksid olema võrdses koguses. Tulemus on umbes nagu paks hapukoor või veidi paksem kui kondenspiim. Selline, et annab veel lusikalt pannile valada, aga kohe-kohe nagu hakkaks törtsuna kukkuma.
Hea on, kui tainas saaks vähemalt pool tundi enne küpsetamist seista. Selle aja jooksul jahu paisub. Kui küpsetama hakates tundub, et tainas on siiski liiga paks ja kukub lusikat potsti pannile, sega tainasse vedeldamiseks sutsuke piima.

Kohevad Ameerika pannkoogid
17-18 tk

200 g nisujahu
1 tl küpsetuspulbrit
0,5 tl soodat
1 tl vanillisuhkrut
2 tl suhkrut
0,5 tl soola
200 ml piima
2 muna
40 g võid
praadimiseks rasvainet

Võta kaks kaussi. Sega ühes omavahel kõik kuivad ained. Teises kausis vispelda munad kergelt lahti. Sega piimaga. Sulata või, lase jahtuda ja sega vedelike hulka. Vala piima-muna-või segu kuivae ainete hulka ja sega kõik ühtlaseks. Tainas on üsna paks. Kui ta tundub siiski liiga paks (jahud on erinevad), lisa veidi piima.
Kuumuta pannil rasvaine. Mulle meeldib kasutada nende pannkookide praadimisel või ja õli segu. Tõsta tainas supilusikaga pannile. Iga pannkoogi peale arvesta suur kuhjaga supilusikatäis tainast. Prae selles pannkoogid mõlemalt küljelt kuldseks. Kuumus võiks olla pigem mõõdukas, et pannkook ei läheks enne pealt kõrbema, kui saab seest küpseks. Ka küpsetuspulbrile ja soodale tuleb tegutsemiseks, st kergitamiseks aega anda. Pannkook keera ümber, kui pealmisele poolele on ilmunud õhumullikesed.
Söö kuumalt. Juba valminud kooke saad hoida 50-kraadises ahjus soojas, kuniks ülejäänud küpsevad.

Kommentaare ei ole: